Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a helyes szerintet...

Ilyenkor mi a helyes szerintetek? Hogy érjem el, hogy ne érdekeljen, ne essen rosszul az ilyen viselkedés?

Figyelt kérdés
A volt legjobb barátnőim közül már senki nem érdeklődik irántam, pedig én sokáig kerestem őket, segítettem nekik az egyetemen, ahova jöttek, más barátaimat bemutattam nekik stb. Erre a legjobb barátnőm, mióta ottvan neki más, felém se néz, másokkal lóg, max köszön az utcán és ennyi. Sőt múltkor a volt barátnőinkkel is találkozott, mégsem hívtak el. Hónapok óta felém sem néznek, én meg 1-2 visszautasítás után már nem kerestem őket. Ha ló nincs, jó a szamár is elven otthagytak, különösen a legjobb barátnőm. Hogy tanuljak meg nem foglalkozni velük, hogy viselkedjek ezek után, főleg ha rám írnak hónapok elteltével?
2011. okt. 11. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:

keress új barátokat.Keress más hasznos elfoglaltságot ami leköti a gondolataidat.

Ezek nem barátok..Még régi jó barátnak sem nevezném őket.

2011. okt. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Advocatus Diaboli ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Velem is volt ilyen, de meg kell tanulni lemondani emberekről, ilyenekről jobb, hogy most derült ki, milyenek is valójában, mintsem később, amikor igazán bajban vagy és segítség kell:)

Továbbá igen, keress új barátokat:)

2011. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem keress új és megbízható barátokat!


Az egyik barátnőm is ilyen helyzetbe került, mint te és meg is haragudott rájuk, azóta szívesebben van velem meg a másik barátnőmmel, mert mi sosem vertük őt át.

2011. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Keress egy pasit legalább 30" bestiával. Majd akkor nem fogsz butaságokon rágódni.
2011. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam egy éve kb, azzal a különbséggel, hogy akkor a barátnőm a fejemhez vágott minden egyes apróságot, amit esetleg elkövettem ellene. Ezt utálom a legjobban. Jobb esetben azért hívok valakit barátomnak, mert őszinte és megmondja ha baja van velem, nem csak eltűr mindent, kibeszél a hátam mögött, majd 5-6 éves sztorikat vág az ember fejéhez, amikor végképp túlcsordult nála az a bizonyos pohár. Én megmondom őszintén annyira felháborodtam/megsértődtem az akkori viselkedésén, hogy azóta két mondatot nem beszéltünk. Egyszer még írtam neki, de mivel különösebb hajlandóságot nem mutatott, ezért hagytam... Most akarta újra felvenni velem a kapcsolatot, mert itthon már nincsen barátja (másik városban tanul)... ha hazajön, a négy falat bámulja, mert nincs jobb dolga. Őszintén szólva én azóta sem tudtam eldönteni, hogy szeretnék-e vele találkozni és bájcsevegni vagy sem, de eléggé a nem felé hajlok.


Ahogy valaki már mondta egy csalódás után is tudni kell feltápászkodni, tudni kell elengedni az embereket, majd jön helyettük más. Én is találtam egy jobb társaságot, ahogy te is fogsz!

2011. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez régebben mindig sikerült, kis sajnálattal, de végülis könnydén engedtem el embereket. Különösen az egyetem után, mikor más városba kerültem és a korábbi, gimis kapcsolataim már kezdtek elhalványulni. De őket tartottam a legközelebbi barátaimnak, és mivel a többi barátomat már mind elveszítettem az egyetem miatt (nehéz, mert 50km-re járok be egyetemre, így a nagyvárosban sincs túl sok lehetőségem barátkozni, ismerkedni, főleg nem kapcsolatot ápolni, illetve itthon sincs elég időm a kapcsolatokat rendesen ápolni).

Már csak egy-két felszínes barátság (vagy inkább jó ismerősi kapcsolat) maradt meg nekem, és eléggé kezdek magányos lenni. Az, hogy a volt barátnőim mennek, csupán engem nem hívnak, ez még inkább rátesz a tűzre. Állandóan teszik ki facebookra az új közös képeiket, azzal nagyoznak, hogy itt voltak, ott voltak, én pedig teljesen el vagyok felejtve.

Annak idején nagyon ki akartunk menni a szomszéd országba (határ mellett élünk) egy nagyon jó szórakozóhelyre, barátnőim is nagyon támogatták az ötletet. Most úgy tűnik, én kijutok, de nélkülük. Remélem nem vagyok gonosz amiatt, hogy reménykedem benne, eszi majd őket az irigység. :)Ismerve őket, milyen haszonlesők, lehet utána fel is keres 1-2. -.- Ez is tipikus, egy csomónak én szereztem barátokat, ismerősöket, utána meg hátbatámadtak és mindenkit ellenem akartak fordítani - ilyen az egyik csoporttársam is. Ő visszahúzódó, én picit nyitottabb, szereztem közös barátokat, ismerkedtem még a gólyatáborban, mostanra meg az összes ilyen közös barátot kisajáította, már nem is keresnek engem, távolságtartóak, nem barátkoznak velem (képzelem, a csaj miket mondhatott rólam). Szóval még az egyetemen szerzett barátaimat is kisajátította más, tényleg nem tudom, hogy ismerkedhetnék még.

2011. okt. 11. 15:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Még annyit: a volt barátnőim nagyon szeretnek feltűnősködni, majomkodni, nagyozni azzal, hogy itt voltak, ott voltak, ezzel voltak, azzal voltak... szerintetek jó "móresre tanítás" lenne az, ha meglátnának más ismerőseimmel pl buliban, és láthatják, hogy én sem hívom őket, jól megvagyok nélkülük is? Mutassam nyilvánvalóan azt, hogy nem érdekelnek, és nem gubózok be csak azért, mert ők nem hívnak? Elég féltékeny típusok.
2011. okt. 11. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem a helyzetet. Sajnos, a lányok gyakran ilyen helyzetbe hozzák a barátnőjüket. Ez azért van, mert a nők hajlamosak kimutatni az érzelmeiket. A pasiknál ugyanis nem vagy nagyon-nagyon ritkán hallok ilyesmiről. Például az egyik fiúbarátom 2 éve megváltoztatta a msn-címét és kérdeztem tőle, miért tette? Feltörték? Azt felelte, hogy nem, csak törölni akarta a régi barátait, mert elege lett az okoskodásukból. Úgy viselkedtek továbbra, mint a kisiskolások. A gimis barátaival még tartja a

kapcsolatot, mert azok nem olyan kétszínűek.


Igazi barátok azok, akik mindig kitartanak a másik mellett, a köszönés mellett szívesen beszélget, nem vitatkozik hülyeségeken, stb.

Tavaly épp vásároltam, amikor iderohant hozzám a rég nem látott barátnőm. Annyira örült, hogy meglátott engem és sokat beszélgettünk. Amikor suliba jártunk, én rengeteget segítettem annak a lánynak, aki a mai napig nem felejti el.

2011. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!