Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha jelenleg van állandó...

Ha jelenleg van állandó lakcimem, de külföldi cimet fogok bejegyeztetni akkor lehet a mostani állandóból tartózkodási helyet csinálni?

Figyelt kérdés
Az volna a lényeg,hogy külföldön fogok élni (9-10hónapot) viszont a leveleimet szeretném megkapni. Jelenleg van állandó lakcimem,de amikor külföldi lakcimem be fog kerülni akkor lehet kérni, persze illetékkel,hogy a jelenlegi állandóm legyen a tartózkodásim? Vagy egyszerübb a külföldit állandóra, s egy teljesen új cimet tartózkodásira? Állandóból ha "másodrendüvé" válik, akkor mit kell tenni?
2011. máj. 21. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Külföldi lakcímet a magyar lakcímkártyára nem jegyeznek be. Ideiglenes magyar címet csak akkor jegyeznek be, ha van magyar állandó cím is. De ahhoz, hogy egy levelet megkapj, nem szükséges, hogy be legyél jelentve bárhová is. Egyszerűen levelezési címnek kell megadni, és kész.
2011. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

1 Van olyan hogy levelezési cim a lakcimkártyán? Vagy azt hol tüntetik fel?

2 Meglévő állandóm "törlődik" vagy "másodrendüként lesz feltüntetve(tartózkodási)". Egyéb esetben mi a módja annak,hogy a jelenlegi állandó megmaradjon az új állandó után?

2011. máj. 21. 23:14
 3/14 anonim ***** válasza:

A lakcímkártyán nincs levelezési cím rovat. Annak a cégnek, ahonnan levelet vársz, megadod a címedet. Őket az nem érdekli, hogy ez állandó vagy ideiglenes, vagy egyik se.

A lakcímbejelentő lapon van egy rovat, amin be kell jelölnöd az állandó címed megszűnésének az okát (külföldre költözés, stb.). Ezzel az állandó címedet törlik, és emiatt nem lehet ideiglenes címed sem. Elég hülye szabály, de ez van...

2011. máj. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem, de igazából a rendőrségi+birósági és egyéb papirokat akarnék megkapni. A cégek és más magánjellegü rosszab esetben egy telefon, amúgy meg a sima e-mail után jegyzik.

Tehát ha én külföldi lakcimet bejelentek akkor megszünök itthon? Cégem itthon fog továbbra müködni ami után adózom is. Külföldi cégnek magyarországból számlázok. Ha itthon vagyok akkor nem is vagyok? :)

2011. máj. 21. 23:30
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyjából igen :)
2011. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor végülis kell nekem egyáltalán magyar lakcim tartózkodási helynek? Milyen elönyökkel-hátrányokkal jár?
2011. máj. 21. 23:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Néhány munkáltató megköveteli a bejelentett lakást, meg a mobilszolgáltatókkal se tudsz anélkül szerződést kötni. Én eddig más hátrányát nem tapasztaltam.

(Most elteszem magam, holnap válaszolok, ha lesz még kérdésed. Jó éjt :) )

2011. máj. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából az a gondom, ha itthon vagyok beteg, vagy ellátásra szorulok, akkor vajon hol látnak el. Sajnos most is itthon vagyok és volt egy mentős,kórházas sztorim. Nem igazán örülnék neki,ha a mentő nem vinne el a legközelebbi kórházba, utána meg nem látnának el. Orvos sajnos nekem mindig kell és eddig itt irattam fel a gyógyszereimet, meg itt van TB-m is. Ha itthon be vagyok jelentve a saját cégemnek ügyvezetőjeként 8órára és fizetek mindent rendesen, akkor lehet valami gond a Tb-vel? Igazából a szavazati jog, meg ilyenek nem érdekelnek. Köszönöm a válaszokat! Jóéjt
2011. máj. 21. 23:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentve Mo-n es fizeted a TB-t havonta, akkor ellatasra jogosult vagy. Ha kijelentkezel, megszunik az ellatasod. Miert akarsz kijelentkezni, ha a TB-t fizeted es csak par honapra koltoznel kulfoldre? En kulfoldon elek tartosan (nem fogok visszakoltozni) es szamomra pl. muszaj kijelentkezni, mert nem akarok kulon TB-t fizetni, hisz nem is vagyok ott, minek fizessek? Ha te rendszeresen iratsz fel gyogyszert, automatikusan vonjak a TB-det mar most is, visszamesz par honap utan, miert akarsz kijelentkezni? Nem kell bonyolitani a dolgokat. Ha jol ertem, van valaki, aki a mostani allando lakcimeden maradna es a postadat el tudna juttatni hozzad. Ha pedig nincs, megkeresed a hivatalos szerveket (birosagot, rendorseget) telefonon, levelben, leirod a szitut, meghagyod az uj cimedet (bar en azt javaslom, ha van Mo-n rokonod, akkor a magyar cimet hagyd meg nekik, mert nem fognak postat kuldozni kulfoldre). Meg fogjak erteni, hogy majd tovabbitjak neked a levelet.
2011. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Summa summarum, en nem jelentkeznek ki a helyedben. A sajat dolgodat nehezitened vele. Ez csak egy ideiglenes kulfoldi tartozkodas.
2011. máj. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!