Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 10 éves kislánynak elsőáldozás...

10 éves kislánynak elsőáldozásra milyen ajándékot?

Figyelt kérdés
Sógornőmék kislánya, nem mi vagyunk a keresztszülei. A keresztapától kap valamit, a szülők fülbevalót vesznek. Ötlet?
2011. ápr. 9. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy szép nyaklánc esetleg egy feszület-medállal?
2011. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én, mikor jó régen elsőáldozó voltam :), a szüleimtől kaptam egy arany nyaklánco medállal. Ezen kívül kaptam még 3 arany medált, kettő kereszt alakú volt, a harmadik olyan papirusztekercs formájú volt és a nevem kezdőbetűje volt belegravírozva. Azt hiszem fülbevalót is kaptam. Szóval ezeket, szerintem ezek szép ajándékok :)
2011. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3%
Koránt.
2011. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én egy hozsannát és egy rózsafüzért kaptam.
2011. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A Sátán Bibliáját.
2011. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs még Bibliája, azt. Vagy rózsafüzért. Esetleg valamilyen imakönyvet.
2011. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy fehérarany nyakláncot kaptam, egy pici kereszt medállal. Fiatalos mindkettő, így azonnal a nyakamban landolt, és azóta is ott van! 12 éves voltam, most 21 leszek. A láncot kétszer sikerült elszakítanom, csak is akkor került le a nyakamból, de hihetetlenül sokat jelent nekem, kicsit olyan mintha szeretetet hordanék benne avagy az összes szerettemet, mintha mindig számíthatnék rá, egyfajta "kabala" lett. Ez így hülyén hangzik, de igen... :) Nagyon rosszul érzem magam, hogyha nincs a nyakamban! Mostanában az ezüst és a fehér arany a divatosabb a fiatalok körében, ha ékszert vesztek, én mindenképpen ilyet vennék, és mivel nekem ez az ajándék igen jól sikerült, természetesen csak ajánlani tudom :)
2011. ápr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 napietus ***** válasza:
én a keresztlányomnak nyakláncot vettem, mivel Te távolabbi rokon vagy, szerintem elég egy ezüst vagy fehérarany kis gyűrű.
2011. ápr. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszokat, a nem normálisakat meg nem veszem figyelembe. Nagy az Isten állatkertje! Én is hajlottam volna a nyaklánc fele (ezen belül én szintén inkább ezüst-párti vagyok), de van aranynyaklánca, anyuka azt mondta, azt ne! Ezért is vagyok tanácstalan. A gyűrű nehéz dolog, azt azért próbálni kell(ene). Köszönöm tehát még egyszer, gondolkodunk még!
2011. ápr. 10. 07:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mit szólnál egy ezüst karkötőhöz? Azzal nem lehet nagyon mellé lőni, és arra is lehet medált rakni! :)

Ha a gyűrűnél maradtok, akkor kérd meg az anyukáját, hogy ha van esetleg már gyűrűje a kislánynak, akkor hozzon el nektek egyet, ami jó rá. Ha ezt elviszitek az ékszerboltba lemérik, és tudnak adni ugyanolyan méretet. Mondjuk én kicsit nagyobbat vennék, hiszen még pici, ami most jó a gyűrűs ujjára, az valószínűleg néhány év múlva már csak a kisujjára megy rá. Esetleg a belső oldalára gravíroztathattok is valamit, a monogramját vagy bármit, ami még személyesebbé teszi számára az ajándékot.


Megtudhatnátok azt is, hogy nem gyűjt-e valamire, mert pl egy ezüst karkötő nem drága, e mellé kaphatna még pénzt, hogy megtudja venni azt, amit szeretne. Ha valamilyen "egyházibb" ajándékra gondoltatok, akkor mondjuk egy szebb kiadású Biblia is jó lehet.

2011. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!