Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért fáj az másoknak, hogy...

Miért fáj az másoknak, hogy én nem vagyok fenn közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

Főleg a Facebook-kal nyaggatnak, mert az most mennyire "menő". Előtte a MyVip volt a "menő", megjelenésekor meg az Iwiw...

Én egyiken sem vagyok fenn, mert nem akarom, hogy általánosos, gimis volt osztálytársak (neadjisten exek) megtaláljanak, bejelöljenek, írogassanak.

Egyetlen ilyesmi oldalon vagyok fenn, de azt sem mondanám normális közösségi oldalnak, és oda sem léptem be már isten tudja mióta, húgom szokott belépni a nevemben, ha meg akar nézni olyan emberkét, akinek a profilját csak akkor láthatjuk, ha be vagyunk jelentkezve. (rockerek.hu)

Sokan azzal cseszegetnek, hogy aszociális vagyok, meg ilyen butaságok, mire én elmagyarázom, hogy azért tartom magam annyira szociális emberkének, hogy a barátaimmal, ismerőseimmel élőben, szemtől-szembe szeretek beszélgetni, kerek, egész mondatokban, nem pedig egy olyan virtuális térben, ahol mindenki a szmájlikkal meg a lájkokkal dobálózik, ha kell, ha nem... Arról nem is beszélve, hogy ezeken az oldalakon keresztül bárki, bármikor lenyomozható. Nemhiába használja a Twittert előszeretettel az FBI és a CIA...

Összefoglalva... Egyszerűen nem érdekelnek... De ez másoknak miért fáj? :(


2011. máj. 3. 09:26
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Nekem is ez volt a helyzet ,egyszer megúntam regisztráltam facebook-ra ,azóta kussban vannak..


Havonta egyszer 5 percet rászánok,és megnézem...

2011. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet velem is. Mondjuk az FBI és a CIA hasonlítgatás kissé már durva...de tény, én sem rajongok a közösségi portálokért. Volt mywip, iwiw, de már mindkettőről töröltem magam, mondván engem ne csekkoljon le senki. Most ja, ahogy te is mondod, a facebook a menő. Regisztráltam, mert engem is nyaggattak az ismerősök, feltoltam egy képet magamról, adatlapomat az ismerősök böngészhetik csak, aki jelöl és valóban ismerem, annak elfogadom és ennyi. Nem fáj, nem teher, nem írkálnak, nem zaklatnak. Aki akar, az megtalál, és olyan mélyrehatóan azért nincs kitöltve az adatlapom, hogy a lakhelyem vagy akár a születési időpontomat is tudják, a google-ban való rámkeresési lehetőséget pedig már az elején letiltottam.

Ha nem regisztrálsz se maradsz le semmiről, de ha regisztrálsz se fáj! :)

2011. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De azért nem regisztrálok, hogy utána rá se nézzek... O_o
2011. máj. 3. 09:41
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az iwiw-re regisztráltam még régen, arra néha felmegyek, megnézem, ha mások tesznek fel új képeket magukról. De utálom, hogy mindig ilyen körleveleket küldözgetnek stb. Kaptam már vagy 5 meghívást facebookra, de nem regisztrálok, baromira nem érdekel. És az sem, hogy ki mit mond, aki akar, regisztráljon, aki nem, az nem.
2011. máj. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
9:40 Az FBI-os részt hallottam meg olvastam is! :O Nem én találtam ki.
2011. máj. 3. 09:45
 6/18 A kérdező kommentje:
9:43 Én teszveszen szoktam vásárolgatni, és sok az olyan felhasználó, akik mindenkinek elmentik az e-mailcímét, akivel valamilyen adásvétel létrejön. Engem ők is zaklatnak a buta meghívóikkal, vagy mi a fene az, hogy "ismerősnek jelölnének, ha fenn lennék". :/
2011. máj. 3. 09:48
 7/18 A kérdező kommentje:
Óóó, micsoda megkönnyebbülés... Most töröltem le magam rockerek.hu-ról is... Pedig ott a rendes nevem sem volt kiírva.
2011. máj. 3. 09:53
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Miért érdekel, hogy mások mit gondolnak?

Mindenkinek szíve joga, hogy mit csinál. Én speciel regisztráltam facebookra, mert szerintem ésszel használva több az előnye, mint a hátránya, de ez egyéni döntés kérdése. Annyit meg nem ér az egész szerintem, hogy ide kérdést írj ki. Pláne ha tényleg nem érdekel :)

2011. máj. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

9:56 Igen, az ember el tudja dönteni, hogy regeljen avagy ne, csak kicsit bántó, amikor le"antiszociális"-oznak, csak mert én élőben szeretek beszélgetni. Az meg igazából már mellékes, hogy amire ők azt mondják, "antiszociális" az igazából az "aszociális", de ha kijavítom őket, akkor is én vagyok a rossz.

Az is bántó, hogy ha találkát akarok egyeztetni, akkor jönnek a kifogások, hogy "de XY-nal megbeszéltük, hogy ekkor meg akkor fenn leszünk fészbukon, úgyhogy akkor nem jó a találka" (komolyan, mint az MSN). És a legközelebbi találka sem jó, meg az azutáni sem. És ez rossz.

A legrosszabb, ha eljön a találkára, és a telefonján nyomja, miközben velem beszél. Vagyis én próbálok beszélni, de rám meg nem figyel :(

2011. máj. 3. 10:04
 10/18 anonim ***** válasza:

Egy időben sokáig voltam társkeresőn, és amikor közöltem, hogy nem vagyok közösségi oldalon, rögtön gyanakodni kezdtek, hogy csak nem akarom felvállalni magam, nem vagyok őszinte. Sokan nem értik meg, hogy ezek a közösségi oldalak semmit sem jelentenek, csak összegyűjtheted vele azokat az embereket, akiknek a nagy részét még látásból is alig ismered.

Tény, hogy a Rendőrség már régóta használja a közösségi oldalakat, hogy kapcsolatokat térképezzen fel vele.

A legnyomósabb ellenérv viszont az, hogy a munkáltatók első dolga azt megnézni, hogy a leendő munkavállaló milyen infókat, képeket ad meg magáról, azaz beleillik -e az adott munkahely imázsába. Innentől nem nehéz kitalálni, hogy egy piros hajú, lenge öltözetű, vagy egyéb ellenszenves kinézetű embert nem sűrűn fognak alkalmazni.

2011. máj. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!