Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem bakelit lemezlejátszóval kapcsolatban pár dolgot?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek hozzá, tehát nem is tudom hol kezdjem. Ha tudtok valami jó oldalt, azt belinkelhetitek. Eddig nézegettem videókat, és úgy vettem észre, nagy jelentőséget tulajdonítanak a pickupnak és a tűnek. Miért, mi függ tőlük? Meg mi függ a tű állíthatóságától?
2011. ápr. 12. 17:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Meg kell hozzá erősítő is, meg hangfal is? Vagy elég csak a hangfal?
2011. ápr. 12. 17:57
 2/3 anonim ***** válasza:

A HiFi (benne a bakelit lemezjátszó) irodalom legalább 40 éves. Ezt hirtelen ideírni..

1-2: hangszedő/pickup.. igen van különbség, 30éve egy kristályhangszedő fej volt 500Ft, ugyanakkor vettem a Pioneer MC fejemet 12000-ért.

Nem hogy erősítő, de előtte RIAA karakterisztikájú lemezkorrektor kell, helyreállítván a vágáskor bevitt "hibát".

Tűnyomás: 1-2g között, antiscatinget (barázdakövetés, hogy ne a tű ne csak a barázda egyik oldsalát terhelje) szintén állítani kell.

Aztán a tű: gyémént, félelliptikus, vagy más.

Néhány vezényszó csak....

2011. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sőt még RIAA után előerősíteni kell majd ugy mehet az erősítőbe majd a hangfalba
2011. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!