Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lányok, ti hordtok szárit? Ha...

Lányok, ti hordtok szárit? Ha igen, és nem indiai a férjetek, akkor miért viseltek szárit?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki gyűjti a szárikat, de nem hordja, csak gyűjtögeti otthon a szárikat különböző színű, és mintájú szárikat gyűjtöget. Körülnéztem a neten, és találtam nem egy olyan boltot Budapesten, ahol lehet venni mindenféle indiai cuccokat, és több helyen szárikat is árulnak. Ez szerintetek miért van? Szoktatok szárit viselő európai hölgyeket látni Budapesten, vagy vidéken? H ti hordtok szárit, azt milyen megfontolásból teszitek? Ha meg nem visel senki Magyarországon szárit, akkor minek árulnak ezek a budapesti boltok szárikat? Vagy csak mindenki gyűjtögeti a különféle szárikat, és csak dísznek tartja azokat? Szerintetek nagyon hülyén néznék ki, ha a következőféleképpen öltöznék fel, és mennék ki az utcára? : Fehér blúz, és rávenném a szárit, amit ugye többféleképpen lehet viselni, mivel egy többméteres ruhaanyagról van szó. Lehet úgy viselni, mint egy nyári ruhát, lehet úgy viselni, mint egy hosszú ruhát, és lehet pl. úgy viselni, hogy az ember tetőtől-talpig beburkolózik a száriba, és a szeme sem látszik ki belőle. Nost, én azért nem vagyok ennyire konzervatív csaj, max akkor viselném így a szárit, ha éjszaka mászkálnék az utcán. Normál körülmények között úgy viselném a szárit, mintha egy hosszú ujjú ruha, illetve mintha egy nagyon hosszú szoknya lenne. Alávennék fehér blúzt, aztán felvennék egy hosszú selyemsálat, és kész is vagyok a felöltözéssel. Ja, a hosszú harisnya kimaradt, amit a szári alá vennék fel. Barátnőmnél kipróbáltuk, hogy így öltöztem fel, és fantasztikusan éreztem magam ebben a ruhakollekcióban. Namost, ha én így mennék ki az utcára, és így mászkálnék, indiainak néznének, vagy mit szólnának az emberek? Mivel az arcomon látszik, hogy nem vagyok indiai, ezért ez sztem kizárt, és indiai férjem sincs. Az a lényeg, hogy fantasztikus viselet sztem a szári, legalábbis amikor én felpróbáltam, fantasztikusan éreztem benne magam. Ha valaki szárit visel, akkor egy idő után erkölcsösebb lesz, mint előtte? Ha igen, akkor már ezért megéri hordani. Nekem a baháí hit, és a szári kombinációja vissza fogja állítani a felborult lelki egyensúlyomat. A baháí-oknál nem előírás a szári viselése, de Indiában 1,5 millió baháí él, és azok a nők viselnek szárit. Mivel ott él a legtöbb baháí hívő, ez a hit hiába nem indiai vallás, én mégis úgy érzem, hogy a szári identitásom része lesz, vagyis identitástudatot ad, aztán bízom abban, hogyha engem baháí nők meglátnak száriban, és megkérdezik, hogy miért hordom, akkor majd ők is annyira megszeretik ezt, hogy majd ők is szárit akarnak hordani, aztán majd az összes baháí nő szárit fog hordani. Ha meg nem, akkor sincs semmi, én majd mászkálok száriban, ők meg viselnek olyan ruhát, ami nekik jólesik. Nekem meggyőződésem, hogy minden nőnek sokkal jobb lenne, ha szárit hordanának, de ha nem, akkor nem, én hordani fogom, mert úgy érzem, hogy ezt így kell csinálni, és kész. Ha bemennék egy indiai étterembe száriban, annak az ott dolgozó indiaiak nagyon örülnének? Szívesebben kiszolgálnának a pincérek, ha szári van rajtam? Szóval, várom a véleményeteket a száriról, és hogy ti miért hordjátok, ha hordjátok, és láttatok-e már Budapesten, vagy vidéken száriban mászkáló, nem indiai hölgyeket. üdv: Anna
2011. máj. 23. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Hordanak magyarok is, elsősorban, akinek olyan a vallása, esetleg indiai táncot tanul. Biztos van aki csak vesz, a szekrénynek. Nekem is van három, még sohasem volt rajtam.

Csadorom is van, meg bernyécem...hímzett szoknyám köténnyel...ezüsttel átszőtt brokátruhám.. tetszenek. Van aki bélyeget gyűjt.

2011. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Néha látok, azt hiszik majd, hoyg krisnás vagy.
2011. máj. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szépnek találom a szárikat, de én kisvárosi vagyok, túlságosan megbámulnának benne, meg szerintem helyesen felvenni vagy hordani se tudnám.

És nem, nem leszel tőle sem erkölcsösebb, sem "spirituálisabb". Egyszerűen egy szép viselet egy érdekes kultúrkörből.

2011. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tessék, pár képen katolikus, európai apácák száriban. És nem Teréz anya nővérei. :) [link]

Bár Európában nem nagyon hordják ők sem, de van köztük olyan is, aki igen.

2011. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Padme Amidala.* válasza:
"annazara",te nem vagy százas,de köszönök ezt a pár igen kellemes percet!
2011. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kedves Utolsó!

Úgy látom a neved alapján, hogy indiai vagy.

Remélem, nem bántottalak meg, vagy ha mégis, ezer bocsánat.

Miért mondod azt, hogy nem vagyok százas?

Te indiaiként nem tartod azt helyesnek, ha egy európai nő úgy dönt, hogy felveszi a baháí hitet, aztán azzal kombinálja az egészet, hogy szárit hord.?

Ha ez így van, akkor fejtsd ki, hogy ez erkölcsileg miért nem helyes szerinted.

Üdv: Annazara

2011. máj. 23. 20:48
 7/9 Padme Amidala.* válasza:
dehogy vagyok indiai magyar vagyok! de nem az a hülyeség hogy baháí vagy hanem hogy szárit hordasz tőlem hord de előre mondom hogy körbe fognak röhögni!
2011. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Miért kell minden sorban 3x leírni, hogy "szári"?

Ezt az egész szófosást 5 sorban lezavarhattad volna, és akkor senki sem kap agyfaszt ha ránéz.

2013. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Én szárit szeretnék venni, megtudnád adni ennek az ismerősödnek az elérhetőségét? Biztos vagyok benne hogy megtudnék vele egyezni, hiszen csak jobb hordani azt a ruha darabot ha már egyszer arra találták ki :)
2015. júl. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!