Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért félek az új közösségektő...

Miért félek az új közösségektől? Elsős gimisek hogyan ismerkedtetek az új osztálytársaitokkal?

Figyelt kérdés

Bocsi ha rossz témakörbe tettem a kérdésemet.Szóval jövőre 9.-es leszek,eltávolodunk a régi osztálytársaimmal akiket már 8 éve ismerek.Bekerülök egy új közösségbe és rettegek,hogy senki sem fog mellém ülni,hogy csak én fogok esetleg puskázni ha nagyon nem megy valami,hogy csak én fogok rossz jegyeket kapni stb...

Veletek ez hogy volt?Hogyan viselkedtetek?Első napok?Év nyitó?Hogy találtátok meg az új osztályotokat?:$

Nem kötelező válaszolni,ha unatkozol és szívesen megosztanád velem az emlékeidet,tapasztalataidat akkor megköszönném!:)

14/L


2011. ápr. 12. 18:47
1 2
 1/15 anonim válasza:
Én leültem 1 gyerek mellé,beszélgettünk, és barátok lettünk, csak aztán kiment külföldre
2011. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát én bementem a suliba, kérdezősködtem, hogy hol van az osztályom, az egyik tanár tudta is, megmondta... Bementem, már tök sokan ott voltak, leültem egy csaj mellé, elkezdtünk beszélgetni mindenféléről, aztán meg ő lett a legjobb barátnőm :D:D Egész gimiben :) Amúgy nem kell félni, mert mindenki új lesz ott, mindenki ugyanazt fogja érezni, mint te, hogy ismerkedni szeretne, barátkozni akar, stb :) És csak nagyon kevés ember az olyan, aki 14 évesen nem fél egyáltalán az új közösségtől, még ha nem is mutatják ki... Egyébként én nem nagyon ismertem a gimiben olyan embert, akinek egyáltalán ne lettek volna barátai szóval szerintem előbb-utóbb úgyis kialakul :)
2011. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Remélem,hogy nem leszek kiközösítve.Ugyanis én nem merek leülni valaki mellé:/ Egyedül fogok ülni és megvárom míg mellém ülnek xP Nagyon félénk vagyok ilyen szempontból:/ Ment a zöld nektek! Még jöhetnek válaszok:p
2011. ápr. 12. 19:00
 4/15 anonim ***** válasza:

szóval te majd szépen megvárod, amíg valaki kezdeményez.


na és ha nem fognak? :D

2011. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is most leszek kilencedikes, és én is emiatt aggódok, hogy én leszek a legszerencsétlenebb az osztályomban.

Én csak magamat fogom adni és nyílt leszek feléjük. Azzal nem szúrhatom el. :)

Tudom, hogy ezzel nem sokat segítettem, de legalább tudod, hogy nem csak te vagy így. :)

2011. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hűt igazából amikor én voltam kilencediket elég későn értem be, és csak 2 hely volt szabad...a tanári asztal előtt az első sorban (muhaha), szóval oda ültem és aki utánam jött az annak már ugye csak mellém lehetett ülnie :D Azóta is haverok vagyunk.

Amúgy előbb utóbb úgyis dumálni fognak az emberek nagyobb csoportokban, pl az órákról vagy hogy ki ismeri a sulit és oda könnyen be tudsz kapcsolódni.

Én csak azt sajnálom, hogy azt hittem, mindenki ismeri a többit és csak én vagyok az egyetlen aki ismeretlen így aztán nem kezdeményeztem annyira...az első 3 órában :D

2011. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kukázd a félénkséget. Annó én is ezt tettem, és nagyon jól jártam vele.


Merj nyugodtan kezdeményezni, szólíts meg másokat, ismerkedj, MERT ANNÁL INKÁBB KÖZELEDNEK MÁSOK IS FELÉD, minél jobban látják rajtad is a barátkozó kedvet.

2011. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen gondom, hiszen nagyon sok régi barátommal mentünk egy osztályba. Így alapból megvolt a komfort, nem volt nehéz nyitni a többiek felé. Sokakkal nagyon jóban lettem és a maradékkal is jó viszonyt ápolok. Ne aggódj, biztosan megtalálod a társad.
2011. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

9.ben csak 1 valaki volt akit már ismertem mert osztálytársam volt előtte is. A többieket még soha nem láttam. Az osztályt nehezen találtam meg évnyitón de megkérdetem egy tanárt hogy hol találom az osztályomat és megmutatta, a tömegben nehéz volt odamenni, utána meg egy terembe mentünk és akkor meg lemaradtam, alig találtam meg a termet. Első napokban bemutatkozások voltak, volt ezzel kapcsolatos memória játék is mert több mint 30 ember nevét nem könnyű megjegyezni 1-2 nap alatt.

Én nehezen tudtam beilleszkedni, távolságtartó is voltam az ismeretlenekkel. Igazából nem voltam jóba senkivel, mondhatom hogy egyedül éreztem magam ott, sok volt a sznob. utólag már bánom hogy nem mentem át következő évben egy másik suliba. Azóta már kijártam a sulit.


A mostani osztályomból 1 valakit ismertem, vele egy faluban lakunk, a többieket szintén nem ismertem még látásból se.

Első nap már beszélgettem 2 osztálytársammal, később a többiekkel is pár szót. Most ez a 2. évem és 3 osztálytársam jó haverom, van akivel csak beszélőviszonyban vagyok mert ugyan az a hobbink.

2011. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a meséiteket!:) Akkor bátor leszek és céltudatos és próbálok nem félénk lenni:D

De azért tartok ettől az egésztől:) Na de remélem nem lesz semmi ciki:p


"szóval te majd szépen megvárod, amíg valaki kezdeményez.

na és ha nem fognak? :D"


Akkor így jártam:)És ha én nem fogok? :p

Valakinek meg kell hagyni,hogy kezdeményezzen,nem kezdeményezhet mindenki:D Én ebben a "szerepben" a nem kezdeményezőset szeretném:)

2011. ápr. 13. 17:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!