Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire hallgattok: az észre...

Mire hallgattok: az észre vagy a szívre?

Figyelt kérdés

1, Észre:

Példák:

-Csak az olyan hajléktalanokat kell támogatni, akik hajlandók dolgozni, a többivel nem kell foglalkozni.

-A cigányoktól és más élősködőktől a segélyt el kell venni, és munkára kényszeríteni. Ne követeljen már valaki úgy munkát, hogy hülye. 8 általánossal- vagy még azzal se- mit akar? Banki állást? Az, hogy nincs munka nem jogosítja fel, hogy lopjon kötélre vele!

-Aki "megcsinált" 10gyereket, viselje gondját. Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit tisztességesen fel tud nevelni.


Szív:

-Minden hajléktalanon segíteni kell, hisz embertársunk.

-Mindenkin segíteni kell akinek nincs munkája, hisz szegények dolgozni akarnak, csak nem tudnak hol.

-A szegény gyerekeket támogatni kell, nem tehetnek arról ahova születtek. (mondjuk ezzel az eggyel egyet is értek, de az ilyen felelőtlen szülőket büntetni kellene.)


Vélemény? Mi lenne a helyes?


2011. máj. 8. 14:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk én az eszemre hallgatok mikor egy ilyen kérdést meglátok amiből süt az hogy mennyire lenézik azokat az embereket akik nem olyan tehetősek vagy tanultak mint ők. Vagy a rasszista kérdéseket. Hol van a moderátor ilyenkor? Az eszem azt súgja nem éri meg vele foglalkozni. Egyébként a szívemre szoktam hallgatni az még sose csapott be. Ha olyan lennék aki az eszére hallgat én is lenéznék mindenkit? Inkább felkötném magam mint hogy fölényes lenéző beképzelt rasszista alak legyek. Kielégítő a válaszom?
2011. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

És észérvek vagy a szíved diktálták, hogy a családi kapcsolatok közé írjad?


Nekem egy racio-emocionális értékrendem van, aminek egyik alapelve, hogy: "ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI", a másik alapelvem pedig az, hogy "MINDENT SZABAD, SEMMI SEM TABU, AMÍG NEM ÁRTUNK".

Tehát a kérdésre szorítkozva: az lenne jó, ha a törvények és az adó és egyéb jogszabályok egy stabil, kiegyensúlyozott életvitelhez igazított módon lennének megírva, az én szememben nincsenek fajok, rasszok hanem állampolgárok. Akik mindegyikére vonatkozhatnának a törvények. Tehát ne hivatkozzon senki arra, hogy bizonyos népcsoportoknak nehézkes beilleszkedniük, ezért viselkednek úgy, ahogy. Ha az átlagembert is meg lehet büntetni akár egy kisebb lopásért, akkor őket is. Ha riadalmat keltő az, hogy valakik masíroznak egyenruhaszerűségben, akkor az is riasztó és fenyegető, amikor furcsabeszédű, érdekesen öltözött egyedek körülvesznek valakit és bicskákat mutogatnak. Ésígytovább.

Egy a lényeg: mindenki felelős a saját életéért és tetteiért. Ha valaki árt valakinek, arra semmilyen érzelmi okból hozott döntés sem adhat felmentést.

2011. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ész és szív egyszerre! Nem lehet különválasztani, abból csak hibás döntések születhetnek.

A cigányok tényleg egy egészen speciális kulturális háttért jelentenek. A gyökerénél kell a problémát kezelni, ami szintén nagyon érzékeny terület, mert személyes szférájukba kéne beavatkozni. Negatív, rossz családi, értékrendbeli, közösségi (kulturális) háttér jellemzi őket generációk óta. "Átneveléssel", a tanulásra , szakképesítésre való finom rákényszerítéssel lehetne velük lassacskán valamit kezdeni.

2011. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
Ti, akik bôszen cigányoztok, miben különböztök? Minden áldott nap találok itt olyan kérdést, amiben a sokgyerekes, mélyszegénységben élô, tanulatlan, MAGYAR családanya érdeklôdik, hogy milyen plusz segélyekre jogosult, mert nincs mit enniük, nem tudják fizetni a hitelt/albérletet, stb. Akkor, mivel is vagytok ti kevésbé kártékonyak? Pontosan azonos szinten vagytok a cigányokkal, ébresztô!!!
2011. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: Én napi 8 órát dolgozok, egyetemet végeztem. Ne hasonlíts össze engem egy telepes retekkel.


""Átneveléssel", a tanulásra , szakképesítésre való finom rákényszerítéssel lehetne velük lassacskán valamit kezdeni."

Én lelövetném majdnem az összeset, elég probléma volt már így is velük.

2011. máj. 8. 19:57
 16/20 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Utolsó: Én napi 8 órát dolgozok, egyetemet végeztem. Ne hasonlíts össze engem egy telepes retekkel.


""Átneveléssel", a tanulásra , szakképesítésre való finom rákényszerítéssel lehetne velük lassacskán valamit kezdeni."

Én lelövetném majdnem az összeset, elég probléma volt már így is velük.


A komment megírásának időpontja: ma 19:57


Mókuskám, mégsem tudsz olvasni, vagy pedig a szövegértelmezéssel vannak gondjaid..?


"A gyûlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásáért, rasszista írásokért, kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj"

2011. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hiába, de ez a véleményem. Kitörölni már nem tudom.
2011. máj. 8. 21:20
 18/20 anonim ***** válasza:
Telepes retek? Te aztán tényleg egy tanult emberke vagy és a fogalmazásod is kiváló. Kár hogy hiába van diplomád meg jó állásod ha emberségből egy nulla vagy és úgy nézel le másokat mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Csak sajnálni tudlak. Egyébként az emberek többsége napi 10 12 órákat dolgozik keményen hogy fent tudja tartani magát és a családját, s lehet hogy nekik nincs diplomájuk de attól még emberek aki ugyan úgy megérdemlik a tiszteletet mint azok akiknek lehetőségük volt tanulni. Csak vigyázz mert magas lóról lehet a legnagyobbat esni. A végén nehogy te is így járj.
2011. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Te meg írni nem tudsz. Én nem nézek le senkit. Tudod, én Szabolcsban nőttem fel, tudom mit beszélek!
2011. máj. 9. 17:19
 20/20 anonim ***** válasza:
Oh te jó ég mindjárt elsírom magam. Mert szerinted csak neked kellett szembe nézned az életben rossz dolgokkal vagy neked voltak negatív tapasztalataid? Akár hol is nőttél fel akkor sincs jogod másokról úgy beszélni ahogy azt tetted. Nehogy azt képzeld hogy mert neked diplomád van különb vagy bárkinél is. Okosnak képzeled magad és mégis úgy ítélsz meg másokat hogy közben csak a bőrszínüket nézed meg azt hogy milyenek a körülményeik. Pedig akár hiszed akár nem ahhoz hogy az ember különbséget tudjon tenni jó és rossz között előítéletek nélkül ahhoz nem kell diploma elég ha emberként viselkedsz. Gondolod menni fog? Én nem vagyok tanult és igen lehet hogy sokszor helytelenül írok, bár biztos elbírtad olvasni de legalább nem beszélek magas lóról senkivel, az embereket pedig a tetteik alapján ítélem meg nem pedig a bőrszínük alapján.
2011. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!