Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen a viszony a vajdasági...

Milyen a viszony a vajdasági magyarok és az ottani szerbek között? Tényleg nem birja egymást a két népcsoport?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 17:29
 1/7 fibula7 válasza:
100%
Nem birja am de nagyon, Delvideken leneznek benunket a szerbek mert magyarok vagyunk, akkor a bacskai magyarok lenezik a banatiakat, az anyaorszagi magyarok lenezik a delvideki magyarokat, szoval itten nem a nemzetekel van a baj hanem az emberekel mert buta felfogasuk van, az emberi faj meg sokat kell fejlodjon hogy elerje azt a szintet hogy kepes legyen sajat magat megismerni.
2011. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre pontos, kielégitő választ nem lehet adni.Valahol jobban "birják" egymást , van ahol kevésbé.

Én ebből semmit sem veszek észre, vannak persze olyan esetek mikor beszólogatnak, de hát ilyen mindenhol van, sőt még nem is kell hogy különbség legyen a 2ember között. Vannak azért városok ahol durvább az eset, ott általában nemigen ajánlatos az ilyen esetekbe belegondolni, de a legtöbb helyen nem ilyen "túlfütött" a helyzet. Simán lehet a szerbekkel is barátkozni, rendes emberek, persze vannak köztük rosszakaró tuskók is,de ahogz már mondtam ilyen szerintem mindenhol van :)))

Amúgy Vajdaságban élek . Téged miért érdekel ez a téma ? :)

17/F

2011. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak kiváncsi vagyok...:)
2011. ápr. 18. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondjuk Zentán, ahol úgy találsz szerbeket mint fehér hollót, ott el lehet hinni hogy nem balhéznak...

Azon településeken ahol többen vannak, ott sajnos más a helyzet.Folyamatosan próbálom magammal elhitetni, hogy van rendes szerb is,de kezdem belátni, hogy ennek hangoztatása értelmetlen. A ma este is ezt igazolja : Estefelé a padon ülünk és kólázunk négyen.Odajön 4 szerb,az egyik elvette az üveget kérdezés nélkül, beleköpött és visszaadta.A 4 srác közül egyiket ismertem, relative rendes, megkérdeztem tőle h hé haver ezt miért hagyod, ha az én haverom lenne akkor én adnék neki egy nyaklevest, azért ez mégis bunkóság, erre ő hogy én mit képzelek, jóhogy nem bántja, meg nem is szól, akár mennyire bunkóság volt, az természetes hogy az ő pártjára áll, hiszen a sajátja....Ez náluk természetes dolog, ha viszont nekem ez a véleményem, akkor mélymagyar, soviniszta vagyok...Hát ez a baj....Nekünk kéne megváltozni és összefogni, mivel az erősebb kutya b*szik....

2011. jún. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és 21/F
2011. jún. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyarkanizsan nincs semmi gond Zentan sem igazan hallom mi mindig verekedtunk 8.dikban hogy uff mi nagy "magyarok" vagyunk ok meg "szerbek" most meg egyutt tancolunk szerb zenere meg eddat hallgatnak...sok rasszista g*ci van az igaz.de ha Beogradtol delebbre lemesz akkor meg mar azt sem tudjak kik a magyarok ok olyat nem is lattak...csak ugyebar sok a rasszista :D Banatiakat nem is cseszegessuk csak neha :D de oket is szeretetbol :D nekunk Bacskaban volt egy banati baratunk aki idejart iskolaba mindig csesztettuk kicsit de vegul befogadtuk :D
2012. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el, és sok mindenre rá fogsz jönni :)

2012. aug. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!