Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Olyan jelmezt szeretnék, amit...

Olyan jelmezt szeretnék, amit a középkorban a pestisjárvány idején az orvosok viseltek. Hogyan lehet a legegyszerűbben kivitelezni?

Figyelt kérdés
Ha valakinek esetleg nem ugrik be elsőre: arra a csőr alakú maszkos fekete köpenyes ruhára gondolok.
2011. okt. 22. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nagyon jó ötlet, én papírmaséból csinálnám (ha nagyon nehéz lenne, akkor drótváz+papírmasé).

2011. okt. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, pont ilyent szeretnék. És kalapnak meg köpenynek milyent szerezzek?
2011. okt. 22. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Kalapot lehet kapni hasonlót vagy kartonból kivágva, köpenynek meg tökéletes bármilyen nagyobb fekete szövet (talán méterárubolt).


[link] Papírmasé technika, én a keményítővel ragasztós módszert jobban szeretem. Az egyetlen probléma, hogy a csőr nagyon lehúzza a maszkot. Kicsit kisebb csőrrel, valami dróthálóval vagy ilyesmivel megerősítve talán elbírható lenne.

2011. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 22. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!