Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki nem magyar,...

Van itt olyan aki nem magyar, vagy félig magyar félig más nemzetiség?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen származású, tud-e azon a nyelven stb. Nagyon érdekelnek más kultúrák, csak ezért kérdezem, meg én magyarországon nem nagyon találkoztam még ilyen emberekkel
2011. máj. 25. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem ilyesmire gondoltál, de ez is az, hidd el. Félig sváb, félig magyar vagyok. Tudok svábul, németül, magyarul. Németül kb. ugyanúgy, mint magyarul. Ismerem mindkét nép kultúráját (svábét, szászét, cipszerét, póncihterét, akkor is, ha nem érthető, miről hadoválok itt épp :), Kárpát-medencei németségét, meg persze valamennyire az "alapnépét" is). Komolyan megélem mindkét oldalt, és büszke vagyok mindkettőre.
2011. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de ilyenre is gondoltam :) de aranyos vagy hogy ezeket írtad
2011. máj. 25. 10:50
 3/10 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy, hogy azt írtad, aranyos vagyok. :) Még senki nem írt nekem ilyet itt. :) Feldobtad a napom, köszi! :)

Egyébként néha nem könnyű ezzel a kettős dologgal élni, főleg, mikor a család épp kakaóban áll, és szidja a magyar a svábot, a sváb a magyart, és várják, hogy állást foglaljak, de nem értik, hogy bennem mindkettő megvan. "De én magyarnak neveltelek." Na igen, akkor miért is házasodtál svábbal... :D

2011. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Felvidékről telepítettek át minek, üknagyim német.
2011. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 napietus ***** válasza:
én sváb származású vagyok, egyformán beszélem mindkét anyanyelvemet :) büszke vagyok a származásomra, részt veszek a hagyományőrzésben, és segítem a helyi kisebbségi önkormányzat munkáját.
2011. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen a sváb nyelv?
2011. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 napietus ***** válasza:
majdnem mint a német, de van, amiben eltér, és tájegységenként is változik.
2011. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A sváb alapvetően német, de azon belül nyelvjárási. Magyarországra rengetegféle nyelvi környezetből települtek németek az idők folyamán, így helyenként olyan német nyelvjárások is keveredtek, amik eredeti hazájukban nem, így egészen új dialektusokat létrehozva. Sőt, Mo-n belül, a németek nyelvjárása mondhatni falvanként eltér, annyira keveredtek. És természetesen némi magyar hatás is megfigyelhető volt, jövevényszavakkal, nyelvtani szerkezetekkel. Manapság már alig páran beszélik a sváb/szász akármelyik nyelvjárását.
2011. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2011. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én félig magyar, félig ukrán vagyok, de inkább vallom magamat ukránnak. Kulturálisan sokkal jobban kötődöm Ukrajnához (édesanyám nyomán a görög katolikus vallást vettem fel, jan. 6-án ünneplem a karácsonyt, ukrán zenét hallgatok, a magyarországi ukrán rendezvényekre pedig rendszeresen eljárok stb.), de mivel Magyarországon születtem és az apám nem is tud ukránul, én csak amolyan hétköznapi kommunikációs szinten beszélem a nyelvet - sajna.

:-(

Viszont minden rokonom kint él, és valószínűleg egy szép napon majd én is ki fogok költözni Lvivbe - addig viszont még gyakorlom a nyelvet és tanulok ezerrel.

:-)

2012. júl. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!