Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az "alternatív" csajok miért...

Az "alternatív" csajok miért beszélnek ennyire értelmetlenül?

Figyelt kérdés

Tegnap este összefutottunk egy ilyen társasággal és ilyenek hangozottak el, többek közt:

"de lennék egy lobogó fülű nyúl"

"hajnallétrán másznék fel a csillagokig"

"de megölelnék egy mammutfenyőt"

"reggeli harmatban fürödnék minden este"


Igazából már nem sok kellett hozzá, hogy megbántsam, hogy "mi a a fäszról beszélsz?". Miért beszélnek így?


2011. ápr. 2. 10:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, igen, én szeretem az alternatív rockot, már 10 éve kb, tehát nem azért írtam ki, hogy gyűlölködjek.
2011. ápr. 2. 10:41
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Én viszont nem szeretem az alternatív rockot. És ha meghallgatsz bármilyen alteros számot, kb. ugyanerre jutsz, hogy semmi értelme nincs a szövegnek.


De az meg, hogy valaki a köznapi beszélgetésbe is beviszi ezeket, az már röhejes.

2011. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát, van aminek van értelme, de van aminek nincs (ez a többség). Bár gondolom aki megírta, számára van értelme, de aki hallgatja, annak nem mond semmit, maximum beleképzel valamit:)
2011. ápr. 2. 10:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezted vissza:

Láttál-e már falon pókot?

Láttál-e már fűben nyuszit?

Ültél-e már török börtönben?

2011. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Mert művészlelkek...

És legalább gazdag a szókincsük. :)

2011. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Én nem hinném, hogy annyira művészlelkek lennének, inkább csak próbálják utánozni, de nem sikerül!


Az igazi művészet egyszerűség és tisztaság. Pont az, hogy a kellő mérték és a kellő forma van jelen, semmi fölösleges.

Attól nem lesz valami művészi, hogy egy szűk rétegen kívül senki nem érti. A művészet pont attól művészet, hogy nagyon sok ember érti, egyszerűen letisztult és szép.

Mi a művészet célja, ha nem a szépség közlése?

Nézz rá egy Rubens festményre! Egyből érted miről szól, mi van rajta. Nem kell hozzá zsebkönyv, útmutató. És nézz meg utána egy Paul Klee festményt, még útikönyvvel sem érted, mi ábrázol. Na pont erről van szó. Rubens az művészet. Paul Klee meg egy rossz utánzat.


Szerintem az alter stílus is ilyen rossz utánzat. Elitista akar lenni, pedig a művészet sosem volt az.


A szókincsről meg annyit, hogy ha bemagolok 35000 német szót, nekem is nagy lesz a szókincsem...de ez még nem jelenti azt, hogy tökéletesen beszélnék németül, azt meg végképp nem, hogy értelmes ember is volnék.

2011. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Miért beszélnek így?"


Ez egy póz. A tizenévesek pozőrök. Megtetszenek nekik gesztusok, filmjelenetek, sztárok, filmszereplők, regényhősök, beszólások, mozdulatok, és ezeket utánozzák. Amikor az ember fiatal, igyekszik "egyéniség" lenni. Összegyűjti az "érdekes" vagy "különleges" megnyilvánulásokat, és megpróbál azokból összerakni egy saját "egyéniséget". Pl. kitalálja, hogy ő alternatív lesz, és akkor költőieskedő, összefüggéstelen dumákat mondogat. Vagy kitalálja, hogy kemény gyerek lesz, és sokat köpköd meg káromkodik. Vagy goth lesz, és nappal alszik, éjjel meg gyertya mellett a Necronomicont olvassa. Vagy rocker lesz, vagy punk, vagy neonáci, vagy anarchista, vagy mittudoménmi.


Biztos, hogy neked is megvannak a kedvenc pózaid, és másokat ezek pont úgy idegesítenek, mint téged az "alternatívok", akik egyébként kicsit sem alternatívok, csak így hívják magukat.


Kiskoromban én is nagy alternatív és óriási pozőr voltam, csak máshogy, mint ezek itt. Vicces volt, aztán kinőttem.

2011. ápr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

16:42


"Nézz rá egy Rubens festményre! Egyből érted miről szól, mi van rajta. Nem kell hozzá zsebkönyv, útmutató. És nézz meg utána egy Paul Klee festményt, még útikönyvvel sem érted, mi ábrázol. Na pont erről van szó. Rubens az művészet. Paul Klee meg egy rossz utánzat."


Rubens képeit sem lehet teljesen megérteni előismeretek nélkül. Pl. egy kínai nem fogja útikönyv nélkül érteni, hogy mi történik egy festményen, amin valaki fel van szögezve egy fára.


Egy festmény nem feltétlenül "ábrázol valamit". A festészet nem feltétlenül ábrázolás.


Klee mitől utánzat, ha pont az a baj vele, hogy nem ábrázol?

2011. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem szerintem nincsennek ilyenek jelenleg. Régebben úgymond próbálkoztam a punkoskodással, de nem jött be..mármint az öltözködés :)
2011. ápr. 3. 10:01
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 10:01


Nem feltűnő dolgokra kell gondolni. Minden fiatalnak vannak hősei, kedvenc jelenetei, pillanatai, szófordulatai stb., amik szellemesnek is tűnnek, vagy akár eredetinek, később persze tudni fogod, hogy elég modorosak voltak. Ezzel persze nincs semmi baj.

2011. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!