Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Áramütés esetén hány óra vagy...

Áramütés esetén hány óra vagy nap elteltével szabad alkoholt fogyasztani? Hogy abból semmi féle probléma ne legyen.

Figyelt kérdés
mert az tudom hogy ha áramütés előtt iszik valaki alkoholos italt akkor jobban vezeti a teste az áramot.. na de olyat is halottam hogy áramütés után se szabad mert az alkohol sűríti a vért és ez elősegíti a vérrög keletkezéséét na akkor ez hogyisvan???
2011. okt. 29. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Inni semmit nem szabad áramütés után jó ideig. Azt nem tudom, miért, de így tanultuk elektrotechnikán.
2011. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az indoklás első fele hülyeség, a másik fele viszont helytálló (mivel az alkohol vízhajtó hatású). Áramütés után gyakoriak a különféle ioneltérések a vérben, így nem szerencsés erre alkoholt fogyasztani. Különösen azért nem, mert egy áramütés a szívet is eléggé megterheli, és ez a korábban említett ioneltérésekkel és az alkohol szívhatásaival (egyesekben szívritmuszavart okozhat áramütés nélkül is, a krónikus piálás pedig gyakran okoz toxikus cardiopathiát) kombinálva finoman szólva nem túl szerencsés.
2011. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de meddig nem ihatok?? hány napig ? amúgy köszi a az eddigi válaszokat!
2011. okt. 29. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk anno mesélték balesetvédelmi oktatáson mint megtörtént esetet. Egy villanyszerelő munka közben kezet rázott Mr. 220-al, az üzemorvos megvizsgálta, és hazaküldte, hogy pihenje ki magát, és jó lenne ha bemenne a kórházba is kivizsgálásra. Délután volt ez, persze egyenesen hazament majd este elment kocsmázni a haverokkal és legurított pár korsóval meg némi töményet is, éjszaka hányt és rosszul volt így kihívták a mentőt hozzá bevitték kórházba, de végül hazaengedték már másnap délután, nem volt komoly baja.


Ami miatt elhangzott, hogy előtte nem sokkal volt munkavédelmi oktatáson, ahol el is mondták, hogy áramütés után kivizsgálás és nem szabad alkoholt fogyasztani, mert az kockázatos. Meg is kérdezték tőle ,hogy miért fogyasztott mégis, és a válasz az volt ,hogy én úgy emlékeztem azt mondták áramütés előtt tilos alkoholt inni, nem pedig utána.



Áramütés előtt nyilván nem lehet megtiltani, mert nem várt eseményről van szó

2016. okt. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!