Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai skinheadek miért hordana...

A mai skinheadek miért hordanak európai jelképeket, ezzel a fehér felsőbbrendűséget hirdetve, mikor az egész mozgalmat JAMAJIKAI és angol munkásosztálybeli fiatalok alapították?

Figyelt kérdés
ezt sosem értettem... amúgy is a Lonsdale márkán az oroszlám a SKA zenére való utalás ami úgyszintén jamajikai
2011. máj. 23. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ezt ugye a wikipédián olvastad, ugye?
2011. máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert a mai tizenéves cigánygyűlölő nem foglalkozik a skinhead történelemmel.Hanem letölti a netről az Amerikai História X-et és látja benne hogy a nagymenő rasszisták akiket favorizál kopaszra nyírják a fejüket,bakancsot hordanak,ógermán rúnákat és keltakeresztet tetováltatnak maguknak.

Ő pedig rájuk akar hasonlítani,ezért letolja 0-sal a fejét,bombert vesz,bakancsot húz,jelképeket varrat és lemegy a helyi rock kocsmába hasonszőrüekkel haverkodni,Fejbőr koncertre pogózni.És skinheadnek hiszi magát.


Amúgy valóban a jamaikaiak és az angol utcai bunyósok szubkultja volt még a 60-as években.Úgy kezdett el a szubkult jobbra tolódni hogy az angol futtball szurkolók is kezdték megkedvelni a stílust,ők pedig hagyományosan jobboldaliak voltak.Később ők voltak azok akik a pakisztáni bevándorlók("helyi cigányok")ellen folyamatos támadásokat intéztek és kerültek velük nem egyszer halálos áldozatokkal járó tömegverekedésbe.

2011. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Én tizenéves vagyok, nem nyírtam kopaszra a fejem/hosszú hajam van/, van egy bakancsom, sose volt bomberem, utálom a focit és a tetoválást, és a filmnek is csak a felét láttam, ráadásul akkor, amikor már szkinhed voltam...

Abban viszont egyetértünk, hogy a mai mininácik többsége egy barom, aki ugyan úgy megbukna a rostán, mint a cigó...

2011. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
első: nem, nézegess régi képeket, olvass bele régi ujságokba!
2011. máj. 23. 23:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem sokkal inkább az zavar, hogy a mai skinheadek miért viselik SS-hadosztályok és egyéb hasonló szervezetek jelvényeit, amikor az ilyen teletetovált fültágítós kocsmahősöket az SS-ből páros lábbal rúgták volna ki!?
2011. máj. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Angliában a fekete britekkel nincs bajuk a skinhead-eknek!!!!
2011. jún. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
(Jamaica..bocs, szúrta a szemem.)
2011. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy miért nem érti senki, hogy ez csak abból alakult ki, mármint a kinézetet érte ez alatt. Zeneileg elég kevés köze van a jamaicai cucchoz, eszmeileg meg nulla, szóval nem ugyan az a stílus.

Egy nem skinhead.

2011. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy nekem meg bőven elég, hogy magyar vagyok....nem skinhead, atomrokker, kubaigitáros, pék vagy cukorbeteg.....
2011. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Wikipédia hooligans!!!
2012. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!