Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megkeserítik az életet! Hova...

Megkeserítik az életet! Hova lehet fordulni? Romák.

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni, nem tudjuk, kihez fordulhatnánk!

A főváros peremén élek a családommal, egy zöldővezeti kisvárosban. A szomszédunkban egy népes család éli zajos életét. Azelőtt a vas és színesfém feldolgozása és eladása volt a fő profiljuk, így állandóan a flex sikítását hallgattuk. Azt hittük, rosszabb már nem lehet. De az utóbbi néhány évben átálltak a tüzifa keresksdelemre. Az anyagot a közeli budapesti erdőből szerzik be, félig-meddig legálisan. Az egyik szomszédunk szerint van valamiféle szerződésük az erdésszel, de hogy bárki is ellenőrizné, hogy naponta hány teherautó szálfát cígölnek haza, arról nem tudok. A munkások(!) ledobálják a fát, és a teherautó elindul a köv. kanyarért. Eközben a telken berántanak egy-kettő, néha három benzines láncfűrészt, és nekiállnak a munkának. Mindezt a mi, és a többi szomszéd házai, kertjei között, reggeltől –estig. Télen, a fűtési szezonban reflektorokkal világítják be az udvart, mivel korán sötétedik. Az ablakot lehetetlen kinyitni, néha csukott ablaknál sem lehet a tv-t hallani. Az udvaron beszélgetni csak ordítozva lehet. Néhány hónapja a hátsó szomszédunkkal és édesanyámmal a jegyzőnél jártunk, elmondtuk a történetünket. Elmondtuk, hogy nemcsak minket, de a többi szomszédot is zavarja a szomszéd tevékenysége. Ők, többségében idős emberek, módszeresen megfélemlítve. Nekem is van egy fiatal húgom, akit féltek ettől a bandától. Előkerül a bicska, és ez nem túlzás! Ha szép szóval próbáltunk hatni rájuk, a válasz olyan stílusban érkezett, amit itt nem szeretnék idézni. A jegyző azt mondta, utánajár a dolognak, és intézkedik. Nemsokára jött is valaki, bár én nem voltam otthon. Megmérte a zajt, bár akkor éppen nem fűrészeltek, és kijelentette, hogy itt biza nincs is zaj. Majd bekiabált hozzájuk, hogy „aztán szoktatok-e fát vágni, mert a szomszédoknak nem tetszik”.Ők persze közölték, hogy ugyan már, mi csak a saját tüzelőnket eprítjuk néha. Ja, hát azt szabad. És az ember elment. Ügy lezárva. Az hogy a ház előtt áll egy tíztonnás teherautó, a platón méteres sárga felirat: TÜZIFA RENDELÉS: 06/70….. ,nem volt mérvadó. De ahogy az ember eltünt, odaálltak a hátsó szomszéd kapujába, és kiordították szegény öreget. Megmondták, hogy a feleségén átmennek a teherautóval, ha mégegyszer idejön valaki. Mert ők azt csinálnak, amit akarnak. Azóta is nap mint nap a láncfűrészekkel fekszünk és kelünk. Félünk az agressziótól, és a fűtési szezontól. Az önkormányzatnak pedig egyáltalán nem fontos néhány adófizető nyugalma.Ezek után kihez fordulhatunk?

Elöre is köszönök minden tanácsot!


2011. ápr. 18. 20:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2%

Muszáj volt megemlíteni, hogy romák.

Rasszisták nem érdemelnek csendet.

2011. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

20:58:

Te sem láttál még közelről romát, maximum képen, mi? Tudod, sajnos nagyon is összefügg velük a probléma. Nem mindig csak a romák a bajosak, de a romák közt kevés a tisztességes fajta. Te biztos egy romamentes övezetben laksz, ezért nem tapasztalod.

2011. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Az önkormányzatnál is csak emberek dolgoznak. Valószínűleg őket is megfenyegették, ezért inkább mossák kezeiket. Amíg nem lesznek valóban elrettentő mértékű büntetések, addig úgy garázdálkodnak, ahogyan akarnak.
2011. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Gárdistákat hívni esetleg?

Nem tudom, nagyon durva, amiket leírtál. Mivel ők ilyen agresszívan lépnek fel, és nem törődnek a mások nyugalmával, ezért mindenképpen tenni kell(ene) valamit.

2011. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
gárda kell oda is. rögtön csend lesz.
2011. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

Esetleg visszamehetnétek a közjegyzőhöz és esetleg kérhetnétek arra az útra olyan táblát ami a teherautók behajtását megtiltja...bár ez csak egy tipp...


Vagy fizettek a gázműveknek hogy az út mindkét oldalát keresztbe bontsák fel... bár akkor ti sem tudtok majd autóval közlekedni.... de szerintem ha van valami ismerősötök akkor 3 hét nyugalmat tudnátok "venni" magatoknak...


Vagy megkerestetitek az erdészt és utánakérdeztek a dolgoknak. Ha mégsem legális a dolog, akkor nyomjátok fel őket...


Más ötletem sajna nincs...

2011. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
67%
ne haragudj első, de ennek a sztorinak nem volt lényege, hogy romák e vagy nem. A szövegben nem szerepel, csak a címben, ami valóban nem volt szerencsés, de ez az ő kérdése, úgy teszi fel, ahogy akarja, a lényeg az, hogy nem tudnak így élni. a helyükben én is félnék szerintem. sajnállak titeket, de nem tudok semmi megoldást, mert ha látják, hogy jönnek a hivatalból, akkor egyértelműen nem fognak hangoskodni.
2011. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Ez annyira dühítő!

Nekem nincs ötletem de remélem valaki nagyon kreatív lesz!!!

2011. ápr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
h eg ytelep mellet élsz nincs mit tenni. mármint működő üzem, aminek engedélye van. ha lakó övezet akkor fel kell jelenteni őket minél többször és mindenkinek akörnyéken. előbb-utóbb történik vmi...jön egy új tisztviselő és komolan veszi
2011. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 kisnita ***** válasza:
90%

Kedves első válaszoló! Én azt kívánom neked, hogy cserélj a kérdezővel és majd rájössz! Még, hogy rasszista! LOL


Kedves kérdező!

Én a függöny mögül (vagy bokor mögül vagy valahonnan) felvenném videóra, hogy milyen tevékenységek működnek, hangrögzítős telefonnal (vagy akár magnóval) felvenném, hogy milyen zaj van a saját házadban a szomszédok miatt és hogy nem lehet érteni a tv-t se tőlük. Ezekkel a felvételekkel beballagnék a jegyzőhöz és újra kérnék egy vizsgálatot amit szúrópróba szerűen csináljanak. Ne jelentsék be nekik előre, hogy mikor mennek!!

Drasztikus módszer, de már nincs.

Alá írást is gyűjthettek, a szomszédokkal közösen is bemehettek többen talán többet tudtok elérni.

Sok sikert kívánok!

2011. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!