Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik azok a terroristák?...

Kik azok a terroristák? Hogyan jöttek létre? Amerika megtámadta az arabokat? Vagy mi van? 14 éves vagyok nem vágom ezeket a dolgokat.

Figyelt kérdés
én annyit tudok(de lehet hogy ez tök hülyeség), hogy Amerika megtámadta az arabokat, de azt nem tudom hogy miért. magyarázza már el ezt nekem valaki. nem tudom hogy ez gáz e, hogy 14évesen nem vágom ezeket a dolgokat, de nem is érdekel hogy gáz e. szal vannak az arab terroristák, akik harcolnak a nemtom miér. ugye? vagy nem? mondja meg valakiiii ::DD
2011. máj. 17. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen tág egy fogalom az hogy valaki terrorista :) gyakorlatilag a fél világra elmondható, a pénzért és nyersanyagokért folynak a háborúk csakúgy mint az arab térségekben mostanában, hogy ki kivel van azt szinte lehetetlen megmondani de pár évtized múlva talán kiderül. Az arabok meg gondolom azért harcolnak mert a jenkik(amcsik) odamentek... meg allah nevében pukkannak a túlvilágra:D
2011. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Amit tudnod kell, az az, hogy a terrorizmus arról szól, hogy van egy csoport, aminek nem tetszik valami (pl. egy elnyomó kormány, globalizáció) és olyan szélsőséges módszerekkel akarják elérni a céljaikat, mint a gyilkolás, merényletek. A terrorizmus célja mindig a megfélemlítés. Olyan, mintha nálatok az igazgató kijelentené, hogy holnaptól a 10 perces szünetek 2 percesek lesznek, ti pedig az osztályban összeállnátok és elrabolnátok az igazgató kedvenc macskáját, hogy megfélemlítsétek és ezzel kikényszerítsétek, hogy legyen az, amit ti akartok. Remélem jó példa volt:D


Az arabokról meg annyit, hogy vannak az iszlám világban szélsőséges csoportok, mint az al-Kaida. Azért léteznek, mert az iszlám szent könyve, a Korán kimond olyan dolgokat, ami az európaikanak teljesen elfogadhatatlan (pl. hogy erőszakkal kell terjeszteni a vallást). A Korán kimondja, hogy van a szent háború a Dzsihád, ami arról szól, hogy meg kell ölni a nem iszlámokat, vagyis minket. Ha Dzsihád közben ártatlan embereket ölnek az emberek, mondja a Korán, akkor az nem bűn, mert ez Allah akarata, és jutalomból a túlvilágon paradicsomi életük lesz. Az arabok nagy része hisz ebben, ezért a szélsőségeseknek nincs lelkiismeret-furdalásuk, amikor ártatlan embereket ölnek meg bombamerényletekkel.


A Közel-keleti háború megint egy más történet, ezt ne keverd a terrorizmussal. Ennek a kialakulását én sem ismerem pontosan, de itt a gazdaságról és az olajról van szó (az USA új olajkészleteket akar), nem a vallásról.

2011. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Megpróbálok tényszerűen segíteni, pontokba szedve, röviden.


1. Az Iszlám az tiltja a terrorizmust. Minden idézet a Koránba, ami a harcra buzdít, az a népelnyomókkal szemben lett kinyilvánítva. A civileket nem lehet megtámadni, csak az elnyomó rendszert.

2. Az Iszlám kalifátus megszűnik a "dönmeh" kreptozsidók segítségével. Atatürk is hozzájuk tartozik.

3. Az angol titkosszolgálat összeugrassza a törököket az arabokkal, hogy képes legyen gyarmatosítani az arab területeket. Ehhez a dönmeh-ék felbuzdítják a törököket az erőszakra, és elnyomásra az arabokkal szemben, és az angolok az arabokat a törökökkel szemben.

4. Elkezdenek betelepedni az európai zsidók Palesztinába, és mészárolják az őslakosokat. Létrejön Izrael.

5. Az Iszlám világ romokban. Az emberek reményvesztettek, és elnyomottak. Az egységes Iszlámvilágot felosztották. Az emberek elfordultak a tradícióktól. Diktátorok megjelenése.

6. 60-as években az emberek elkezdenek felébredni, és visszatérni az Iszlámhoz. A diktátorok véresen elnyomják őket.

7. Afgán-Szovjet háború kezdete. Amerika támogatja, és kiképzi a tálibokat a Szovjetek ellen, köztük Bin Laden is. A cél, hogy folyamatosan legyen egy közellensége az Usának, akik ellen háborúzhatnak.

8. A tálibok nyernek, és nem kérnek a nyugati "demokráciából".

7. Amerika elveszti a közellenséget, és létrehozza az Alkaidat, mint új közellenséget, azokból, akiket elötte támogatott!

8. Binladen, és társai radikalizálódnak, és már nem az Iszlám szerint járnak el, és civileket is megtámadnak. Ez Amerikának kapóra jön.

9. A tálibok, elhatárolódnak az Alkaidától.

10. Az emberek az Iszlám világban egyre jobban visszafordulnak az Iszlámhoz, és igazi Iszlám szerint szeretnének élni. Megvetik, és elítélik az Alkaidát, akik az Amerika radikalizált!

11. Az amerikaiak rájönnek, hogy az Alkaida nem mérvadó, és haldoklik.

12. Az Iszlám ébredés, a történelem folyamán először veszélyezteti az amerikai, cionista uzsorakamatra épülő hatalmát, és ezúttal, mint közellenséget, az Igazi Iszlámot vette célba!

13. Minden muszlim terrorista lett Amerika szemében, de ezt nyíltan tagadják.


Kérdezz bátran!

2011. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Megmondom én szivesen gyorsan...


Igazából terroristák nagyon nincsenek, legalábbis nem ölt világméreteket. 9/11 is csak egy kamu volt arra, h meg lehessen másik országot támadni és hibáztatni. Mert a háborúban és a fegyverekben pénz van. Semmi más ez, mint parasztvakítás.


Olvass utána az Új Világrendnek (New World Order) és állj ki te is a birkák közül... minél előbb megérted, annál hamarabb kijössz a sorból.

2011. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"minél előbb megérted, annál hamarabb kijössz a sorból."


mii?? ezt nem értem?? tudod, még a gyerek agy :$

2011. máj. 23. 20:20
 6/7 anonim válasza:
Annyit jelent,hogy nem tartozol akkor atok közé,akik hisznek benne.
2015. júl. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség mondott a konteós USA-ellenes feljebb kommentelő :D Nem kamu volt az a 9/11, hanem az al-Kaida a nyugati elnyomás miatt bosszúból megtámadta Amerikát.
2019. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!