Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi újság? Mi van Veled? Ti...

Mi újság? Mi van Veled? Ti mit szoktatok válaszolni egy ilyen udvariasságból feltett kérdésre?

Figyelt kérdés

Én már sokszor nem tudok hozzá jópofát vágni!

Van valami csípős,jólbevált szövegetek rá?


2009. márc. 13. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindenki udvariasságból teszi fel. "A barát az, aki megkérdezi, hogy vagy, és a választ is megvárja." :-) Ilyen esetben röviden elmondom, mi van. Ha nincs semmi, akkor azt mondom semmi.

Az udvariasságból feltett kérdésre is vagy azt mondom, hogy semmi, vagy egyszerűen nem mondok rá semmitse.

2009. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Mindig azt mondom,"köszönöm jol vagyok!És te?"Tuti,hogy elkezdődik egy beszélgetés.Engem ez a kérdés nem zavar.Állj hozzá jokedvűen.Ha érdekli,hogy hogy vagy ha nem,válaszoljál,jo kedvűen mosolyogva.Mond a helyzet változatlan,és nagyon jol vagy.
2009. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi kül. ott? :)) (de nem mindig)
2009. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
80%

Röhögök egyet mondom, hogy ne fárassz már:)

Aztán megkérdezem hova mész? Igazából csak olyan ismerősökkel/barátokkal állok szóba, akik egy hirtelen vagy megbeszélt találkozáskor nem ilyet kérdeznek, hanem mivel ismernek rákérdeznek egy aktuális dologra.

Ennyiben luxus az életem, hogy megválogatom kikkel beszélgetek.

2009. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiemelem a jót, ha kevés is van, és azt válaszolom.

Az "á semmi különös" olyan béna, azt meg, hogy "köszi, szarul" minek mondjam?

Az udvariasság már maga a figyelmesség formája.

Ha nagyon lehangolt vagyok, és nincs kedvem kozmetikázni a helyzetemet, akkor meg egyből visszakérdezek, hogy "Veled?" - és az emberek 90 százaléka erre úgyiselkezdi mondani a magáét.

2009. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!