Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen nehézségekkel jár a...

Milyen nehézségekkel jár a spanyol nyelv, milyen a mexikói élet?

Figyelt kérdés
Az egyik Mexikóban élő magyarok oldalon találtam meg az e-mail címed.Szeretnék tőled segítséget kérni,ha lehetne.Úgy olvastam,hogy te Mexikóban élsz.Én egy 15 éves lány vagyok,Magyarországon élek,egy mondhatom szegény családban élek,de persze meg van mindenünk ami kell,de nem vagyunk gazdagok,ezért kiszeretnék törni innen és nagyon komoly terveim vannak a jövőmet illetően.Sok célom és álmom van.Először is egyszer nagyon szeretnék orvos lenni,spanyolul szeretnék tanulni és a legeslegnagyobb álmom az,hogy egyszer kiköltözzek Mexikóba örökre és családot alapítsak(1éve született meg bennem).Ami rám leginkább jellemző:maximalista,szorgalmas,kitartó és igen komoly lány vagyok.A szorgalmamat kiemelném,mert nagyon sok mindent evvel érek el.Sokan nem értenek,és kevés barátom is van,míg a többi korom beli élvezi az életet, én közben nagyon sokat gondolkodok arról milyen lesz a jövőm,mit kell tennem.Viszont a legrosszabb bennem hogy félénk vagyok,visszahúzódó és kevés az önbizalmam,ez a legnagyobb problémám és mindig gyengének tartom magam,tudom hogy egyszer meg kell változnom,mert tisztában vagyok avval hogy nem lehetek ilyen életem végéig,nem hiszek magamban.Bocsánat hogy leírtam milyen vagyok,ez csak egy kis kitérő volt.Azt szeretném megtudni milyen az élet Mexikóban így össz egészében,minden,amit tudsz róla,saját tapasztalatok,bármi,engem nagyon érdekel.Majd ha már itt Mo.-on elvégeztem mindent ami kell akkor ott egy jó orvosi állást szeretnék magamnak.Persze tudom hogy még az álmaim,céljaim változhatnak,de nem akarom hogy megváltozzanak,mert tényleg csak ezért,ezekért a dolgokért élek,hogy egyszer,majd ott boldog lehessek,és ha kell addig keményen tanulok,csak tényleg ez a félénkség,önbizalomhiány megöl.A lényeg az,hogy bármilyen segítséget elfogadok,remélem tudsz valami biztatót írni és ha eszedbe jut olyan ember még aki tud segítséget nyújtani,akkor légy szíves írj,nagyon hálás lennék érte,előre is köszönöm,és ne haragudj a hosszú levélért,csak úgy éreztem,hogy ezt le kell ide írnom...
2011. máj. 27. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy eltévesztetted a dolgokat, ez egy közösségi oldal, nem konkrét személyeknek írunk. Vagy csak én értlek félre? Egyébként engem is nagyon vonz Mexikó, úgyhogy remélem jó válaszok jönnek.:)

16/l

2011. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez érdekes egy kérdés.

Egyébként Mexikó közel sem olyan fasza hely, azt leszámítva, hogy könnyen tudsz gyógyszereket, drogokat és fegyvereket szerezni :D

De naponta van egy tucat lövöldözés és ilyenek, szóval nem olyan fun hely :)

2011. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mexikó nagy részéhez képest még Magyarország is maga a Kánaán... Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2011. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mexikó nagyon csóró hely és sok a bűnöző. Ide költöznek az USAból azok akik kénytelenek illegalitásba vonulni, ráadásul nagyon sok olyan betegség van ami itt Európában nem is ismert.
2011. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ugye tudod, hogy Mexikóba nem lehet csak úgy kiköltözni? Az másik kontinens, kell vízum is, és magyar orvosi diplomával nem dolgozhatsz ott kint. Ha pedig ott akarnál orvos lenni, előtte felsőfok felett megkéne tanulnod spanyolul, hogy felvegyenek az egyetemre - és az egyetem nincs ingyen...
2012. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!