Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha rosszabbra fordul az idő,...

Ha rosszabbra fordul az idő, milyen kinti mindennapos programot lehet csinálni egy 14 hónapossal aki még nem tud járni?

Figyelt kérdés
Tegnap is voltunk játszótéren, de hiába öltöztetem fel jó rétegesen, a homokozó már elég hideg a benne ücsörgésre és turkálásra, kb. marad a hinta. A csak séta már nem poén neki, meg is értem, hogy nem akkora élvezet csak nézegetni. Már előre félek, h mit fogunk csinálni egész télen. Néztem játszóházakat, de 1000 Ft/óra elég húzós. Ti hogy oldjátok meg?
2011. okt. 14. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

helyi bölcsit kérdezd meg, hogy be lehet-e menni heti 1x 1-2 órára. nálunk van erre lehetőség, ebédet és 10órait is adnak, 1000.- egy délelőtt :)

egyébként meg majd ha jön a hó nagy buli lesz a séta is, letehetted, turkálhat a hóban, szánkózhattok. bevásárló központokban van gyermekmegörző oda is bemehettek egy órára, mi az ikeába megyünk majd :D

2011. okt. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anniebianca ***** válasza:
Mire jön a tél, a kisember is megtanul járni, akkor meg más dolgotok nem lesz, mint kergetni! :D Mi egy évesek vagyunk, már most is, hogy hidegebb van, felváltva vagyunk kint és bent fél órákat, kertes házban lakunk, csatangol a fenyők alatt, eteti a tyúkokat, szedjük a leveleket, arra figyelek, hogy ne üljön le a hideg kavicsra, földre, vagy ha valamibe belemélyed, tolok alá 2-3 székpárnát, bár legszívesebben a fenekére varrnám.:D
2011. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves első, melyik bölcsi ez? (Ilyet mindenhol csinálhatnának, mert nálunk meg az a fő baj, hogy séták alatt senkivel sem találkozunk :-( )


Egyébként könyvtárba is el lehet menni, mi oda szoktunk a 14 hónaposommal. De mire jön a tél, szerintem ő is megtanul járni, és akkor jobb lesz kint is.

2011. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Könyvtárba mi is járunk :-)

meg a piacon van 3 pénzbedobós automata játék (egy autó, egy csacsi, meg egy rakéta), na azokat imádja, pénz nélkül is legalább egy órát eljátszogat rajtuk és a csarnokban valamennyire fűtenek is :-)

Ki szoktunk menni vonatokat nézni az állomásra, egy közeli kertészetben meg a fűtött pálmaházban van egy kis tavacska halakkal meg teknősökkel - ezért a két programért hajlandó fél órát zötyögni a babakocsiban, egyébként visítás van 5 perc múlva, hogy ő leveleket akar szedni a földről, meg turkálni a kavicsok között.

Amikor szép napos és szélmentes a délután, anorákban leviszem a parkba és kedvére hentereghet a levélszőnyegen kedvére.

Én amúgy neten mindent kikerestem ami elérhető közelségben van, minden játszóházat, magánbölcsit, művházakat stb, feliratkoztam a levlistákra, és így mindig kapok értesítőket az új programokról. Így szereztem tudomást pl hogy az egyik magánbölcsiben hétfő délelőttönként féláras játszóház van, vagy hogy a szomszéd településen minden vasárnap du táncházat tartanak (kocsival 5 perc, minimális benzin, nekem 600 ft a belépő, neki ingyenes mivel 3 év alatti) és imádja, billeg-záncol-tapsikol a zenére stb. De mentünk már így "szomszédolva" cirkuszi állatokat megbámulni, ugrálóvárazni stb.

2011. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.

nem tudom, hogy máshol is van-e ilyen, mi bp-iek vagyunk, itt egy kisterem erre van, de olvastam, hogy vidéken egyszerűen be lehet menni a minicsoportba.

2011. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk (Szolnok) is van játszóbölcsi, 250 ft/óra. ebédet is lehet kérni, az +280 ft. ÉS van gyerekkönyvtár, és ingyenes foglakozás is. Mi sosem unatkoztunk. És azért a tél hosszú, de ez idő alatt megtanul járni. Akkor pedig megint izgalmas lesz a séta:)
2011. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!