Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet extrém hajviselettel az...

Lehet extrém hajviselettel az okmányirodába menni személyi igazolvány újítása miatt?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy szólnak-e az okmányirodában azért, ha úgy állít oda az ember, mintha épp a disco-ba tartana??
2009. márc. 13. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem szóltak a fekete szőke hajamért pedig fele fele volt olyan.

Úgyis fekete fehér képet csinálnak.

16/F

2009. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem feltetlen a szinre gondoltam, inkabb a tüsis esetleg punk viseletre... stb.

2009. márc. 13. 22:15
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

ha tarajod van akk szemből kevésbé látszik. (:

de vhogy csak megtudod oldani.

2009. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem az extrém haj oké, legalább nem lesznek kételyei a hivatalos közegeknek sem, hogy valóban Te vagy - e a képen, ha mindig úgy nézel ki, ahogy a flekódban!

:)

Gondolj bele, a piercingesek sem veszik ki egy fénykép kedvéért a díszeiket.

2009. márc. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van, csak epp amiatt irtam, mert nem mindig egyforman van beallitva a hajam.

Egyebkent isten őrizz, hogy tarajos sün legyek :) csak szolidan hosszabbra hagytam kicsit középen hogy enyhén feltüsizzem, de nem mindig szoktam.

Csak azért érdekelt hogy milyen tapasztalatotok van, szolnak-e valamit... na és persze ebben a hónapban esedékes az újítás ;) 20/F

2009. márc. 13. 23:40
 6/10 Srapnel ***** válasza:
85%

Talán hagyományos frizurával csinálj igazolványba képet, mert könnyen ciki lehet majd, amikor 5-6 év múlva, kiskosztümben mész bankba, meg mindenhová ügyintézni, aztán hülyén veszi ki magát az akkor már idétlennek gondolt kép.


Igazából szólni nem szólhatnak érte, mert alkotmányos jogod, hogy hülyén, vagy a helyzethez képest nem megfelelően nézz ki. :)

2009. márc. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg add önmagad ebben a helyzetben is.

Mit számít, hogy a banki ügyintéző mit szól a fotódhoz?!

Esetleges hitelfelvételnél meg sztem pont jól jön a korábbi éretlen képedhez képest az akkora már konszolidálódott kinézeted, gondolják: "Ez az úriember megkomolyodott, talán hitelképesebb is lett.Adjunk hát neki!"

:D

De egy ellenpélda a "szolid frizkóval megyek fényképezkedni, pedig valójában extrém séróm van" - effektusra:

Punk gyereket - de a legtarajasabbat képzeld el, akinek ez volt az állandó viseletete - egyszer igazoltatta a rendőr, pont vmi buliban volt a haverjaival ( de ha belegondolsz: lehet ez egy sima közúti ellenőrzés is );zsarunk nem hitte el, hogy övé a személyi, pont a félrevezető kép miatt, úgyhogy udvariasan bekísérték a rendőrörsre, hogy leigazolják ott is.

Kellemes lehetett - miközben nem is csinált semmi törvénybeütközőt, ez csupán egy véletlen pech volt.....

2009. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem szólhatnak, jogod van úgy kinézni, ahogy akarsz.
2009. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szólnak de ne törődj velük, semmi közük hozzá.


Nekem mondjuk fél óráig magyarázott egy öreg nő, hogy így tartsam a fejem, úgy tartsam a fejem. Mondtam, hogy meg szeretnék fésülködni előtte, mert iskolából mentem és még ott is vártam 2 órát... 1 perc lett volna, de mindenki hisztizett, így hát kézzel megigazítottam a hajam és ennyi. De nekik az se volt jó, beleszóltak, hogy kicsit normálisabbra már... Pedig nem volt valami punk hajam, átlagos volt.

Végeredményben iszonyú szar képem lett, úgy nézek ki rajta mint akin átment egy busz, és be van drogozva és meg akar ölni valakit és a szájából csorog a vér :DDD

mert az árnyékolás is rossz lett és a szemem alatt karikák vannak a szám pedig mintha nyitva lenne és mormolnék valami sátánista szöveget. Mit mondjak... nagyon király. Anyáméknak meg nagy király ig. képe lett :)


Nemsokára, ha megint mennem kell engem nem érdekel, direkt olyan felsőt veszek fel amitől falnak mennek (úgyse látszik), és kék, torzonborz hajjal fogok menni, mert azért nem fogom leszivatni a hajam és átfestetni...csini plázaszőkére... és annyi smink lesz rajtam akkor is - amennyi szokott, olyan 2 cm vastagon :D

műszempillák, csillámok, strasszok minden.


Aztán ha bárki közelít felém, hogy igazítson rajtam egy könnyed nőies mozdulattal felrúgom mint a gombát :DDDD


Különben meg esetemben teljesen mindegy, mert minden nap másképp nézek ki, de annyira, hogy meg sem lehet ismerni.

Szeretek mindig mást mutatni magamból, ráadásul nem mindegy, hogy elegáns helyre megyek, vagy szórakozni, vagy fotózásra. Ilyenkor úgy nézek ki, ahogy ott kell, szeretem magam mindig másképp összerakni.

Tehát sokszor anyám sem ismer meg. Ember legyen a talpán az a rendőr is, aki az igazolványképemről megmondja, hogy én vagyok.

Amikor a határon mentünk át mindig gyomorgörcsöm volt, mert a "katona" (vagy ki van ott...) fogta az igazolványomat és 4-5 percig simán bámult be a kocsiba és nézett hol engem, hol a képet... aztán feladta. Visszaadta és kész.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy minden alkalommal más az aláírásom... sőt hangulatomtól függően más kézzel is írok... idegbajt kapnak tőlem az emberek gondolom.

2009. márc. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Srapnel ***** válasza:
8%
Túl nagy feneket kerítetek ti a kinézetnek... Ez a nagy magatokból adás, hogy milyen a hajatok. Ez igen!
2009. márc. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!