Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Beszédhibás ember mit keres...

Beszédhibás ember mit keres egy Híradóban?

Figyelt kérdés
Most néztem az RTL Klub reggeli híradóját, és komolyan a falat kaparom, hogy egy selypítő ember mondja a híreket. Miért??? A híreket nem olyanoknak kéne olvasniuk, akik szépen, tisztán beszélnek? Ez nem munkahelyi követelmény?
2011. szept. 26. 09:32
1 2 3
 1/24 MarySue ***** válasza:
86%

Beszédhibás ember mit keres egy Híradóban?


- Jó sok pénzt.

- Kávészünetben meg az apukáját, aki cégvezető :D

2011. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

Nem az a tíz perc b*ssza meg a füled, míg meghallgatod, hogy selypítősen mondja el valaki a híreket. Gondold el, hogy milyen boldog lehet az az ember, amiért a beszédhibája ellenére is azt csinálhatja, amit szeret - mert nyilván nem kényszerből híradózik.

Egy kis toleranciát és elfogadást sosem árt tanulni...

2011. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 MarySue ***** válasza:
100%
Egyébként nem minden esetben rossz az, pl. azt hiszem az m1-en van az a bácsi, aki nagyon helyes kis tájszólással vezeti le az időjárásjelentést :)
2011. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

attól, hogy egy kicsit selypít, lehet egy nagyon kellemes hangú, szellemes, szimpatikus bemondó (bár nem tudom, kiről van szó) és szerintem ezek többet nyomnak a latba...

amúgy az ízes beszédű időjárás-jelentő nekem kifejezetten a kedvencem, meg a nagyfülű fickó is :D nekem ezek a dolgok nem meghatározóak

2011. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%
09:39: na igen, tegyük, én agysebész szeretnék lenni, viszont baromi ügyetlen vagyok, teljesen alkalmatlan rá, de boldoggá tesz, hogy csinálhatom - és mondjuk téged operálnálak meg, akkor is ezt mondanád? Mindenki csinálja azt, amire alkalmas.
2011. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

09:38-as, nem tudom, nekem a hangja alapján kicsit idősebbnek tűnik, olyan középkorúnak, őt már csak nem az apukája nyomta be :)

09:39-es, látom nem érted a lényeget. Én egy elég toleráns ember vagyok, de egy olyan ember, aki a beszédéből él gyakorlatilag, az ne beszédhibás legyen. Tanítónak, óvónőnek sem mehet olyan, aki beszédhibás, abból sem lesz énekes, aki hamisan énekel, titkárnőnek sem veszik fel azt, aki analfabéta, és bármilyen sajnálatos, de jobb helyekre pincérnek sem veszik fel azt, akinek ezért vagy azért (akár szervi okból) büdös a szája, mert a vendégeket ez érthető módon zavarná. Minden munkának megvannak a maga követelményei, és mindig lesznek olyan emberek, akik ezeknek nem felelnek meg.

2011. szept. 26. 09:58
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
A tájszólás pedig nem ugyanaz a kategória.
2011. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Én nem szoktam nézni reggel tv-t se híradót, lehet csak a bemondónak rossz napja van és azért hallhattad így. Tudtommal ehhez nagyon sok beszélőke kell ahhoz hogy valaki alkalmas legyen hírbemondónak. És az anyagot amit kapnak még adás előtt többször át kell olvasniuk hogy ne kelljen a súgó gépről vagy a papírjukról kiszűrni hogy mégis mi van. Persze ha frissen érkeznek be hírek és azt azonnal közzé kell tenniük akkor előfordulhat hogy nem tudják rendesen elmondani. De tudtommal ennek az a követelménye hogy valaki normálisan artikuláltan tudjon beszélni. Ha néha előfordul ilyen az még nem baj, de ha rendszeresen van ez akkor már nagy baj.
2011. szept. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Persze, nem az ízes beszédről van szó, az nem beszédhiba.

Egyébként konkrétan róla van szó: [link]

A nevét nem tudom. Nem minden esetben ejti bántóan az s hangot, csak ha hangsúlyos lenne, pl. amikor azt mondja "Senki nem sérült meg", az valami rettenetes.

2011. szept. 26. 10:02
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

A mai világban már nem a szép beszéd a követelmény. (Már, ha egyáltalán van valami követelmény.)

A többieknek:

2. : Hadd ne kelljen már tolerálni a beszédhibát egy hírműsorban. Ott a hír fontos, nem az, hogy mennyire boldog tőle az, akit végigszenvedek. Semmi bajom egyébként a beszédhibásokkal, csak épp nem oda való. Mit szólnál egy dadogós hírolvasóhoz? (Bár te azt is tolerálnád, gondolom...)

3. : A beszédhiba és a tájszólás nem ugyanaz. Régen még az utóbbi sem volt elfogadott. Viszont színt ad a műsornak. (Reisz András jelentéseit szívesen hallgatom.)

2011. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!