Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől lesz zsidó valaki? Ha...

Mitől lesz zsidó valaki? Ha felveszi a vallást, ha beházasodik, vagy olyan családba születik, vagy úgy néz ki?

Figyelt kérdés

Tudom, kik a szlovákok vagy a reformátusok. A zsidókat is meg lehet ilyen egyszerűen határozni? A zsidók alatt egy vallási közösséget vagy egy népet értünk? Vagy egy életformát?

Komoly válaszokat kérek, kérdésem sem a zsidó nép mellett sem ellenük sem kampányol...


2011. máj. 25. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha zsidónak születik, vagy esetleg felveszi a vallást.De ez nem olyan egyszerű,mint más vallásuaknál.Ha beházasodik,akkor még attól nem lesz zsidó.

A zsidóság egy nemzetiség,mint pl. a sváb.,és egy vallási közösség is. De a vallási közösségük többféle. Vannak,akik szigorúan betartanak minden vallási előírást,a másik csoport lazábban veszi azokat.

2011. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Részben igaz amit az első leírt.

De szerintem egy lelkiség is. A világra adott reakciók egy sajátos sűrítménye, amely specifikusan csak a zsidóra jellemző. (Más népeknek is van ilyenük).

2011. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.


Ha valakinek ebben az országban sok pénze van, és még nagy orra is, azt már kikiáltják zsidónak amennyiben fehér a bőre.

2011. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom (szakemberek majd tegyenek helyre), a zsidók 3 csoportra bontják magukat:


-izraeli születésű született (sokadik generációs) zsidó

-született zsidó

-zsidóságra áttért nem zsidó

2011. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem eszerint osztják csoportokra, hanem hogy honnan származnak. Az ókorban szétszóródott zsidóság egy nagy csoportja Spanyolországban telepedett le, és élt egészen az 1492es kiűzetésükig, ahonnan aztán jellemzően Észak-Afrikába meg a Földközi-tenger mentén telepedtek le, őket nevezik szefárdoknak.

Másik nagy csoport a mai Németországban és Kelet-Európában telepedett le, az ő leszármazottaikat hívják askenáziaknak.

Azokat, akik megmaradtak a Közel-Keleten, mizrahinak szokták mondani, de van, amikor őket is besorolják a szefárdok közé, és akkor a szefárdokat úgy értik, hogy a nem askenáziak.

2011. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

személy szerint ezt úgy ítélem meg, hogy az az ember is lehet zsidó, aki nem izraelita vallású.

mint a matekban a halmazok.

tehát van aki zsidó származású, és a vallása is az, és van aki csak származását tekintve az, viszont a vallást nem vette fel.

szerintem igenis van tipikus zsidó viselkedés, tehát ez nem vallás, hanem népcsoport.

2011. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!