Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A következő mondatok közül...

A következő mondatok közül melyik helyes? - Fáradt vagyok. - Mondta Pistike. - Fáradt vagyok - mondta Pistike.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Én így írnám:


Fáradt vagyok. - mondta Pistike.


De ez nem biztos, hogy jó, de legalább nekem így logikus. Mi lenne, ha kérdezne Pistike? Akkor sem kellene kérdőjelet tenni?

2011. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Második. :) Ha kinyitsz egy könyvet, akkor is egyértelművé válik.
2011. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Amúgy tényleg a második. Előbb utána nézhettem volna mielőtt kérdezek:D
2011. ápr. 30. 23:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, a második. Természetesen ha kérdő mondat, akkor kell a kérdőjel, de a pont a végére kerül.
2011. máj. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második a jó.

Ilyenkor a pontot csak egyszer kell kitenni.

-Fáradt vagyok - mondta Pistike. - Nem aludtam eleget.


Bármilyen más írásjelet, ami nem pont ki kell tenni, de csak ha mondatvégi.

Mondatközi írásjel esetén azonban megint más a szabály. Meg is mutatom:


-Fáradt vagyok - mondta Pistike -, mert keveset aludtam.

Ez esetben érdemes megjegyezni, hogy a vessző a második gondolatjelhez kapcsolódik (szóköz nélkül), és a pontot csak a mondat legvégére kell kitenni (a "mondta Pistike" után nem).


Remélem, segítettem.

2011. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2011. máj. 1. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!