Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy barátom, aki úgymondvá...

Van egy barátom, aki úgymondván depis. Most segítséget kért tőlem, hogy segítsek neki rendbe hozni az életét újra, már Drog! -ozik, vagdossa magát, és ivott is. A barátait elveszítette. Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Avval, hogy elkíséred orvoshoz és utána támogatod a gyógyulás útján. Egyedül nem fog menni, ne számíts rá. Szörnyűek a megvonási tünetek, orvosi segítség kell hozzá.
2009. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz út vár rá, valóban borzalmasak a megvonási tünetek, nekem is volt egy hasonló haverom.

Aztán a következő szörnyűség majd az lesz, amikor elviszed a megfelelő adiktológiai helyre, és ott meg attól függően adnak neki X mennyiségű akármit, hogy aznap mennyire tömi meg az orvos zsebét. Ezt is tőle tudom, undorító. Tény, hogy egyedül nem megy, ez amolyan alapelv, de persze tudni kéne miről van szó pontosan, na meg aztán ha olyanaz eset, akkor akár életveszéllyes állapotba is kerülhet a megvonás miatt. DE tudok ellenpéldáról is, amikor már a 20-dik orvosban csalódva anyuci és lánya elhatározták, hogy a lány anyuici segítségével szokik le és sikerült.

Hát nézd, felelőtlenség lenne bármit tanácsolni anélkül, hogy tudnánk pontosan mi mennyi, de egy biztos: nagyon nehéz, szóval sok erőt! Sajnos a magyar társadalom ezt még nem tudja betegségként kezelni, csak megvetéssel, na ezzel meg aztán mindent elér, csak segítséget nem nyújt, ez is egy tény.

Van egyébként számos úgymond leszoktatóhely az országban, de annyira nem ismerem őket, hogy ajéánljam bármelyiket is. Egyiket ismerem csak jobban, na azaok jajde jónak tartják magukat, de aztán semmiről nem szól minthogy azt hiszem 10 vagy 12 napos leszoktató kúra, már amit ők annak neveznek, több mint 1 millió Ft szállodai körülmények közöt, ennyi.

Állami elvonóba menni úgymond az meg hát .. kétesélyes.

Sok sikert! Nem lesz könnyű dolgotok, de egy biztos: ha maga mellett tudhat téged mint barátot, az már önmagában egy nagy segítség! Tamás

2009. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
97%

Vagdosni magam és más tudomására hozni,nem öngyilkossági kísérlet,hanem figyelemfelkeltés.Tehát a barátodnak csak törődésre,odafigyelésre van szüksége.A drog dolog sem feltétlenül olyan nagy horderejű hogy orvoshoz kelljen szaladni.Ha csak egy két füves cigiről van szó akkor azt Ti is meg tudjátok oldani.Egyszerűen nem kell többet tekerni.:)

Amire viszont nagyon oda kell figyelned!!

Ha úgy döntesz hogy segítesz neki,legyél nagyon kitartó és figyelmes.Szerezz minél több infót arról hogy mitől alakult nála ki a depi,és "ellenkezeld".Ergo ha pl a szülői törődés hiánya okozza,akkor beszélj a szüleivel erről.Ezt egyébként is megteheted...és van itt még valami.Ha úgy döntesz hogy segítesz neki,előbb gondold végig mi lesz ha nem sikerül.mert bizony ha valakinek nagyon akarunk segíteni,de valamiért (akár önhibánkból,vagy azon kívül álló okokból) nem sikerül,azt általában saját kudarcunkként éljük meg!!Előbb tisztázd magadban hogy Te mit szólnál ehhez a kudarchoz.......

Remélem segített a válaszom. :)

H.J.

2009. febr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, azért ezt nem lehet így leegyszerűsíteni, amíg egy füves cigiről van szó, addig persze én se látom olyan komolynak a problémát. Na de egy masszív heroinista vagy kokainista bizony ha megvonják tőle, élertveszélyes elvonási tüneteket tud produkálni, mint pl. teljes keringésösszeomlás, szívritmus-zavarok, tehát nem egyszerű na.

Tamás

2009. febr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi szépen a segítségeket!!

igazából azt mondja, hogy szúrja magát, szal így drogozik, de megkérdeztem tőle, hogy ki a legfontosabb a számára. azt mondta hogy a barátnője, és én, de mondtam neki, hogy akkor tegye meg nekem azt, hogy megpróbál leállni a drogról, és segítek neki bármiben. csak hogy közbe megtudta ezt a barátnője, és szakítani akart vele, úgy megijedt, vagy nemis tudom, hogy miért, és ez a barátomat nagyon kikészíetette. de megígérte a lánynak is, meg nekem is, hogy nem fogja tovább csinálni, de attól félek, hogy még egy csapás jön az életébe.... mert igaziból nagy hibája, hogy megróbálja újra felépíteni az életét, mint egy kártyavárat, de ha csak egy kis szellő jön, rögtön összedől az egész, és kezdheti előlről az egészet.tehát most megint együtt vannak a lánnyal.tavaly volt úgy, hogy a szüleivel is megromlott a kapcsolata, de felhívott engem telefonon, hogy most ő újra megtesz mindent, hogy megint boldog élete lehessen, és szilveszterkor az apukájától térden állva kér bocsánatot, az anyukáját agyon puszilgatja. és szilveszter napján az apukája már tárt karokkal várta, szóval eddig eljutott, hogy a szüleivel megbékélt újra. az volt a legnagyobb baj már az elején azzal rontotta el, hogy ha valami baj történt, rögtön a halálra gondolt, és nem arra, hogy rengetegen vannak körülötte, akik segítenének neki....

2009. febr. 25. 19:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha szúrja magát, akkor ez nem úgy megy, hogy egyik napról a másikra csak úgy eldobja sajnos. Az már komolyabb dolog, igazat mond, ha azt mondja, hogy nem tudja megtenni, hogy kihagy egy adagot, mert baromi szarul lesz azonnal, szóval hidd el, ez nagyon nehéz kérdés.

Én nyugati országban vettem részt ilyen ismertető konferencia akármin, és ott egyetlen megoldásként a nagyon lassú, lépésről lépésre való csökkentést tartották az egyetlen módszernek, hogy úgy le tudjon valaki jönni, hogy talán nincs annyira rosszul a megvonás miatt. Csak az a baj, hogy a visszaesési statisztika meg egy horror, mondhatni szóval, hogy nem működik. Hát szomorú, de ha szúrja magát, ott olyan folyamatok zajlanak le, hogy pokol lesz ha abba hagyja. Pedig abba kéne ... de eddig keveseknek sikerült ssjnos, bármit is mutatnak bizonyos kozmetikázott satisztikák ....

Ezért is tartják, hog ytünetmentesnek talán lehet lenni, de ebből meggyógyulni soha nem lehet, ez a függőség, a vágy örökre megmarad aki tudja milyen.

Hát nem vidítalak fel, de ez az igazság. Szóval ha a lépésről lépésre módszerrel sikerül netán ... csak azt tudom én ajánlani a saját ismereteim szerint. És időben kellene elkezdeni, mert tudod aztán tönkre vágja az egész szervezetet, a veséktől kezdve a szivet ...

És arról nem beszélve, hogy pont egy elismerte addiktológus mondta, hogy egy hirtelen megvonás egy keményebb "tűs" drogos esetében akár az életébe is kerülhet egy infarctus formájában, szóval óvatosan szabad ezzel bánni, csak a legszomorúbb az, hogy ebben az országban tulajdonképpen nem létezik megfelelő hely ennek a kezelésre, megoldására. Tényleg nem tudom mit csináljatok, de pár hetes radikális környezetváltás és ott pedig lépésről lépsére lecsökkenteni naponta amig el nem fogy, na így talán el lehet érni, hogy rossullét nélkül leálljon. Végül is a metadonnal is ezt csinálják, az egy dolog, hogy nem működik a módszer egyéb tényezők miatt sajnos, de ez az egyetlen elismert módszer. Na és vigyázat, mert persze a túladagolás is egy nagy veszély, de legalább ilyen veszély a hirtelen megvonás is, egyszerűen belehal, totális keringésösszeomlás a minimum de mondom infarctus is bejöhet simán akár huszonévesen is ...

Sok sikert!

2009. febr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hát ez így tényleg igazz, és így már akár biztos is lehetek benne, hogy akárhogy megígérte nekünk, ő attól még a hátunk mögött folytatja.... de régebben csinált olyat, hogy begyógyszerezte magát, és az orvos mondta, hogy az volt az egy szerencséje, hogy nem éhgyomorra szedte be őket! köszi szépen, így már méylyebben átdudom gondolni az egészet:)
2009. febr. 26. 09:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így igaz.

De az a begyógyszerezé se véletlen ám ... Sajnos ő maga is pontosan tudja, hogy miylen nehéz erről lejönni, és nagyon sokszor kilátástalannak látják, valljuk meg majdnem az is, és nem látnak más kiutat.


Én továbbra is amit ajánlok eddigi ismereteim alapján:

-Környezetváltéás az első, azonnal, hidd el, enélkül nem megy, elég ha elmentek egy másik városba ahol nincs kapcsoolatban a szokásos környezetével, és ehhez meg elég egy kollégiumi szoba is, szóval nem az ár lesz a döntő tényező is

-ott pedig szépen napról napra nagyon kicsit csökkentve az adagot, ez az egyetlen ami bejöhet úgy, hogy túl is éli a leszokást és esetleg valóban le is szokik.


Tulképpen arról van szó, hogy a szervezet észre se vegye a folyamatos csökkentést, és elérni egy olyan minimális napi adagot a végén, amikor már el lehet hagyni.

És akkor gondolkodhattok pénzben persze, de mennyivel jobb befeküdni egy addiktológiára, ami valljuk meg, egy zártosztály? Semmivel, és ott ahogy hallom 300-500 ezer kezdővel amúgy is meg kell tömni a kedves orvos zsebét, hogy ha egyáltalán azt akarjátok, hogy rá nézzen néha.

Borzalmas egy helyzet van itt nálunk, nyugaton olyan klassz klinikák vannak erre, sőt léteznek úgyneveztt altatásos leszoktatási formák is (ugye hírességek szerinted hogy jöttek le? csak persze iszonyú drága, nálunk ezt nem alkalmazzák emiatt), amikor is pl. két héten át altatva tartják gépen azaz megkímélik a megvonási tünetek elszenvedésétől, és amikor felébred, túl van rajta. Ha van módotok, nézzetek szét külföldön .... Ahol ezt valóban egy kezelendő betegségnek tartják és nem azt mondják rá, hogy "áá rohadt drogos, dögöljön meg ahol van" -ezt speciel egy mentőorvostól hallottam, hogy a rohammentő nem erre való, és cseszett ellátni a srácot, persze kiment kötelességből, de gondolhatod az milyen ellátás volt. Úgynevezett agonizáló drogos aki éppen kifogyott az anyagból elég sok van naponta, és ugye szülők a rosszullét miatt meg hívják a mentőket, na onnantól kezdve le van rendezve az illető sorsa, nem 100% biztos, hogy viszont látjátok még. Sajnos ez ma Magyarország ... egy HORROR .....

Hát ha segíteni akarsz neki próbáld meg amit javasoltam, menj el vele, szánjatok rá egy hónapot kb, de ha meg a pénz nem gond, nézzetek szét külföldön, vannak kifejezetten erre specializált addiktológiai centrumok.

2009. febr. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben, ezt lehet hogy kipróbáljuk, köszi szépen!!

A pénz meg nála nem hiszem, hogy olyan nagy gond lenne, mert nagyon sok pénzük van. De erről elbeszélgetek még úgyis vele, és megpróbálom leszoktatni, ahogy csak tudom :)

2009. febr. 27. 17:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia.
2010. jan. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!