Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért félnek a gyerekek a...

Miért félnek a gyerekek a sötétben?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak.
2010. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem csak a gyerekek félnek, sokszor a felnőttek is. Szerintem azért, mert sötét van, nem látni semmi, más alakot kapnak a bútorok, csönd van így a kisebb zajok,a mik máskor fel sem tűnnek, most ijesztőek. Szerintem ezért
2010. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
a legfontosabb érzékszervük a szeműk nem úgy 'működik ' ahogy kéne, és ez olyan izé:D
2010. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem valami biztonságos, ha a tájékozódási képességünk kétharmadát elveszítjük. Különben a vakság sem lenne szomorú.
2010. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem csak a gyerekek félnek, hanem nagyon sok felnőtt is...én is félek a sötétben, és erre teljesen egyszerű a magyarázat... ha nem látod, mi van körülötted, akkor nem érzed magad biztonságban, beindul a fantáziád, elkezdesz beleképzelni dolgokat a sötétbe, amik nincsenek ott, és ha nagyon belelovalod magad, akkor látni is fogos az alakokat mozogni, stb. legalábbis a gyerekek biztosan, de pl ha a sötét utcán megyek végig, akkor is félek, hiszen nem láthatom,hogy az árnyékban megbújik e valaki, aki bántani akar...kirabolni,vagy csak megijeszteni, ilyesmi...
2010. ápr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a sötétségtől fél az ember, hanem attól ami abban rejtőzhet.
2010. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon soha nem féltem a sötétben, csak a nagyszüleim hétvégi házában, mert ott nem volt közvilágítás, és akkor olyan rettenetesen ijesztőnek tűnt a falióra ketyegése, meg amikor el kezdett búgni a hűtő.
2012. ápr. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!