Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldi nevet lehet felvenni...

Külföldi nevet lehet felvenni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok de külföldiek neveltek fel és szeretném a magyar nevement megváltoztatni egy angolra. Már elmúltam 18. Lehetséges angol nevet felvenni, és még milyen feltételek vannak a név változtatással kapcsolatban?
2011. márc. 23. 19:14
 1/3 anonim válasza:
Igen felvehetsz külföldi nevet!én is felvettem mivel faterom magyar anyám holland,és Horváth Krisztián-nak voltam anyakönyvezve mert itt születtem Pesten,de viszont végzek a sulival kiköltözök hollandiába mivel ott szeretnék élni és anyám nevét vettem fel és Hortváth Krisztánbol lett Christian Van Düren mivel anyám Kerla Van Düren! 25\F
2011. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vehetsz fel angol nevet. Akkor vehetnel fel kulfoldi nevet, ha valamelyik felmenod kulfoldi szarmazasu lett volna. Valoban szivas magyar nevvel kulfoldon elni, enyemet sem tudjak kimondani, viszont mikor felveszel kulfoldi allampolgarsagot, mar meg lehet valtoztatni. Nem erdemes Magyarorszagon ilyen tipusu nevvaltoztatasert fizetni, mert nem fogjak megadni. Tapasztalat.
2011. márc. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A második mondja helyesen, az első pedig nem tudta rendesen értelmezni a szöveget!

Nem vehetsz fel külföldi nevet, akárkik is neveltek fel, csak akkor, ha valamelyik vér szerinti ősöd is külföldi volt. ha nem volt egy külföldi vér szerinti ősöd sem, csak magyarok, akkor csakis magyar névre változtathatod a nevedet, de még így sem akármilyenre, pl. nemesi nevet vagy híres ember nevét (pl. Kossuth) még így sem veheted fel.

Ezt törvény szabályozza. Utána lehet olvasni.


[link]

2011. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!