Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó alkoholt fogyasztani?...

Miért jó alkoholt fogyasztani? Mire jó az?

Figyelt kérdés

én spaciel 3 éve nem ittam alkoholt, de ha diszkóba bemegyek bulizni nem igen látok józan embert. csak balhét csinál és butít. a pasik azért isznak mert józanul nem mernek leszólítani lányokat, a lányok meg azért isznak hogy legyen egy jó kifogásuk hogy miért pont azzal a b@rommal kellett ágybabújniuk. szóval sokan ismerkedési indikátorként használják, de én azt gondolom hogy az igazán érett gondolkodású embernek nincs szüksége segéd eszközökre, és minden gond nélkül tud másokkal kapcsolatot teremteni.


én speciel sosme szerettem, amennyire feldobná a hangulatot utóatásként annyira le is hangolja, emésztésnek kinél jót tesz kinél rosszat, rosz lehetet, rókázás , sokba kierül, könnyen megverik kirabolják a részeg embert. hamarabb szenved balesetet esetleg halált ....


tudtok mondani nekem ellenérvet is ? ... mi jó van ebben ?


2011. márc. 24. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
azt még kihagytad,hogy emiatt családok mennek tönkre
2011. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Arra, hogy az ember ne ígényeljen tartalmas kapcsolatokat, mert így szinte bárkivel jól érezhetjük magunkat buliban/szórakozóhelyen.
2011. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

"amennyire feldobná a hangulatot utóatásként annyira le is hangolja"


... ha teljesen lerészegedsz (ezt kihagytad!). De ha csak pl. egy-két sört iszol meg (nem sokat), az tényleg fel is dobja kicsit a hangulatot és másnap se leszel paff tőle. Nem érdemes végletekben gondolkodni (színjózanság vs. full lerészegedés), ahogy az alkoholt utálni sem érdemes. Csupán mértéket kell tartani (ha meg mások nem tudnak, hát az az ő bajuk).

2011. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"ha teljesen lerészegedsz (ezt kihagytad!). De ha csak pl. egy-két sört iszol meg (nem sokat), az tényleg fel is dobja kicsit a hangulatot és másnap se leszel paff tőle."


- Akkor úgy tűnik, én a kérdezővel együtt abba a kisebbségbe tartozom, akinél valóban van ilyen hatása az alkoholnak, és szó sincs lerészegedésről. Egyszerűen annyiról, hogy annak az egy sörnek egy óra múlva már nicns hatása, és már egyáltalán nem feldobott az emebr, sőt.

2011. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Pár sör talán még fel tudja dobni a hangulatot, bár nálam az a pár sör is elsülhet negatívan, ha rossz hangulatban vagyok. Én pár éve viszonylag sokat iszogattam, 17 18 19 évesen, a végére meg is tapasztaltam szinte minden rossz hatását, és beláttam, ha nem ittam volna, sokkal sikeresebb lettem volna pl. csajozás szempontjából :) azóta nem iszok, nem érzem szükségét, sokkal jobb :). A pár sörön kívül egyéb ellenérv nem nagyon van, ha az egyáltalán ellenérv..

21/F

2011. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Én gyakran iszom alkoholt, de még 1x sem volt balhém, és még csont részegen sem merek csak úgy ismeretlen csajokat leszólítani. Én azért iszom, mert akkor kb olyan mintha egy filmben lennék. Csak félig-meddig irányítom én a történéseket, gyakran fel is veszem videóra telefonommal miket csinálunk. Részegen sem rongálok semmit az utcákon stb még mielőtt erre gondolnál. De vicces reggel 5kor főleg vidéken, (pesten is van lakásom itt annyira nem játszik) hogyan sikerül hazakeveredni reggel féljózanon megnézni ahogy felkel a nap, stb. Persze csak jó spanokkal az igazi.
2011. márc. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
A teljes részegségre is van egy érv szerintem(bár kicsit erőltetett), ha az előző este jól telt. Másnapos vagy, azaz nem csak úgy simán későn keltél is minden a megszokottan megy tovább, legfeljebb későn kelsz, hanem egyrészt fizikálisan is érzed, hogy az előző este na az nem volt semmi:) Másrészt pedig jól esik kipihenni. Nekem legalábbis a legdurvább a gyomorfájás volt eddig, de az sem vészes, enni kell rendesen és kész. Ja és ez csak komolyabb esetek után volt. Egyébként nem szoktam bulizni szal nem vagyok egy részeges alak. De ami pozitívum az pozitívum. És van még: Igen a 'mértékkel fogyasztás'. Cikkeket lehet keresni, hogy miként hat az agyra. Azért van az, hogy felold, amit úgy kell érteni, hogy "nem ad választ a kérdésekre, de reggelig elfelejted a kérdést" és egyszerűen jobb kedved lesz, nyitottabb leszel. Nekem a szilveszter pont opcionálisra sikerült az alkoholizálást illetőleg, és maga a szilveszterem is amiatt lett egész jó, pedig semmi kedvem nem volt az egészhez. És nem hánytam, plusz egész egyenesen tudtam még sétálni:D(de mind1 azóta sem ittam, meg előtte is csak nyáron valamikor...)
2011. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én magam is kiírtam már ilyen kérdést. Valószínűleg most jön az a fázis, hogy jönnek a nagyokosok, akik szerint "ha te az alkoholra gondolva csak a lerészegedésre tudsz gondolni, akkor nagy kultúrember lehetsz" "olyan hülye vagy, nem kell hányásig inni, kis mennyiségben is jó az alkohol" és hasonlók.

Elméletileg igazuk van, csak az a helyzet, hogy egyszerűen nem ez látszik a világban. Ez amolyan kamu-ellenérv, ami jön magától. Mégis akárhova megy az ember, azt látja, hogy egy nagyobb buliban mindenki hányásig iszik. Én megmondom őszintén, fogalmam sincs, mi a jó benne (18 éves vagyok). Alapból idegesít a részeg ember, mert semmit nem lehet velük kezdeni, mindenkinek beszólogat, hülyeségeket csinál, vissza kell fogni... szerintem ez nem poén. Nekem legalábbis nem jön be. A részeg lányokat különösen utálom, szerintem nincs is annál undorítóbb. Nekem baromira illúzióromboló, ha egy lányt hányni látok vagy hasonló.

Még ha kicsit van becsiccsentve az ember barátja, akkor is rossz, mert akkor ugye ő haza nem vezethet, másoknak kell gondoskodni a hazavitelről. Pl. volt olyan, hogy voltunk egy budapesti szórakozóhelyen, mindenki ivott (igen, én is) és aztán elkezdtünk gondolkodni, hogy hogyan mehetünk haza éjjel háromkor. Én voltam a legjózanabb, próbáltam meggyőzni mindenkit, hogy menjünk éjszakai busszal, az a legegyszerűbb, legbiztonságosabb. De az a baj, hogy egyikük kitalálta, hogy inkább gyalogoljunk. És valahogy senkit nem lehetett rávenni a buszozásra. Ez csak azért érintett kellemetlenül, mert én laktam a legmesszebb, és éjjel novemberben szerintem nem nagy buli kb. öt kilométert gyalogolni. Majd lefagyott a tököm. Kaptam is jó kis törökgyulladást utána. A végén meguntam és beültem egy taxiba. Most ez csak egy történet, de nagyjából szerintem mindegyik így végződik, hisz valamikor haza kell menni.

És a másik oldal: én magam is utálok részeg lenni. Egyetlen egyszer rúgtam be valójában, nem volt jó érzés. Alapjában véve visszafogott vagyok és akkor disznónak éreztem magam, amiért hánytam (persze WC-be). A hányást is utálom, kiráz tőle a hideg, a szagától is, az eltakarításától is. Másnap meg olyan voltam, hogy a szél elfújt kb. És valahogy kiszolgáltatottnak is érzem tőle magam. Alapból kisebb termetű vagyok az átlagnál, ezért nekem már kis mennyiség is megárt. Engem nagyon idegesít, mert érzem, hogy nem vagyok önmagam, de nem tudok ellene tenni. És a legutolsó érv: gyakorlatilag nincs egy olyan alkoholos ital sem, amit szívesen innék. A pezsgőt egész finomnak tartom, de az meg hamar a fejembe száll. De ízre egy gyömbér azt is veri. A bort savanyúnak tartom, a sör ízét kifejezetten szarnak (kivéve a citromosat), a rövidek sem ízlenek. Szerintem aki tizenéves korban azt mondja, hogy ezek ízlenek neki, az csak nagyképűségből mondja.

Szóval mindent összevetve semmi jót nem találok benne. Nem szeretem se a barátaimat fetrengeni látni, se magamat, és egy lányt végképp nem. Na mindegy, ez csak az én véleményem.

2011. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Számomra az a jó benne, hogy sokkal jobban bele tudok feledkezni bizonyos dolgokba. Ezen kívül sokkal jobban megy a beszéd :), ennek főleg idegen nyelveken van jelentősége néha. Kérdeztem másokat, hogy nem-e csak én érzem magam "összeszedettebbnek" a társalgásban, de állítólag nem, tényleg jobban adom elő a dolgokat.

Mindehhez kb. egy-másfél sörre vagy pohár borra van szükségem, annak a hatásával azután akár órákig is elvagyok.

Sokkal többet nem szoktam ennél inni - mindek, ha egyszer ennyi is elég...? Nem értettem soha azokat, akik szándékosan támolygós hányósra isszák magukat; én nem rosszul akarok lenni, ha alkoholt fogyasztok, hanem jól érezni magamat.

Egyébként ha vizet iszik közben az ember eleget, akkor nem lesz másnapos...

2011. márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*nem törökgyulladást, hanem torokgyulladást:D
2011. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!