Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van ennek valami speciális...

Van ennek valami speciális megnevezése?

Figyelt kérdés
Néha alig jut eszembe, annyira asszimilálódva van bennem, hogy normálisnak veszem, pedig ha belegondolok furcsa. Amikor egyedül vagyok, vagy csinálok valamit egy tudatalatti kép előjön egy bizonyos helyről, ami általában váltakozik, hogy mi. Például amikor olvasok valamit vagy gondolkodom, a gondolataimmal párhuzamosan, azaz nem egybefüggően ott lebeg egy kép az agyamban mondjuk a körforgalomról amin minden nap áthaladok. Ez tart pár hétig, utána más veszi át a helyét, volt már egy kórház, szeptember körül ha jól emlékszem az első iskolám udvara volt a fejemben heteken át. De volt már temető is, vagy egy állomás. Nagyon érdekes. Belegondoltam, hogy mi van ha ez egy tudatalatti jelzés, bár nem tudom elképzelni mi lehet, szerintem nem csak nálam van ez.
2011. ápr. 16. 15:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt nem asszimilálódásnak(kb. azonosulás, beolvadás)hívják, hanem asszociációnak(képzettársítás). Ennek időtartamát, tartalmát stb. rengeteg dolog befolyásolja (életkor, nem, képzettség, érdeklődés stb.) Mindenkinek különbözik az ~ -ós bázisa. (Klinikai esetekben vizsgálják is.)
2011. ápr. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!