Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a faji...

Mi a véleményetek a faji megkülönböztetésről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy a létező legnagyobb baromság, amit csak ember eddig kitalált...


Most mit tehet arról akárki, hogy hova született? Az, hogy utána hogy dönt, hogyan éli az életét, abba már bizonyos mértékig van beleszólása (bár megnézném, hogy a keményvonalas rasszisták mit csinálnának olyan körülmények között, ahogy a négerek élnek Afrikában, vagy a kemény nyomornegyedekben...), de az életbe már van beleszólása az embernek. Abba, hogy milyen bőrszínnel születik, abba nincs.


Meg aztán mi nagyon büszkék lehetünk arra, hogy fehér a bőrünk... Fehér ember követte el a történelem szinte összes kegyetlenségét, kifosztását, mészárlást, minden hasonlót...

2011. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Meg aztán mi nagyon büszkék lehetünk arra, hogy fehér a bőrünk... Fehér ember követte el a történelem szinte összes kegyetlenségét, kifosztását, mészárlást, minden hasonlót..."


Azért erre ne vegyél mérget....Dzsingisz kán, Jerez de la Frontera, stb., olvass utána ezeknek.

2011. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Ők azért mutatóba se hajtottak rabszolgasorba egy egész kontinents, nem irtottak ki népeket szinte gyökerestül.


Afrikai rabszolga kereskedelem, meg Amerika gyarmatosítása. Olvass utána te is.

2011. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mindenki büszke a saját bőrszínére. A sárga is büszke arra, hogy sárga. A fehér akkor miért ne lehetne büszke arra, hogy fehér?


Ez még nem jelenti azt, hogy le kéne nézni a más bőrszínűeket. De ha én fehér vagyok, akkor mire legyek büszke? A feketékre? Arra legyenek büszkék ők. Ha magyar vagyok akkor kire legyek büszke? A németekre? Nem, arra legyenek büszkék ők.


A rasszokról meg csak annyit, hogy minden rassz egyenértékű, de különbözőségek igenis vannak. Aki ezt tagadja, az a biológia és a genetika törvényeit is tagadja.

2011. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ők azért mutatóba se hajtottak rabszolgasorba egy egész kontinents, nem irtottak ki népeket szinte gyökerestül.

Afrikai rabszolga kereskedelem, meg Amerika gyarmatosítása. Olvass utána te is."


Most akkor vitázzunk hogy ki volt a nagyobb mészáros? Ember, állítsd már le magad, nekem nem azzal van a bajom, amit mondasz, tudom a fehér ember bűneit is, de ne magyarázd már azt be, hogy más rasszok nem voltak kegyetlen gyilkosok, ha úgy hozta....

2011. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt utálom hogy a cigányok többsége, lop, csal, hazudik, gyilkol aztán fel vannak háborodva, hogy a rasszista magyarok utálják őket
2011. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy már nagyon unalmas. A liberálisok mindenre ezt mondják. Kis hazánkban is mindenki rasszista, ha ki meri mondani a véleményét, megvédi a szeretteit és a kicsiny vagyonát. Pedig a magyar ember van elnyomva...


A faji megkülönböztetés bőrszín alapján hülyeség. Viselkedés alapján pedig nincs vele gond, nem?

Pl.: 10-ből 9 cigány tolvaj vagy gyilkos (elnézést kérek azoktól, akik unják már a cigány témát, de itt élünk és ez a legjobb példa). Akkor én utálni fogom a cigányokat a viselkedésük miatt, megkülönböztetem őket. De, van az a maradék egy. Ha megismerem és kiderül róla, hogy rendes, akkor nem fogok eltaszítani magamtól, csak azért mert a többi roh@dék. Így van összesen 2 cigány cimborám.


Előfordulhat, hogy hülyeségeket írtam, de még csak most keltem fel.

2011. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Engem elszomorít. Régen sem értettem vele egyet, de aztán úgy hozta a sors, hogy színesbőrű lett a párom, s ezzel együtt a gyerekeim is. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer ezzel kell majd szembenéznem, hogy azért kell védenem a gyerekeimet, mert más a bőrszínük, mint az átlagnak. Sajnos emiatt nem is volt Magyarországon maradásunk, egy másik európai fővárosban élünk.
2011. márc. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a bőrszín választ el, hanem a lélek"

"És a bőrünk színe le lesz sz@rva, mikor Isten előtt lépünk a színre!"

(FankaDeli)


Egyetértek vele. A faji megkülönböztetés ugyanakkor fontos, sőt létfontosságú dolog, ugyanis számos betegség, hajlam, testi-szervezetbeni reakció létezik, ami rasszonként változik, s ilyen esetekben nagyon fontos, hogy az orvos a beteg rassza szerint kezelje a beteget, mert életet menthet vele (vagy épp életet elvehet).

2011. márc. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel, hogy ki hova tartozik, csak azt nézem, hogy milyen ember.

Persze ezért rasszistának néznek sokszor, mert pl. rengeteg cigányt utálok, mert emberileg nullák. (nem a bőre színe miatt, hangsúlyoznám, mert imádják azt mondani ők is, hogy a bőröm színe miatt utálnak...)

2011. márc. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!