Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Zenés szórakozóhelyet szeretné...

Zenés szórakozóhelyet szeretnék nyitni Budapesten! Segítenél a véleményeddel?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy szerintetek milyen helyet érdemes manapság nyitni, és mire kellene figyelni alapításkor. A tervek szerint nappal beülős bárként funkcionálna a klub, szabadidős programokkal, filmvetítéssel, biliárdasztallal és egyebekkel, éjjel pedig koncertek (rock, metal, blues, jazz, világzene) és rockdiszkó hajnalig. Lenne igény még egy ilyen helyre szerintetek?

Aki tapasztalt, esetleg segíthetne annyiban, hogy leírja, mik a legfontosabb lépések és anyagilag körülbelül mekkora összeggel kalkuláljunk, mire figyeljünk, hol spóroljunk és hol ne.. Köszönöm!


2011. máj. 2. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Halihó!


Egyik barátom most nyit egy sima nappali bárt ami hihetetlen összeg.Csak a bútor volt 3millió és nem nagy hely.Ezenkívül kellenek engedélyek minden mennyiségben ami megint baromi drága.A sok kenőpénz is elvisz egy fél autót meg majd az ellenőrzések is jó nagy pénzbe fog fájni.Az pedig egyáltalán nem biztos ,hogy igény is lenne rá,de a legrosszabb a konkurencia.Szerintem a vendéglátás nem olyan üzlet ahova pikk pakk be lehet esni.Budapesten nem tudom ,hogy megy ez sajna.


Mindenesetre én szívesen fogadnék 1 olyan helyet ahol az árak elfogadhatóak és a színvonal jó,de be lehet ülni barátokkal esetleg egy jó kis rendezvényre/osztálytalálkozó/évforduló/céges buli/stb

2011. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sok pénz nagyon. az előző jól elmondta.

nagyon nehéz jól menő üzletet nyitni itthon, főleg a mai világban. de sok szerencsét kívánok. és szerintem jó kis reggae estéket is csinálhatnál annak is nagy tábora van :P

2011. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen jellegű hely a Rocktogon, a Filter... a rockerkocsmák akkor működőképesek, ha megközelíthetőek, de azért nem tud betévedni véletlenül sok olyan ember csak az utcáról akinek fogalma sincs hogy hol van.

Igény természetesen van, de egyrészt nem árt 4-5 olyan 'ismert' banda aki koncertezik rendszeresen, és lecsalogatja az embereket.

Ezen kívül legyen a belépés olcsó, lehessen táncolni és legyen ruhatár.

2011. máj. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Elég ijesztő, amit az anyagiakról mondtatok, el nem tudom képzelni mi lehet a berendezésen 3M forint, hacsak nem hozzáveszem a hang- és fénytechnikát is, mert az elég sokba fájhat.. De konyha és meleg kaja nem hinném, hogy lenne, úgyhogy ezen talán spórolunk egy kicsit. Engedélyek kellenek, tudom..:S Még utána kell járni, pontosan mi mennyibe kerülne..

Nem igazán érzem, hogy túl nagy konkurencia lenne ezen a téren, épp ezért tartja magát a gondolat majdnem 10 éve, és mostanra már talán valóság is lehetne belőle. A Rocktogon és Filter tényleg hasonló jellegű, de úgy veszem észre ezek a helyek már nagyjából ugyanazt nyújtják, hasonló jellegű a zene és a programok, mi pedig valamivel más irányt képviselnénk.. Egyetlen szóba jöhető konkurens jut eszembe, vele pedig inkább az együttműködésre próbálnánk törekedni, mint az ellenségeskedésre. (pl nem szervezni két hasonló eseményt egy időpontra, mert az egyikünknek sem jó)


Reggie eszembe sem jutott eddig, pedig tényleg lenne rá igény:) Megfontolandó.. csak éppen ehhez nem nagyon tud hozzászólni egyikünk sem, nem hallgatunk ilyesmit.


Napközben tényleg egy színvonalas beülős helyet szeretnénk kihozni belőle, kerthelyiséggel, eldugott blokkokkal, szolid árakkal, hangulatos, barátságos környezetben. Olyat, ahova nyugodtan beülhetnek baráti társaságok, diákok, és szívesen visszajárnak, mert otthonosan érzik magukat. Lehet, hogy elvetélt gondolat, de próbálnánk kiküszöbölni azokat a hibákat, amik más helyeken zavarónak hatottak ránk.. Pl. nem mindegy, milyen a kiszolgáló személyzet, mennyire tolerálja a klub a balhés elemeket, és hasonlók. Szerintem hosszú távon jobb befektetés megválogatni a célközönséget és megbízható, minőségi szolgáltatást nyújtani, mint a pillanatnyi anyagi haszon reményében mindenkit "beengedni", lehúzni pénzzel és az utcára hajítani. (Úgy értem pl aki nyugis helyet keres, nem fog oda járni, ahol állandóan zeng a ház..)

Ruhatár persze lenne, meg a szellőzésre is mindenképpen odafigyelnénk!:) Ezek szerintem fontos dolgok..

A helyszín másik kérdés. Jó lenne valahol a belvárosban, közel mindenhez, megoldott nappali és éjszakai közlekedéssel, de azért lehetőleg olyan környéken, ahol nem kergetik egymást gépfegyverrel az utcán részeg emberek.. Biztonságos, de mégis közeli hely kellene, lehetőleg nem lakossági területen, hogy a szomszéd bácsi verje a falat, ha hangosak vagyunk. Ez a legnehezebb kérdés, és ezen bukik minden..

Azt sejtem egyébként, hogyha elindítanánk ezt a vállalkozást, akkor eltelne legalább egy év, mire nyereséggel számolhatnánk - de ha utána helyrebillen a mérleg, akkor megérte:) Gondolom az is segít elviselni a nehéz időket, hogy az ember szívvel csinálja, nem csak a pénzért..

De azért megnéznék egy statisztikát, hányan buktak bele, mikor, és milyen okból:S

2011. máj. 3. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:
tudom, hogy ez tök részletkérdés, de az éjszakai rendezvényekre a 18-as korhatárt próbáld meg betartatni! én pl azért nem járok egy ideje jópár helyre (nem Bp), mert a 75%-uk kb 15-16 éves.... én meg a 23 évemmel már rendesen öregnek érzem magam.
2011. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a berendezést lomtalanításról szerzed be, sokat spórolhatsz. A hangtechnikán semmiképp ne spóroljatok mert nagyon kevés az olyan hely itthon ahol tényleg jó a hangzás. Ami még fontos, hogy a zenekarnak legyen saját "egérútja" amin keresztül el tudja hagyni a színpadot, nem a főbejáraton át kell pakolászni.

A napközbeni szórakoztatáshoz pl vízipipák és kényelmes kanapék, ülőpárnák mindenképp jók lennének, nagyon sok fiatal szereti ezt az elfoglaltságot. Mondjuk boltszinten ez a chill-out, és az alaksorban mehet a banzáj meg a koncertek. Így egyrészt a táncolásból nem rögtön az utcára jut ki az ember, van egy kis idelye lehűteni a kedélyeket, és így kevesebb a balhé. (De a kellően magas plafonra és a jó szellőzésre figyelni kell, különben klausztrofób lesz a hely)

Egy-két fajta nagyon olcsó pia mindig jó taktika, a többi lehet drágább is, így az emberek könnyebben elkezdenek fogyasztani és megjön a kedvük a többihez is.

2011. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most jött ki egy rendelet (west balkán rendeletnek csúfolják) a zenés táncos rendezvények lebonyolításáról és az ahhoz szükséges helyekről.

Ha koncerteket akarsz akkor kell egy rakás engedély: építésügyi hatóságtól, tűzoltóságtól (tűzvédelem miatt), környezetvédelmi hatóságtól (zaj miatt), ÁNTSZ-től. Ilyen rendezvényt csak az ehhez megfelelő végzettségű emberke csinálhat (van hozzá iskola).

Szóval nem elég, hogy van egy frankó helyed berendezéssel meg mindennel még hozzájönnek ezek is.

Pécsen is nyílt egy tök jó hely, ami néhanapján diszkóként funkcionált volna, de kénytelenek voltak bezárni, mert nem kapták meg az engedélyeket a diszkóhoz, a beülős részen meg pangás volt.

Ilyen milliós nagyságrendekben számolj.

2011. máj. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sehol se lehesen dohányozni, csakis épületen kívül! Utáljuk azt, amikor frissen zuhanyzva szépen, igényesen öltözve elmegyünk vhova, és reggelre tiszta cigifüst mindenünk, a ruhák amik rajtunk vannak, a ruhatárból a kabátok, a hajunk, a bőrünk stb.
2011. dec. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugi utolsó, januártól sehol se lehet bent dohányozni!

Aminek én is örülök, a legfelháborítóbb az, amikor a ruhatáros bagózik....

2011. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!