Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eltűrni a mindenn...

Hogyan lehet eltűrni a mindennapos megalázást? Akivel ezt teszik és kénytelen elviselni, hogyan tűri? Mi ad erőt hozzá?

Figyelt kérdés
Au pair vagyok, azért jöttem ki külföldre, hogy gyerekekkel foglalkozzak, tanár szeretnék lenni és kellene tapasztalat. Sajnos rossz családot fogtam ki, gyakorlatilag rabszolgának alkalmaznak, házimunkát kell végeznem egész nap. Főznöm kell a családra, takarítani, stb. Persze vannak itt gyerekek is, de azokhoz nem sok közöm van, csak annyi, hogy utánuk kell takarítanom, mert soha semmit nem raknak helyre meguk után. Ha valamit nem csinálok meg elég jól, pl. ha véletlenül a másik polcra teszem a kaját a hűtőben, nem oda, ahol ők tartják, kapom a leoltást, hogy hogy lehetek ilyen béna, a gyerekek előtt ráadásul. Ki vannak akadva, hogy reggel 7-től 8-ig egy órát netezek minden nap, hogy ez milyen sok, meg miért nem bírok meglenni net nélkül (beszélnem kell a családommal, az otthoniakkal, és tanulnom kell a nyelvet, ehhez kell a net). Rendszeresen bejárkálnak a szobámba kopogás nélkül, egyszer megkértem, hogy legyenek szívesek legalább kopogni, erre megkaptam, hogy ez az ő házuk, azt csinálnak, amit akarnak. Meg van szabva, mikor mehetek a városba és mikor kell hazamennem, a szabadnapjaimon is. És mindennek a tetejébe naponta azt kell hallgatnom, ahogy a két gyerek ordítozik egymással és bunkózzák a másikat, az anyjuk meg sose szól rájuk. Nem tudom, meddig kell még ezt elviselnem, keresek másik családot, de eddig senki se jelzett vissza. A megállapodásunk júnusig szól, de nem tudom, addig kibírom-e. Félek, hogy előbb utóbb elszakad a cérna és valamit odamondok nekik, ezért szeretnék kicsit türelmesebb lenni és valahogy elviselni ezt, mert ha visszaszólok, félek, hogy kidobnak és nincs hová mennem. Hogyan lehet tűrni?
2011. ápr. 13. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:

" Hogyan lehet tűrni? "


Nehezen,nagyon nehezen.

2011. ápr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a céggel aki kiküldött oda és mondd meg, hogy rabszolgának alkalmaznak, hátha kapsz másik családot!
2011. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik országban történik ez? Nem tudsz más állást találni?
2011. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem céggel jöttem ki, netes oldalon találtam családot. Írtam, hogy keresek másik munkát, de nem jeleztek vissza sehonnan, hogy érdeklődnek irántam. Franciaország amúgy.
2011. ápr. 13. 10:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, fogok-emást találni, csak addig kellene kibírnom valahogy, amíg elhúzhatok innen, de már nehezen bírom.
2011. ápr. 13. 10:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is szeretném együttérzésemet kifejezni a helyzeted miatt, biztos, hogy nagyon nehéz lehet. Én azt tapasztaltam az életemben, hogy attól függ a boldogságom, a türelmem, hogy hogyan tekintek az életemre, és hogy hogyan tekintek másokra.


Tudod ebben a világban nincs igazság, mindent az emberi önzés irányít, az emberek mindannyian rabszolgák, ha másnak nem, hát a saját természetüknek a rabszolgái. Ha így tekintesz az emberekre, nyomban világos lesz, hogy sorstársak vagyunk, legyen szó akár azokról az emberekről is, akikkel most együtt élsz. Lehet, hogy otthon ők uralkodnak rajtad, de lehet, hogy a munkahelyükön ők is uralom alatt vannak, állandó stresszben, és te éppen ennek iszod meg a levét. Ha sikerül úgy tekintened rájuk, mint áldozatokra, akkor rögtön egészen más lesz a helyzet. Gondolj csak bele, mi lesz azokkal a gyermekekkel, ha ilyen módon nőnek fel. Lehet, hogy semmi valódi szeretet és figyelmet nem kapnak a szüleiktől, noha arra lenne szükségük. Amint képessé válsz kivül helyezni magadat ezen a helyzeten, és mint szerető emberi lény odafordulni ezekhez a most nem éppen szeretreméltó emberekhez, amint meglátod bennük a szeretet hiányát, és magadban a segíteni akarást, egyből másként látod majd a dolgokat, és nem szenvedő alanyként, hanem segítő embertársként aposztrofálni magad.


Lehet, hogy úgy látod most, hogy ez lehetetlen, de hidd el nem az.


Üdv. Péter

2011. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kivételesen rossz családot fogtál ki. Megpróbálhatnál mást keresni.
2011. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!