Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit éreznél, mit gondolnál,...

Mit éreznél, mit gondolnál, változtatna-e a gondolkodásmódodon valamit, ha kiderülne, hogy valamelyik ősöd egy olyan népcsoport tagja volt, akiket te nem kedvelsz?

Figyelt kérdés
Bennem nincs ilyen ellenszenv, nem a származást nézem, hanem az embert, viszont történelmi tanulmányaimból és történelmi olvasmányaimból emlékszem ilyenre, akit sokkolt a felismerés, és onnan jutott eszembe a kérdés.
2009. máj. 7. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

:D Tekintve, hogy nincs ilyen népcsoport, esetemben ez eleve nem értelmezhető. Az őseim közt így is van a magyar mellett még német, olasz, szlovák, és talán még zsidó is (bár ebben nem vagyok biztos), és akkor ez csak az, amiről ténylegesen tudok is úgy két-három generáció távolságoban. Ki tudja, mi minden volt még régebben. De a magam részéről csak annál jobban örülök, minél kevertebbnek bizonyul a vérvonalam.


Akinek egy ilyesfajta felismerés gondot okoz, azt csak sajnálni tudom. :) De valahogy tartok tőle, hogy csak egy kisebbik részük gondolkodna el a dolgokon ennek hatására, míg a többi elintézi azzal, hogy "kitagadja"/megveti azt az ősét visszamenőlegesen is, és részéről a dolog ezzel letudva.

2009. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fura, mert zsigerből nem tudok utálni egyetlen népcsoportot sem. Nagyon kiakasztott 2006-ban a Malina Hedvig-ügy pl., illetve hogy a szlovákok megpróbálták elmaszatolni az ügyet, Slotát és Ficót pedig itt helyben agyon tudnám verni... Ezt pedig úgy mondom, hogy a dédanyám békési szlovák volt. De az, hogy nem tetszik az, ami mostanában Szlovákiában megy, még nem jelenti azt, hogy utálnám a szlovákokat, mint népet... Szóval nekem édesmindegy, ki volt az ősöm. Lehetett cigány is, zsidó is (ugyebár mostanában őket divat utálni, pont úgy, ahogy húsz éve az arabokat és a kubaiakat volt divat), engem nem érdekel. Nem leszek más ember attól, hogy kiderülnek ilyen dolgok. Ezért is vicces számomra ez a kérdés... :)
2009. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem az őseim dél, és felvidéki szlávok, magyar vér csak negyednyi van bennem! Én magyarnak vallom magam, hiszen magyar a nevem, itt születtem, ezen a nyelven gondolkodom, ezt beszélem, ezt a kulturát ismerem stb! Az meg köztudott, hogy a szerbek és a szlovákok is zsigerből utálják a magyarokat. Én ettől még nem utálok senkit sem, magamat sem érzem kevesebbnek, vagy éppen tudathasadtnak, hogy hová is tartozom igazán. Érdekel a szerb és a szlovák nyelv/kultura, úgyhogy majd egyszer ha nagyon sok időm lesz szeretném beleásni magam, hogy megismerjem! Ettől függetlenül szerintem az eredet, az nem változtat semmit sem!
2009. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem igazán érdekel,honnan származom, és más származása sem érdekel...engem az érdekel,hogy milyen ember vagyok,és másban is a személyisége az ami megfog vagy taszít
2009. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Részben azért is jutott eszembe, mert ha ezen az oldalon is felmerül egy téma "divatosan utált" népcsoporttal kapcsolatban, egyből jönnek a "kis-Hitlerek", ide érdekes módon még egyik nagyszájú se írt ezek szerint, nektek pedig köszönöm, vannak értelmes emberek :-)
2009. máj. 7. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:

kb. 1800 ig vissza tudom vezetni a családfámat, szoval nem hiszem, h kiderülne bármi is. Magyar, sváb és felvidéki felmenőim vannak, de nem nézem le, azt akiröl esetleg kiderül, h a dédnagyapja mondjuk cigány volt, mert az nem sokat jelent.

Ja, és szerintem a cigányokat, vagy zsidókat nem divatból utálják mostanában a Magyarok.

2009. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
16:53 - Megértem, amit írsz, de én azokat nevezem itt most "divat-utálkozóknak", akik bele se gondolnak, hogy van, akivel nincs probléma, egyszerűen csak oda született, ahova, és erről senki nem tehet. Én is ismerek, egy gyerekkori jóbarátnőm zsidó származású, egy nagyon talpraesett, a jég hátán is megél (ahogy boldogult apja mondta), és egy nagyon rendes ember, cigányból ugyancsak ismerek olyant, aki tisztességes, és akivel nincs semmi probléma. Szóval azokat nem értem, akik mindenféle meggondolás nélkül kompletten az egészre kimondják, hogy rossz. Az ilyenek mit szólnának, ha neadjisten kiderülne, hogy nekik is van ilyen felmenőjük. Hitler egyik hű követője mikor megtudta, hogy volt zsidó felmenője, kikészült a tudattól, hogy benne is csörgedezik zsidó vér.
2009. máj. 7. 17:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Persze, értem mit mondasz. Nekem van ismerösöm, aki cigány és megbizok benne teljes mértékben, és van zsidó ismerősöm, akit viszont utálok, mint a sz.rt, mer egy aljas ember. Nem szoktam általánosítani, de sajnos olyan környéken lakom, ahol joggal mondhatom, hogy nem a fehérek bünöznek.

Egyébként Hitlernek például többezer katonája volt, aki zsidó volt. És bevette őket katonának, mert ők is olyan elvet vallottak, mint Ő.

2009. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hát egyes fajokat nem azért utáljuk mert ahhoz a fajhoz tartoznak. hanem azért mert úgy viselkedik a nagy részük. de mivel a nagy részük viselkedik úgy ezért a nagy részüket utáljuk nem mindet! az, hogy én magamban utálok valakit az senkit nem zavar. ha kimennék és agyonvernék mindenkit aki oda tartozik az már zavarna mindenkit. de mivel demokrácia van és szabad véleményformázás, meglehet a saját véleményem és magamban azt utálhatom akit akarok ennyi. amúgy ha tudnám,h zsidó öseim lennének még örülnék is neki. ha tudnám,h cigány őseim vannak akkor is utálnám a bünőző fajtáját.
2009. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Magyar vagyok, tuti van valami, de kit érdekel? Attól még utálhatom azt, akiben több van. :P
2009. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!