Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rá szólsz (mersz? ) valakire...

Rá szólsz (mersz? ) valakire utcán, villamoson stb. , ha nem megfelelően viselkedik?

Figyelt kérdés
Pl. szemetel, villamoson telefonról hallgat zenét stb.
2011. ápr. 28. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Alapból nem. De ha más szóvá teszi nekik (ált. idősebbek) és visszapofáznak olyankor nem hagyom szó nélkül.
2011. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amíg nem velem genyózik addig pont nem érdekel mit csinál, szóval ne szólok rá senkire.
2011. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem, csak ha közvetlenül engem is hátrányos helyzetbe hoz. Például ha sorban állunk, és valaki bepattan a sor elejére, a sok birka nagyokat kussol, általában én szoktam ráordítani az illetőre, hogy hátul van a sor vége.


Ilyen esetben meg merem tenni, mert akkor már afféle érdekszövetségként az összes sorban álló velem van.

De sima szemetelésért vagy még nagyobb bunkóságért sem merek beszólni, mert félek, hogy én húzom a rövidebbet.


Nőnemű vagyok egyébként.

2011. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Miért szólnék rá?
2011. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én már "mogyoróztam meg" cigány h*lyegyereket aki a buszmegállóban pisált.
2011. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki villamoson zenét hallgat fülessel, azzal nincs semmi baj, én is szoktam néha. Persze más ha az egész villamos hallja. Rá szólni nem szoktam senkire, mert egyedül kevésnek érzem magam, a többség meg csak tűr.
2011. ápr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A mogyorózósnak tiszteletem! :-)

Az a baj, hogy kevesen merjük ezt megcsinálni.


Nem azokra gondoltam, akik fülessel hallgatnak zenét. Szokás 13-14 éves suttyóknál hogy kihangosítva szól a kezükbe a telefon, úgy hogy mindenki hallja.

2011. ápr. 28. 17:19
 8/13 napietus ***** válasza:

én magam nem szólok, max. ha gyerek az illető. de ha valaki rászól, és nem elnézést kér és felszedi a szemetet, hanem még neki áll feljebb, akkor kiállok amellet, aki szólt.


29/N

2011. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyik ismerosom raszol a szemetelokre, akik eldobjak a csikket. Nagyon becsulom erte. Alt. meghuzzak magukat utana, de en fiatal nokent nem tudok igy fellepni. Ha valami zavar, azert probalom kifejezni. Pl. sorban allasnal, ha valaki mindenki arcaba fujja a cigifustot (igen, van ilyen), probalok utalni ra, hogy nem kellene. Pl. hangosan mondom annak, aki ott van velem, hogy ezt nem igy kellene stb, hogy eszre vegye magat. En nem azert nem szoktam szolni, mert birka vagyok, hanem nagy a turo-es toleranciakepessegem, szoval probalom az embereket nem a hibaik alapjan megitelni es nem szegyenbe hozni. De van, amikor muszaj, hogy eszre vegyek, mit csinalnak.
2011. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Szokás 13-14 éves suttyóknál hogy kihangosítva szól a kezükbe a telefon, úgy hogy mindenki hallja."


Azt úgy hívják, hogy "cigányhifi"! :)

2011. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!