Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért fáj az másoknak, hogy...

Miért fáj az másoknak, hogy én nem vagyok fenn közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

Főleg a Facebook-kal nyaggatnak, mert az most mennyire "menő". Előtte a MyVip volt a "menő", megjelenésekor meg az Iwiw...

Én egyiken sem vagyok fenn, mert nem akarom, hogy általánosos, gimis volt osztálytársak (neadjisten exek) megtaláljanak, bejelöljenek, írogassanak.

Egyetlen ilyesmi oldalon vagyok fenn, de azt sem mondanám normális közösségi oldalnak, és oda sem léptem be már isten tudja mióta, húgom szokott belépni a nevemben, ha meg akar nézni olyan emberkét, akinek a profilját csak akkor láthatjuk, ha be vagyunk jelentkezve. (rockerek.hu)

Sokan azzal cseszegetnek, hogy aszociális vagyok, meg ilyen butaságok, mire én elmagyarázom, hogy azért tartom magam annyira szociális emberkének, hogy a barátaimmal, ismerőseimmel élőben, szemtől-szembe szeretek beszélgetni, kerek, egész mondatokban, nem pedig egy olyan virtuális térben, ahol mindenki a szmájlikkal meg a lájkokkal dobálózik, ha kell, ha nem... Arról nem is beszélve, hogy ezeken az oldalakon keresztül bárki, bármikor lenyomozható. Nemhiába használja a Twittert előszeretettel az FBI és a CIA...

Összefoglalva... Egyszerűen nem érdekelnek... De ez másoknak miért fáj? :(


2011. máj. 3. 09:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én fönn vagyok iwiw-en, és olyan sovány profilom van, hogy avval még szívesen is nézelődök, plusz - a facebook-kal ellenben - nem kell olvasnom mindenkiről tömérnyi információt. Avval engem is sokan nyaggadtak, hogy regisztráljak fb-re, de annyira taszít.. barátnőm is: "Majd írok az üzenőfaladra!" - jaj, ments Isten.. Valahogy engem akkor is zavar, hogy csak visszaigazolom azt is, akivel egyébként semmilyen belsőségesebb viszonyban nem vagyok, de valóban ismerem, és akkor ő is olvashat rólam a világon mindent, hogy az akármelyik barátnőm miket üzen nekem? Lehet, hogy tényleg kicsit paranoiás vagyok, de én annyira nem szeretnék magamról megosztani dolgokat, mint ahogy másokról olvasni minden baromságot.
2011. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

én (is) főleg nyelvgyakorlás (angol, német, olasz, finn - azért ez egy nemzetközi színtér ahol élőben gyakorolhatok...) meg a hírek miatt vagyok fenn a Facebookon.



Amúgy kedves kérdező, nagyon örülök, hogy tudod hogy mi a különbség az antiszociális és az aszociális között!

és én is töröltem magam rockerek.hu-ról is, myvipről is, iwiw-re is csak ritkán nézek fel.

2011. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát, én meg fent vagyok myvipen, iwiw-en és facebookon is. De már nem tudom minek? :D

Iwiw az egyetlen ami érdekel mert ott szoktam levelezni, üzengetni, a körleveleket olvasás nélkül törlöm, ha csak meglátom az Fw előjelet a tárgyban, azaz továbbküldött, már meg se nyitom, törlés.

Myvip: régen érdekelt, raktam fel képeket, zenét, aztán ahogy bepasiztam már nem érdekel egyik sem, hónapok óta fel se néztem a vip-re.

Facebook: oda engem is úgy csaltak fel milyen jó, de nem tudom mi a hű de jó benne, mivel jobb mint a többi?

Talán nem nagyon tud izgatni, azért nem nézegetem mit tud az egész hóbelebanc....

Ha szólnak hogy itt-ott nézzek meg új fotókat felmegyek. Ennyi. Vagy ha látom e-mail címemben hogy ide-oda levél jött felmegyek és megnézem. Nem viszem túlzásba. :D

Öcsém pl. álnéven volt fent, szíve joga.

2011. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"plusz - a facebook-kal ellenben - nem kell olvasnom mindenkiről tömérnyi információt" Amelyik ismerősöm információja nem érdekel, lehet tiltani...ennyire egyszerű a szitu. Rengeteg beállítási lehetőség van rajta, csak tudni kell használni. :)

Az FBI pedig biztos nem Kis Józsika facebook-ját fogja nézegetni. Egyébként az enyém bárki nézegetheti, nem teszek fel magamról ciki képet, meg ilyenek. Olyan vagyok ott is, mint az életben.

Második válaszoló voltam.

2011. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
10:54-es, de gondolom olyan opció nincs, hogy akit már ismereősömmé fogadtam az ne lásson mindent az adatlapomon? Ilyen részletekről már próbáltam érdeklődni másoktól.:-)
2011. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves 11:34-es!


Ebben sajnos nem tudok segíteni, jómagam is csak egy hónapja regisztráltam kb, bár előtte sok infóval gazdagodtam pl a technet-en.

2011. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tyű, hallottam ezt én is párszor már: "kerestelek facebookon, de semmi, miért nem vagy fenn?" Mert nem érdekel. Akivel tartani akarom a kapcsolatot, azzal megoldom közösségi oldalak nélkül is, a magánéletemet és főleg a fotóimat meg nem akarom a világ elé pakolni (azért MAGÁNélet). Egyébként facebookon regisztráltam, persze nem saját névvel és kép nélkül, csak hogy meg tudjam nézni egy-két ismerős profilját, amit regisztráció nélkül ugye nem lehet, de azt az accountot is törölni szeretném, nem köt le és felesleges időrablásnak érzem.


Szerintem a túl nagy hype miatt rögzült bele az emberekbe, hogy már-már létezni se lehet ezek nélkül a vackok nélkül, a közösségi oldalak marketingesei tehetséges alakok. Remélem egyszer elmúlik ez a trend, de ha nem, engem az se zavar, csak én köszönöm, nem kérek belőle.

2011. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy aszociális! Most az a bajuk, hogy nem vagy kíváncsi a hülyeségeikre?
2011. máj. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!