Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova kell fordulni, ha valaki...

Hova kell fordulni, ha valaki ennyire fél a haláltól?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és rettegek a haláltól. Annyian haltak meg mostanában körülöttem (barátnőm anyukája, több ismerős, az egyik barátom) és nem tudom feldolgozni, hogy valaki él és virul, aztán leépül vagy pedig egy baleset következtében meghal és nem lesz többé. Ha ránézek egy emberre, azt látom, hogy meg fog halni. Mármint nem elképzelem, csak a tudat, hogy ő is meg fog halni egyszer. Eddig soha nem féltem a haláltól, de most egyfolytában csak ezen jár az eszem: megöregszem és meghalok. Elképzelem magam, ahogy az utolsó lélegzetvételem elcsendesül és vége. Annyira borzalmas, én nem akarok meghalni. Sőt, azt sem akarom,hogy körülöttem meghaljanak, mert képtelen vagyok feldolgozni. Anyukámról is kiderült, hogy szívbeteg, ezt hogy dolgozzam fel? Annyira félek. 1 éve kezdődött ez nálam, nem azt érzem, hogy az élet milyen hosszú, hanem hogy iszonyatosan rövid és nemsokára megöregszem és meghalok. Ki tud ezen segíteni? Szeretnék ismét "normális" életet élni úgy, hogy nem gondolok folyton a halálra, de nem könnyű, mert 2 hónap alatt 4 közeli ismerősöm halt meg és félek. Mit lehet tenni? Annyira reménytelennek látom az egész életemet, ha egyszer úgyis meghalok.
2010. jún. 23. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Egy pszichológus szerintem jót tenne neked. Segíthetne feldolgozni a tragédiákat. A haláltól meg ne félj. Elkerülni úgy sem lehet, ezért kár foglalkozni vele.
2010. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én már legszívesebben befeküdnék a pszichiátriára. Nagyon szétestem és hiába próbálok meg minél többet emberek közt lenni, nem foglalkozni a témával, nagyon nehéz. Egy idő után, mikor kimegyek az utcára, összefolyik minden, szédülni kezdek, elvesztem az idő és térérzékelésemet, egyszóval katasztrófa.
2010. jún. 23. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Pánikbeteg is lettél?

Akkor mindenképp beszélned kell orvossal.

2010. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vallásos vagy? Hiszel akármilyen istenben?

Nem kell vallási fanatikussá válnod, de ha hiszel, akkor miért nem gondolsz arra, hogy a lélek örök, és az élet nem érvéget a halállal? Nem a lelked lélegzik, hanem a tested...

Ha nem hiszel, akkor mitől tartasz? Ha nincs semmi a halál után, akkor nincs mitől félni sem.

2010. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz kell menni. Felületesen szemlélve az a problémád, hogy félsz a haláltól, valójában azonban nem biztos, hogy ez a fő gond. Nem feltétlenül a gondolatok tartalmával van probléma, hanem lehet az is, hogy a rájuk gondolás módjával. Lehetsz kényszerbeteg, lehet valami szorongásos zavarod stb. Mindezt csak szakértő tudja megítélni és kezelni.
2010. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj pszichiáterhez, biztosan megtaláljátok közösen a megoldást.

Lehetőleg ne valami kitalált felsőbb lényhez és földi harácsolóihoz, az nem segít.

2010. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!