Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire hallgattok: az észre...

Mire hallgattok: az észre vagy a szívre?

Figyelt kérdés

1, Észre:

Példák:

-Csak az olyan hajléktalanokat kell támogatni, akik hajlandók dolgozni, a többivel nem kell foglalkozni.

-A cigányoktól és más élősködőktől a segélyt el kell venni, és munkára kényszeríteni. Ne követeljen már valaki úgy munkát, hogy hülye. 8 általánossal- vagy még azzal se- mit akar? Banki állást? Az, hogy nincs munka nem jogosítja fel, hogy lopjon kötélre vele!

-Aki "megcsinált" 10gyereket, viselje gondját. Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit tisztességesen fel tud nevelni.


Szív:

-Minden hajléktalanon segíteni kell, hisz embertársunk.

-Mindenkin segíteni kell akinek nincs munkája, hisz szegények dolgozni akarnak, csak nem tudnak hol.

-A szegény gyerekeket támogatni kell, nem tehetnek arról ahova születtek. (mondjuk ezzel az eggyel egyet is értek, de az ilyen felelőtlen szülőket büntetni kellene.)


Vélemény? Mi lenne a helyes?


2011. máj. 8. 14:39
1 2
 1/20 anonim válasza:
29%
Én, mivel komoly nő vagyok, az eszemre. Utána jöhet a puncim ha már meg van mindenem!
2011. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
A kettő között. Egy ingyenes sterilizálás, és csak van valami, amire a munkakereső képes lenne. Nem csak egy zseninek kell élnie valamiből.
2011. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Én is a kettő között. Azért én ilyen drasztikusan sosem beszélnék.
2011. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

ha cigányokról van szó akkor szívtelen vagyok,ha hajléktalanról akkor is mert sok tehet arról ahogy él,hogy utcára került mert ha adsz egy hajléktalannak az utcán nem kiflit vesz a boltba hanem fröccsöt a kocsmába..na akkor miről van szó..a cigány kap segélyt a magyar aki dolgozik nem a cigányokat az állam tartja el drágám!

22/N

2011. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel szívem az láthatólag nincs, nem nehéz kérdés, természetesen az eszemre hallgatok.


Arról meg hogy mi a helyes és mi nem... hát szerintem az államnak az a dolga, hogy a társadalmat támogassa, ne az egyént, tehát ilyen szempontból az első lehetőség helyesebb, vannak akiken nem lehet, vagy felesleges segíteni, mert úgysem lesz nekik sokkal jobb, esetleg nem halnak éhen, de amúgy csak a pénzt nyelik elfele.

Az egyénről, magáról szerintem mindenkinek saját magának kellene gondoskodnia, hogy ne kerüljön szorult helyzetbe.

2011. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Észre.
2011. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szívem szerint a szívemre hallgatnék, de egy működő társadalomhoz ez nem feltétlen elég. Valahol a kettő között, de inkább az ész felé húzva.
2011. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Is-is,helyzettől függ! :)


És most nem a cigányokról meg hajléktalanokról beszélek,hanem pl. pasik. ;) :$$

2011. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én saját tapasztalatból az észre hallgatok.

Merthogy, mikor finom kajákkal akartam segíteni rászorulóknak, hát olyan büszkén elutasították, de ha pénzt adtam rögtön megitták. (pedig azzal jöttek oda hozzám a buszmegállóban, hogy olyan éhesek, már napok óta nem ettek...)

2011. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
inkább a szívemre
2011. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!