Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarország szimbólumai mik...

Magyarország szimbólumai mik lehetnek?

Figyelt kérdés

Gondolok művészet, kultúra,népszokás,gasztronómia,sport stb. amit külföldön is megismernek,ami a magyarnak jelenti Magyarországot,ha ránéz arra a szimbólumra(pl: Dobostorta,magyar korona stb.)

Google rajzversenyt hirdet és szeretném összegyűjteni ki-mit gondol a hazai "szimbólumokról".


2011. márc. 18. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Két kifordított üres zseb.
2011. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szellemes nagyon,köszönöm a segítséget :@
2011. márc. 18. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Pl. egy mez "Puskas" felirattal. Vagy képek magyar ételekről pl. gulyásról, Budapestről a Lánchíddal, magyar népviseletről, a magyar címer, stb.
2011. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rubik kocka is ide tartozik :)
2011. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
a magyar fűszerpaprika, tokaji bor, makói hagyma, címer, himnusz, kokárda, téliszalámi, magyar szürkemarha, komondor, Balaton stb.
2011. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Hát sajnos a magyarok egyre kevesebb dologra lehetnek büszkék. Talán az ételek, amik nem túl egészségesek. De gondoljunk bele. Elfajultak: A nyelv. Mindenki angol szavakat használ, undorítóan, vagy értelmetlenül beszél. Pedig a magyar nyelv a legszebb, legjobb kifejezőképességű, és legválasztékosabb nyelv a világon. Elfajult a média. Elképesztő, hogy amíg nem mentek ilyen hírek a TV-ben, mindenki nyugodtan mászkált este a sötétben. Elfajult a politika. Szerintem ezt nem kell bizonygatni. Elfajultak az emberek. Egyre több ember buta, műveletlen. Elfajult a gazdaság. A multik gyarmatosítják az országot, egyre kevesebb a pénz. Elfajult a cigánybűnözés. Nem akarok rasszistát írni, de valljuk be, undorító hogy mit művel a cigányság nagy része. Gondolom ezt is tudja mindenki, hogy miről beszélek. Elfajult a természet. Egyre kevesebb erdő van Magyarország népesebb területein. Vagy ha van, tele van szeméttel. Elfajult a népesedés. Egy magyar embernek átlagosan 2-3 gyermeke van. Egy (ugyancsak nem akarok rasszista lenni, de ez tény) cigány családnak átlagosan 7-8 gyereke születik. Ráadásul egyre több a külföldi és Magyar közti párkapcsolat. Elfajult a művészet. Alig-alig találunk ilyet, a legtöbb embert nem is érdekli, maximum a történelem könyvekben. Tessék! Évszázadokon át küzdöttek azért az őseink, hogy utódainak egy élhető, szép országot adjanak. Mindig Magyarország volt aki szenved. Sikerült nekik megvédeniük, a 19. században szabadságot kaptunk, mi pedig bemocskoljuk. Az ilyen embert nem tartom igazi magyarnak. És ahhoz képest, hogy mennyi minden negatív dolgot összeszedtem itt, én Magyar vagyok, és büszke is vagyok rá.
2011. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

utolsónak:Nagyon szép amit leírtál,egyetértek veled,de nem ez volt a kérdésem..:(Azért köszi


Mindenkinek köszi egyébként,vannak jó dolgok :))

2011. márc. 22. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Árpádsávos zászló, nagy Magyarország, turul madár, indamotívumok, fém művesség, magyar kalács, vereség, pusztítás, nyilasok, pogányság. Na a külföldi erről megismeri Magyarországot.
2011. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!