Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik félnek a sötétben! Mi a...

Akik félnek a sötétben! Mi a sorrend nálatok?

Figyelt kérdés

Felsorolok néhány tényezőt, ami enyhíti a sötétségben való félelmeket elalvás előtt. Kérlek tegyétek sorrendbe aszerint, hogy melyik segít nektek a legkevésbé és így tovább egész a leginkább "megnyugtatóig".


Na szóval:

1. behúzod a sötétítőt

2. felkapcsolsz egy kisvillanyt

3. felkapcsolod a tévét

4. a tudat hogy van még valaki a házban

5. a tudat, hogy valaki melletted fekszik

6. a tudat, hogy van valamilyen védelmi eszköz a kézügyedben (pl. gázspray)


Például: én kicsit megnyugszom, ha tudom, hogy nem egyedül vagyok a házban, de nagyobb megnyugvást ad, ha behúzom a sötétítőt. Ennél még jobban az nyugtat meg, ha valaki mellettem alszik, tehát van aki "megvédjen".


Kérlek tegyétek ti is sorrendbe ezeket, ha esetleg van olyan amivel kiegészítenétek, akkor az is jöhet!


2011. ápr. 30. 10:13
 1/7 A kérdező kommentje:
A sötétítős rész arra vonatkozik, hogy én például attól félek, hogy valaki benéz az ablakon. Így engem megnyugtat, ha nem szembesülök a kinti sötétséggel és az esetleges alakoknak képzelhető árnyakkal :)
2011. ápr. 30. 10:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ilyesmi a sorrend:


5 --> Ez a legjobb, ha valaki alszik még a szobában rajtam kívül, akkor nem is félek. :)


4 --> Valamennyire ez is jó, de annyira nem. Ha nem lenne senki a házan, sokkal rosszabb lenne, de nem is nyugtat meg, ha van.


2, 3 --> Ezek is jók, kb. mindegyik ugyanazt a hatást éri el nálam (bár az alvásban meg van, amikor zavar, úgyhogy nem szoktam).


6 --> Nem szokott ilyen lenni, ez nekem nem fontos (mivel nem az emberektől félek a sötétségben :) ).


1 --> Ez sem annyira fontos, számomra mindegy, hogy be van-e húzva, vagy nincs.


+

Kezem ügyében van a telefonom, azzal szoktam világítani, ha hallok valami reccsenést, mert azt könnyen megtalálom.


Ha tudom, hogy a macskáim itt vannak, az is jó, mert akkor, ha hallok valamit, akkor azt rá lehet fogni a macskákra. :D


Az is jó, ha kicsit hallom, hogy a másik szobában megy a tévé, vagy beszélgetnek.


Beteg vagyok, tudom. :D

2011. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az 1. (azért, amit te is írtál) és a 4. segít. És még az is, amit az előző írt: ha a macskáim velem alszanak. :D Megnyugtat a közelségük.
2011. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úristen, mintha én írtam volna :)

Kivéve a 6-os, mert valamiért én használni se merném "olyan" helyzetekben... :D


14/L

2011. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem:

4.

5.

1.

2.,3.


6.-os nem kell :)


És nekem is, ha rá tudom fogni valakire-valamire, hogy ő volt a zaj.. akkor az megnyugtat.. :)


Egyébként kiskoromban amikor halottunk valamit a tesóm kérdezte, hogy mi az, mindig azt mondtam, hogy én, mert az még saját magamat is megnyugtatta :)


14/L

2011. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 (ilyen soha nincs,de ha így lenne,egyáltalán nem félnék)

4 (nem is aludnék, ha egyedül lennék a lakásban)

3 (csakis így tudok aludni)

2 (nincs kisvillanyom, de legalább nem lenne sötét...de a TV jobb)

6 (ez egyáltalán nem nyugtatna meg, szükséghelyzetben szerintem nem tudnám használni, ill én nem emberektől félek)


1-én mindig kihúzom a sötétítőt elalvás előtt :) kintről bevilágítanak a lámpák,1.emeleten lakunk

2011. ápr. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6. A legkevésbé megnyugtató, nem a betörőtől félek.

1. Az nem baj, sőt jó érzés, ha besüt a lámpa, vagy a hold kintről,ezért valamennyire felhúzom a redőnyt. a 4.-en lakunk, nem nagyon néznek be, de nem is úgy van az ágyam, hogy kilássak az ablakon.

2. A kis villanytól még túl nagy a csend, és nem jó még olvasni sem, ha nincs otthon senki.

3. A tévé, már hangot is, ad, és észrevettem, hogy a beszélgetés megnyugtat, és el tudok aludni mellette.

4. Tömbházban lakunk, és jó úgy elaludni, hogy alattunk szól a tévé, vagy beszélgetnek.

5. A barátom nélkül nehezen alszok el, még az se hoz megnyugvást, hogy a másik szobában vannak az állataink, ketrecben így nem vehetem magam mellé.


Mostanában, ha el kell utazni a barátomnak, akkor felkapcsolok egy éjjeli fényt (de az olyan erős, hogy le kell árnyékolnom), bekapcsolom a rádiót, és olyan műsort hallgatok, ahol monoton hangon beszélgetnek.

2011. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!