Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az oroszok őseik között is...

Az oroszok őseik között is voltak tatárok? Mennyire keveredtek?

Figyelt kérdés

Az oroszok őseik között is voltak tatárok? (úgy értem mint itt MO-n régen sok német,szerb,szlovák,magyar vegyes házasság volt)

Meg lehet különböztetni egy tatárt és egy oroszt?

Mert én nézegettem képeket róluk és én nem nagyon tudtam megkülönböztetni őket.

Az angol nyelvű wikipédián több kép van róluk.


2011. ápr. 11. 20:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

hajaj.


Büszkék is rá, oroszoknak tartják őket is, amikor voltam Moszkvában kikérték maguknak hogy a tatárok azok oroszok, nem mongolok:D

2011. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
pedig némelyiknek egészen europid arcvonásai vannak
2011. ápr. 11. 20:53
 3/19 anonim ***** válasza:

A tatárok sosem voltak mongolok.

A tatárok egy belső-ázsiai europid nép voltak, akiket Dzsingisz kánék maguk előtt hajtottak.

A kérdésre válaszolva pedig, azok, akiket ma oroszoknak nevezünk, gyakorlatilag a tatárok leszármazottai.

Létezik is a mondás, hogy ha jól megkapargatod az oroszt, rögtön előbújik belőle a tatár.

Hatályos elméletek szerint minden orosz jellegzetesség (pl. despotizmus) a tatároktól származik.

Vagyis igen, az oroszok ősei között is voltak tatárok.

2011. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A magyarok is Közép Ázsiából származnak,akkor bennük is van egy kis tatár vér is.nem??
2011. ápr. 11. 21:11
 5/19 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon elképzelhető. Bár erre nem tudok bizonyítékot.

Az oroszokba az 1240-es évek tatár-mongol "megszállásának" korából került a tatár vér.

2011. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 hollófernyiges ***** válasza:
A 'tatár igán' túl ami bő kétszáz évig tartott, az oroszok később elfoglalták a tatárok kánságait mint pld Kazany, Asztrahany vagy a Krím, aztán a nép keveredett azóta. Szóval kb. mint mi és a kunok.
2011. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
2011. ápr. 11. 21:24
 8/19 A kérdező kommentje:

"Hatályos elméletek szerint minden orosz jellegzetesség (pl. despotizmus) a tatároktól származik.

Vagyis igen, az oroszok ősei között is voltak tatárok."

Ez alatt azt érted hogy minden orosz uralkodni akar a másikon?

2011. ápr. 11. 21:38
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem.

Úgy értem, hogy a despotikus államrendszer iránt való... "szimpátia".

A franciák 1789 óta "hagyományosan" demokrácia-mániásak, az oroszok meg a a XIII. században kezdődő tatár megszállás óta lényegében nem tudnak élni egy despota nélkül (ma Putyinra is kb. úgy tekintenek, mint anno a cáratyuskára).

2011. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A linkből meg idézd, amit akarsz, mert tele van vírussal, ezért nem tudom megnyitni!
2011. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!