Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem sokkolt a tegnapi...

Csak engem sokkolt a tegnapi "megalázós" hír a hiradóban?

Figyelt kérdés

Ritkán nézek hiradót, pont ezért.

Tegnap is véletlenül láttam a hírekben azt a mobiltelefonnal rögzített megalázást, amikor egy állomáson 2 fiatal "kínoz" egy másikat, aki félelmében nem mer tenni semmit. Még ma sem tértem magamhoz a sokktól. Gusztustalan és visszataszító volt amit tettek, a legmegdöbbentőbb számomra mégis a telefont kezelő lány kacaja. Élvezték amit csináltak. Hogy lehet ezt élvezni?

Nem akarok ítélkezni, de kíváncsi vagyok mikor lesz végre IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS Magyarországon, mert kötve hiszem hogy ezek az emberek valaha is megtapasztalják azt a lelki traumát, amit csak úgy "poénból" a másiknak okoztak.

Egyszerűen nem értem. Én lennék túl "gyenge". Szörnyű belegondolni hogy ez csak egy eset, és biztos hogy nem is a legdurvább. Nem is tudom kit sajnáljak jobban azn áldozatot vagy az elkövetőket. Itt az ideje beszélni a hasonló ügyekről, és tenni ellenük, mert másképp keresztet vethetünk a társadalomra, hisz egyre durvul a helyzet ...


2009. márc. 10. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

teljesen egyetértek veled. szörnyű hogy mik vannak :S

én is ezt csinálnám velük...

nagyon sajnálom azt a gyereket...

:((

14/L

2009. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Velem NAP MINT NAP csinálták ugyanezt az osztálytársaim és hiába szóltam,mindenki magasról sz.rt rá!

Akkoriban ugyan még nem létezett kamerás mobil,de szemük meg fülük már akkor is volt az embereknek...


Én ott tartok,hogy 27 évesen azt kell vallanom (már bocs mindenkitől):egy felnőtt ember,aki ép ésszel felméri a helyzetet és képes belegondolni a következményekbe,az ebbe az országba NEM VÁLLAL GYEREKET!

Szörnyű,hogy az abortusz lassan jótétemény lesz a jövö generációjának...

2009. márc. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Én azon lepődtem meg, hogy már meg sem lepődtem egy újabb ilyen híren. Csak elgondolkoztam, hogy miért lehet ez a jelenség egyre gyakoribb, s vajon az én gyerekkoromban is történtek ilyenek?

Igen, teljesen más világot élünk. Én és kortársaim ugye mobiltelefonnal meg számítógéppel már csak 10 éves korunk felett találkoztunk. A mai gyerekeknek ez a természetes, és MINDENT megosztanak egymással az interneten: képek, videók ... A félelem-küszöb (van ilyen szó?,??) is alacsonyabb már, és sokkal agresszívabbak, mint mi voltunk. az én gyerekkoromban is voltak a suliban verekedések, de az "tisztességesebb" volt: 1 fiú-1 fiú ellen, mi lányok meg igenis rohantunk szólni valakinek, hogy hagyják már abba. Ma már inkább a telefonhoz nyúlnak a gyerekek, és felveszik, mert azt tök jó lesz megmutatni mindenkinek! Szörnyű!

És hamarosan az én gyerekeim is iskolába mennek. Remélem soha nem kerülnek ilyen szituációba!

2009. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Mi mást várhatnánk a cigányoktól?
2009. márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 27 éves!

Nem az ország tehet arról, hogy annakidején mindenki vak és süket volt körülötted, hanem a tanáraid és ami a legfontosabb: a szüleid, hogy szó nélkül hagyták, hogy alázzanak. Tőlük kellett volna segítséget kapnod! Úgyhogy légy szíves rajtuk kérd számon a téged ért traumát.



Szerintem ilyen esetekben a szülőket is elő kéne venni, nem azt mondom, hogy börtönbüntetéssel sújtanám, hanem "csak" jó sok órás nevelési tréningre küldeném őket a gyermekükkel együtt. Ja és persze közmunkára, amin ledolgozzák a tanfolyam árát.

2009. márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi volt ez? én nem nézek TV-t.
2009. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Régen szinte minden nap néztem a híradót, ma már az ehhez hasonlók miatt inkább az interneten szelektálok a hírek közül, hogy képbe legyek. Engem is sokkolt, főleg az, hogy egy lány ennyire kegyetlen tud lenni. Milyen emberek lesznek ezekből? Az ügy egyik tanulsága: nem szabad hagyni magunkat!


Ami elkeserítő még, hogy semmit sem fognak kapni érte az elkövetők (a koruk nem derült ki számomra, de ha egy felnőtt követte volna el, a könnyű testi sértésért, max pár nap közmunkát kapna, amit a végén le se dolgozna).

2009. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A válasz erre lehetne az is, hogy:

Aki ezekkel él egy településen, netán még ismeri is őket, annak könnyű dolga van. Összeszednek pár markos legényt, és mindet, aki kamerázott is nyomorékká verik. Igény szerint videó is készíthető róla, csak őgy elrettentés képpen. Persze az is lehet, hogy valaki messzebről tesz egy kis kiruccanást arra a környékre.

2009. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Thurston ***** válasza:
Amikor ilyet látok, mindig eszembe jut, hogy miért is kerülöm/utálom annyira az embereket. Ezeket a kölyköket is legszívesebben kibelezném. Túlzás nélkül. Persze ez sem teljesen normális, de a lényeg, hogy igen, engem is sokkolt.
2009. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nem is igazán figyeltem arra hogy romák voltak-e az elkövetők, valahogy nem is érdekelt, annyira durva volt maga a helyzet.

Sajnos ma már nem is lehet arra nevelni a gyereket hogy tisztelje és ne bántsa a másikat,mert ha ilyenekkel kerül szembe, védekeznie kell, nincs mese, de aki úgy lett nevelve az nem szívesen árt a másiknak. Ilyen szituációban sem, vagy éppen még neki lesz bűntudata, hogy meg merte védeni magát. Nincs jó megoldás.

2009. márc. 12. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!