Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gyerkőc, babóca, pocaklakó....

Gyerkőc, babóca, pocaklakó. Van ellenérzésed ezekkel a szavakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ezeket a gügyögő és mézesmázas szavakat a női magazinok és kismama blogok emelték be a köztudatba az utóbbi kb 10 évben. A létjogosultságukat nem kérdőjelezem meg, de akkor is irritálóak...

2011. szept. 25. 12:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Ja, én iszonyodom tőlük.
2011. szept. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
A gyerkőc még elmegy. A másik kettő, a babóval, a manóval, manócskával stb. együtt irtózatos. Nekem nem kéne olyan nő, aki így beszél a gyerekéről.
2011. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek az eddigi válaszadókkal
2011. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Ez már túl nyálas, bár a gyerkőc határeset.
2011. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Vannak.

És ezen kérdések tömkelegével van tele az oldal, hogy ilyen pocaklakó, babó, puncis, fütyis, tököm tudja.

Néha legszívesebben beírnék, hogy "nem lehet normálisan írni? " Azért mert gyereke van az embernek, miért kell meghülyülni ???

ROhadutl utálom ezeket a kifejezéseket, a tejcivel, tápival, meg egyebekkel egyetemben.

2011. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
nagyon de nagyon irritálnak...
2011. szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az semmi. Van csomó FB-s ismerösöm, akinek 3év alatti gyereke van, de akad egy, amelyik napi szinten televágja az üzenöfalat a gyereke fotóival. szerencsére a párja is ismerösöm, így naponta 2x20képet tekinthetek meg a gyerekröl Manóka/manóci/babuska/szerelmem fürdik/nyálzik/tojik/grimaszol/alszik/ül/áll felirattal
2011. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Ja, az meg másik.

Ne haragudjanak, de azért, mert ők teljesen odavannak a gyerekükért, másnak nem okoz ekkora örömöt...

2011. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerkőc már teljesen beépült szerintem a köznyelvbe, így az annyira nem vagdossa a biztosítékot. A pocaklakóval is úgy vagyok, hogy elfogadható, bizonyos szövegkörnyezetben még aranyos kifejezés is lehet, viszont ezek az agyon cicomázott, babuka, babóca egyebek, meg ahogy feljebb emlétette valaki, tápi, kajcsi, stb.-től plafonra mászok.
2011. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

A gyerkőc szerintem még aranyos.

Engem speciel a "manó" meg a "törpe" irritál. Ezek eleve mesebeli, gyakran nem túl vonzó lények. Miért kell ezt kisgyermekre alkalmazni?

Meg a "csimota"...úgy hangzik, mint valami gyomnövény elnevezése.

2011. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!