Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Leonard Cohen zeneszerző...

Leonard Cohen zeneszerző zsidó származású?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
eléggé annak tűnik, pedig én hülye vagyok az ilyesmihez (még a cigányokat se ismerem fel)
2011. szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Igen, Cohen név Kohaniták törzsére utal, akár csak mifelénk a Kohn.


A zsidó hagyományban a kohaniták (héberül כֹּהָנִים kóháním) Lévi (לֵוִי) törzsének egyik ága, Áronnak, Mózes bátyjának utódai. A kohaniták a többi törzzsel ellentétben nem kaptak saját területet Kánaán elfoglalása után. Speciális vallási és politikai feladataik voltak, amik elsősorban a léviták melletti templomi szolgálatokra, valamint a Második Templom idején végzett áldozatokra terjedtek ki. Ezért cserébe tizedet (maaszér) kaptak a többi törzstől.

(Wiki)

2011. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a Cohen az amerikai változata a Kohn névnek, szóval ja.


Amúgy ha pl az angol wikin rákeresel, akkor ott kiderül, hogy nem csak származású, hanem a család teljesen meg is tartotta a zsidó identitást, zsidó iskolába is járt.

2011. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Igen, szóval: a név is, a vonásai is, a foglalkozás, minden arra utal. De nincs ebbe semmi.

Érdekes, a magyarokat valahogy ez a kérdés nagyon izgatja, hogy ki az és ki nem.

2011. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Abszolúte, felvállaltan. De miért érdekes ez?
2011. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

> De miért érdekes ez?


Jó a humorod...

2011. szept. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Én se értem, miért érdekes, nem hiszem, hogy vicc volt. Az érdekel bárkit, hogy xy-nak vannak-e orosz, vagy német, vagy angol rokonai? Ez általában úgy veszem észre, nem. De, hogy valaki zsidó-e, vagy az üknagyapja az volt, az már egyből érdekes, miért?
2011. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg, ez miért fontos? Zeneszerző, jól csinálja a dolgát, felőlem tünde is lehet, vagy mit tudom én, narniai. Semmi összefüggés nincs a zsidósága és a hivatása között. Nem azért zsidó, mert zeneszerző és nem azért zeneszerző, mert zsidó. Innentől mindegy.
2011. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Látom, ezekkel a kérdésekkel provokáltok... Feszítitek a húrt...
2011. szept. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz megírásának időpontja: 09-07 10:11"


Pont fordítva, a leviták szolgáltak a kohaniták mellett, ők voltak a kisegítő személyzet. papok, azaz kohanim mutatták be az áldozatokat, de nem csak a második, hanem az első szentélyben is.

Valóban nem kaptak saját területet, hanem elszórtan, a törzsek területén telepítették le őket, de saját városaikban laktak.

2011. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!