Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Saját, harmincas korosztályoma...

Saját, harmincas korosztályomat kérdezném: mi is ilyen élet-halál kérdésnek tekintettük a "stílust"?

Figyelt kérdés
Merth' voltak Cure-osok, meg Depeche-esek, meg rockerek, meg diszkópatkányok, de ilyen "ideológiai" háttérre, mint amit itt olvasok sokszor (lehetek-e emós, ha ilyen a hajam, olyan a cipőm, meg a családom stb.) én nem tudok visszaemlékezni. Számomra a zenéről szólt alapvetően.
2009. márc. 8. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 vagyok, úgyhogy nem esek bele, de az elmondások alapján, nem... Keresztapám mesélt sokszor arról, akkor mi volt... Hát az alapján, nem volt ilyen "élet-halál" kérdés, sőt... Mostmár ez iszonyat ami folyik, én nemtudom... Sose mondtam, hogy ilyen meg olyan a stílusom... Ami tetszik, azt veszem fel, amilyennek szeretem a hajam, úgy van, s amilyen zenét szeretek, azt hallgatom... A stílus nem feltétlenül egyenlő az egyéniséggel... Szerintem... Legalábbis most már... Nekem van egy saját, ami vagy tetszik vkinek, vagy nem... Soha nem követtem ebben ,ásokat, olyan vagyok, amilyen... Azt szeretem, amit... Ez van... :) De tényleg elképesztő, hogy manapság ez mennyire fontos lett... :S
2009. márc. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Azért régen is tudott fontos lenni, ne felejtsük el a Rolling Stones kontra Beatles rajongókat.

A baj az, hogy ma már minden xart stílusként kezelnek.

Abban is biztos vagyok, hogy ha holnap kiengedett cipőfűzővel sétálnék,és a haverjaim is, akkor 1 hónap,és az lenne a divat:S

Ma már nem stílusok vannak, hanem utánozzák, ami a tévében van, sajnos.:(

2009. márc. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
én 32 vagyok,igen voltak rockerek,cure-osok,punkok,diszkópatkányok,stb ahogy a kérdező leírta,de nem volt ez a nagy divatból valamilyen stílushoz tartozni,akkor a "hülyén kinézés"kimerült ált. a szakadt farmenél,bőrdzsekinél,úgy veszem észre hogy most inkább a divat majmolás megy inkább,nem úgy mint régebben
2009. márc. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Ugyan már kicsúszva a 30-ból (41), de igazat adok neked.

A legnagyobb különbséget abban látom, hogy a mai gyerekeknek valahogy túl sok idejük van.

Mi is öltöztünk különféleképp, és ide-oda tartozónak éreztük magunkat, de rengeteg mindent csináltunk. Zenéltünk, sportoltunk, végigjártuk a fél országot.

A mai srácok közül sokan semmivel nem foglalkoznak, van idejük "hülyének" lenni, ideológiákat kitalálni.

Szerencsére az enyémek sporttal vannak elfoglalva, és mindíg volt akkora önbizalmuk, hogy saját magukból merítsék az erejüket ne a falkaszellemből, a baráti körük sem ilyen, de iskolatársaik közt, az ő elbeszéléseik alapján sok olyan gyerek van, aki csak a csoporthoz tartozás alapján definiálja magát.

2009. márc. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Örülök, h' egyetértünk, kicsit megnyugodtam. Azért foglalkoztat ez a téma, mert 33 éves vagyok, és még csak fél éves a lányom. Sokszor felmerül bennem, h' ha már most nem tudok mit kezdeni a mai kamaszokkal, mi lesz 15 év múlva? Azért remélem az itthoni példa mindig erősebb lesz a külvilágnál, és sikerül egy önálló, gondolkodó és intelligens embert felnevelni. Az én szüleim nagyon jó fejek, hagytak a saját utamon járni. Elmondásuk szerint nem bánták meg, csak most már kezdem érteni, h' néha bizony nehéz lehetett.
2009. márc. 9. 08:55
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

23 éves lány vagyok, anyukám 41 éves, tehát fiatal még, a '80-as években volt tinédzser. Ő mesélt nekem sokat erről a korszakról, persze a saját szemszögéből.

Ő maga csöves volt, (gondolom a 30-as korosztálynak nem kell bemutatni ezt a stílust), és mesélt a hatalmas ideológiai vitákról a diszkósokkal, mesélt a Hungária kontra Omega-vitákról, és nekem innen az jött le, hogy a szembenállás már akkor is legalább ennyire megvolt, bár az "átlagtini" életét nem az tette ki, hogy hogyan öltözik és milyen zenét hallgat. Persze öltöztek úgy, ahogy a saját stílusuk megkövetelte, hallgattak egyfajta zenét, de nem ekörül forgott a világ, nem úgy, mint most. Nem tartották élet-halál kérdésnek azt, hogy ki hogyan néz ki (hiszen a nagyátlagnak egyszerűen nem voltak meg az anyagi eszközei arra, hogy ilyen emo-jellegű divatok elterjedhessenek. Anyám a mai napig áradozik arról a pillanatról, amikor 16 évesen megkapta élete első Trapper-farmerját, ami aztán kékre fogta a lábát. Ez sem számított, az érzés volt a lényeg. Szerintetek egy mai tini átél hasonló érzést? Szerintem nem.)

Tapasztaltak javítsanak ki, ha tévednék...

2009. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 vagyok, a nálam 10-15 évvel idősebb (volt, vagy "még mindig") darkok (régen inkább így hívták a gótokat, vagy gruftiknak, vagy simán "Cure-osoknak") nemtetszéssel figyelik a tizenéves generációt. A harmincasok szerint mára "felhígult" a szcéna, és a külsőségek dominálnak. Idősebb rockereknél, punkoknál talán nem látok ekkora gyanakvást irányzatuk fiatal képviselőivel szemben.


Én nem csatlakozom a tizenéveseket szidókhoz, amikor én voltam tizenéves, engem is megvádoltak azzal, hogy "divatból" csinálom - na és ők hol vannak már? És azt sem hiszem el, hogy a régi darkok közül mindenki olyan hű de komolyan gondolta, és nem volt olyan, akinek csak a külsőségek tetszettek, és később váltott... Ha így lenne, tele lenne a város harmincas darkokkal, és nem csak egy párat ismernék :D:D:D


Elhiszem, hogy régen kevesebb szerepe volt a külsőségeknek, de az emberek nem önszántukból gondolták így, hanem azért, mert nem lehetett hozzájutni ruhákhoz, zenékhez!!! Egyénként ma is vagyunk páran - sokan - akik a méregdrága gothic shop-ok látogatása helyett magunk készítjük ruháink egy részét, vagy szerezzük be máshonnan. Ami a zenéket illeti, régen volt pár másolt kazettám, annak is örülni kellett - még 10 éve is így voltam, ugye nem voltam gazdag - ma meg ahhoz férek hozzá, amihez akarok - szerintem ez jó dolog! Ugye ma már fura lenne, hogy "Iron Maidenesek", "Nightwishesek", "Lacrimosások" - senki nem beszél így :D Régen azért voltak Mode-osok stb. mert alig lehetett zenékhez hozzájutni.

2009. márc. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 30-as vagyok és a mai napig imádom a D.M-ot, de 93-ban is a zenéjükért szerettem, ahogy ma is. Persze nagyon jó volt kamaszként valahova tartozni, feketében mászkálni, PeCsába járni, ugyanúgy ahogy a "diszkósoknak" a Hullygullyba vagy a Globeba. Én ebből kifolyólag nagyon toleráns vagyok a fiatalokkal, tudom min mehetnek keresztül és ők is kifogják nőni. Csak vigyázniuk kell, hogy ne amiatt tartozzanak egy közösségbe, hogy drogoznak, meg isznak, meg vagdossák magukat.

Szerintem teljesen érthető, hogy keresik magukat, keresik a most még folyamatosan kialakulóban lévő egyéniségüket, hiszen meg akarnak felelni a XXI. századnak, a barátoknak, a szülőknek, az elvárásoknak, amik általában ütik egymást.

Az más kérdés, hogy nőként kiráz a hideg a festett hajú, 20 kg-os, sztreccs nadrágos, feszülő polós fiúktól, akiknek nem lehet a szemébe nézni, mert úgy van vágva a hajuk.

2009. márc. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Volt egy kor, amikor a politika is elég erősen megkülönböztette a nem "normális" egyedeket. Hosszú haj, ugye. Punkokról nem is beszélve.
2009. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
30as vagyok és egy vidéki kisvárosban nőttem fel. Kapásból azért sem voltak ilyen ellentétek mert a rendszerváltás környékén nagyjából mindenki azaonos életszínvonalon volt. Voltak nálunk is rokkerek, diszkósok, alterosok, én ez utóbbiba tartoztam de nem csináltunk nagy ügyet ebből. Az öltözék sem volt annyira fontos. Én mint csóró turkálóból öltöztem de mifelénk szinte mindenki. De az biztos hogy akkor még meg lehetett állípítani ki fiú és ki lány....
2009. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!