Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Velem miért nem képesek az...

Velem miért nem képesek az emberek emberi módon elbeszélgetni?

Figyelt kérdés
Sem interneten sem élőben, pl. iskolában nem tudok elbeszélgetni úgy a többiekkel, ahogy mások. Hogy beszélek meg kérdezek a másiktól én is, meg ő is tőlem. Mindig csak egyoldalú a beszélgetés amikor beszélek valakivel, és tényleg mindig, én kérdezgetem meg beszélek hozzá ő meg csak válaszolgat röviden aztán ennyi. És senki nem érdeklődik irántam. Mi lehet ennek az oka és mit tegyek ellene? Sok és értelmes választ szeretnék.
2011. szept. 18. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán mert nagyon szeretnéd erőltetni a beszélgetést, unalmas vagy, esetleg nem egy az érdeklődési körötök.
2011. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is. Vagy esetleg a másik véglet, hogy a másik folyamatosan beszél, én meg érdeklődően hallgatok, mert még egy rövid mondatot sem tudok kinyögni, mert már rögtön kezdi az újabb beszámolóját. Nem értem, mi a baj velem és hogyan tudnék rajta változtatni...
2011. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Továbbá feltételezem, hogy amíg az előtted levők órákat töltenek bent egy orvosi rendelőben, addig te néhány perc alatt lezavarod az egészet.


Ez a kérdés szerintem elég sok emberben felmerült már!

2011. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Feltételezhetően azért nem beszélgetnek veled, mert olyan témakörben próbálkozol az adott emberekkel beszélgetni, amik nem érdeklik őket. Engem is gyakran megkeresnek idegenek facebook-on, és beszélnek a gyerekükről, hogy hol voltak tegnap, elromlott a mosógépük, stb... A kutyát nem érdekli ez. Még ha ismerném őket, akkor se kötne le ez a téma.


Az emberek gyakran ezzel rontják el az ismerkedést, hogy erőltetik a barátkozást. Pedig ez a dolog így sosem fog működik, és ezért érzik olyan sokan h érdektelenek mások számára, nem jó helyen, és nem jól próbálkoznak.


Mondok egy példát, hogy lehet szóba elegyedni úgy, h ne legyen zavaró az a beszélgető partnerünknek, mondjuk facebook-on. JóskaPista ki írja az üzenőfalára:


- Ma olyan rossz idő van, semmi kedvem nincs semmihez... :/


Ebből a hozzászólásból máris kideríthetjük hogy az adott ember szereti magát sajnáltatni, empatikus (együtt érző) reagációkra vágyik. Ilyenkor a leghatásosabb ha ilyeneket írunk neki kommentbe:


- Ne is mond... és még a tévében sincs semmi... Vagy te tudsz valami jó filmet? (ezzel megindulhat egy beszélgetés pl a filmekről, tévémüsorokról, színészekről, stb-ről)


Persze előforulhat, hogy annyit válaszol nekünk hogy:


- Ja, rossz müsorok vannak, de tévézni sincs kedvem...


Ilyen beszélgető partnerrel igazából nem nagyon érdemes beszélgetést próbálni, mert csak a saját problémáit akarja szajkózni, így érdemi beszélgetésre nem alkalmas, és ha erölködünk, akkor sem lesz ez másként, lehet próbálkozni másoknál beszélgetést kezdeményezni. Idővel biztosan fog akadni pár olyan ember akivel megtudjátok találni a közös témákat, közös érdeklődéseteket... Aki meg végképp nem vesz rólatok tudomást, azzal nem érdemes foglalkozni igazából, ne legyetek alárendeltek senkinek se!

2011. szept. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én hasznos választ fogok adni:

Pont az a fajta vagyok, aki nem érdeklődik igazán.


Attól is függ, hogy miket kérdezel. Én nem látom értelmét hogy bárkit csak úgy beavassak a magánéletembe, és nem is szeretek cseverészni, ezért finoman lerázom az illetőt. Ha nagyon erősködik, akkor meg határozottabban elküldöm a fenébe, mert semmi köze ahhoz, amit nem akarok megosztani vele.

Tudom erre jön a kifogás, hogy de hát akkor sose leszünk barátok, viszont én alapjáraton is antiszociális vagyok. Egyszerűen "ismerem az embereket", nem érdekel mások élete, és másokat se érdekeljen az enyém - ha már úgyis lesz.juk egymást, akkor ne színészkedjünk. Akit igazán érdekel az életem, arra mindig számíthatok, és nem csak szájban.


Ha valamiért mégis szimpatikus az illető, akkor tudok érdeklődni, általában az felszínes csevelynél komolyabb dolog, de 99% vagy több nem az.


Igazán nem értem, mi a gondod, mert nekem meg pont az a problémám, ha nem hagynak békén. De mint mondtam én biztosan kivétel vagyok, mert nem szeretem az embereket, a többségnek meg 100ból 99 napja rossz nap, vagy ők másképp antiszociálisak.

2011. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vayok


03:39

Ez igaz, többnyire a beszélgetések nagy része erőltetett vagy formális, ezért sem érdekel. Ha valakiben tényleg ott van az érdeklődés, azt lehet "érezni".

2011. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!