Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia, szlovák, cseh, vagy...

Francia, szlovák, cseh, vagy spanyol a jobb nyelv. Kinek melyik és miért6 tetszik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 13:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Mit értessz az alatt,hogy "jobb"?

Egyik sem jobb,vagy rosszabb!

Ha azért kérdezed,hogy melyiket tanuld,akkor válaszd azt,amelyik nyelvterületen szeretnél később boldogulni.Én spec a spanyolt választanám,bár szerb-horvát nyelven beszélek,így nem gond valójában egyik szláv nyelv sem,tehát nem tanulok már külön szlovákot,cseh-t.A franciát pedig valamiért nem szeretem.Nem tetszik.Valahogy olyan langyos nekem,olyan poros,középkori érzésem támad tőle,olyan túl nyálas.De sokfélék vagyunk,így az ízlésünk is...

2011. aug. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Egyiken se beszélek, de nekem a francia jobban tetszik hangzásra mint a spanyol. Valahogy az egész spanyol kultúra taszít. A francia nem.

A cseh és a szlovák között én nem sok különbséget láttam/hallottam eddig.

2011. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
52%

A szlovák szerintem ronda nyelv. A cseh az majdnem olyan mint a szlovák. A spanyol az egyik kedvenc nyelven, tanultam, is, annyira nem nehéz. A franciával is meg lehet birkózni (jelenleg tanulom második idegennyelvként), de nekem nem igazán tetszik, meg néha iszonyat logikátlan tud lenni.

Amúgy ne mástól kérdezd, döntsd el te, hogy melyik tetszik, melyiket akarod tanulni.

2011. aug. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a szlovák és cseh tetszik legjobban, mert egyedi hangzásuk van. A spanyolt én unalmasnak találom, a franciát meg kifejezetten csúnyának, de persze kinek mi tetszik (rengeteg embertől hallottam már hogy "milyen szép is a francia").


Mindegyik hasznosnak mondható. A cseh és a szlovák kis túlzással egy nyelv, bár helyesírás és néhány rag terén vannak apróbb különbségek. Mindenesetre, mivel a nyelvtana a szláv nyelvek többségének elég hasonló, megkönnyítené egy következő szláv nyelv tanulását (az orosz és talán a lengyel azok, amik a leghasznosabbak). Érdemes tanulni, mert közeli országok, elég sok beszélővel Magyarországon is.


A francia és a spanyol is hasonlóak, talán hasznosabbak a másik két nyelvnél. Elég sok a különbség viszont, főleg a kiejtés az, ahol még csak a legapróbb hasonlóságokat sem egyszerű felfedezni. A francia majdnem olyan keresett, mint a német és az angol.

2011. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az első és a harmadik el se olvasta a második mondatot? Kinek melyik és miért tetszik? A második válaszolónak véletlenül benyomtam a nem hasznost, bocsi!
2011. aug. 18. 14:51
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szláv nyelvek tetszenek. A spanyol is jó hangzásra. A franciát nem szeretem, de az r-jüket bírom. Az angol, németet utálom.

De ha hasznot vársz a nyelvtanulástól, akkor angolt, oroszt, arabot vagy kínait tanulj.

2011. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem indokokat írni.

Szláv nyelvek - különösen az orosz tetszik, mert nincs benne annyi mássalhangzótorlódás, de azért a többi szláv nyelv is jó. Azért tetszenek, mert elüt a tipikus indo-európai nyelvektől, attól függetlenül, hogy annak számítanak.


Spanyol - nagyon jó a hangzása, de az olasszal is így vagyok.


Angol, német - az angolt az amcsi akcentus miatt és a terjedése miatt utálom, de utálom az amcsi "r" utálom a thing "th"-ját és a this "th"-ját is. Pedig nagyon jó a kiejtésem és meg tudom különböztetni a magyartól teljesen elütő hangjaikat és ki is tudom ejteni. A bird-ben lévő ő-jüket is utálom(nem összetévesztendő a scwha-val). Egyszóval egy paraszt nyelv, mintha egy magyar paraszt akarna latin szavakat egy kis tájszólással beszélni. Pl. kommunikáció helyett komunikáciouh és meg is van az angol. A német meg olyan hangzású mintha valami kiképzésen lennék, tekintélyes hangzású - negatívan.


francia - rühellem a hangzását, de az "r"-jüket bírom, van még egyes német nyelvjárásokban, héberben, arabban, portugálban...

2011. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

szlovák a legszebb nyelv

a cseh a szlovák egy eltorzult változata, tehát jobban tetszik mint a francia, vagy spanyol, mert legalább hasonlít a szlovákra, az istenek nyelvére


már a neolitikumi ember is szlovákul beszélt, egyértelmű, hogy a többi nyelv csak a sátán incselkedése a tudatlan emberekkel, akik a pokolra jutnak

2011. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

A szlovák az tényleg ronda nyelv,és ezt az érdemet nálam nem csak azzal érdemelték ki,hogy szlovákiai magyar vagyok,és azok az utálatos totok már ugy szuletnek,hogy utálják a magyarokat.

Az igaz,hogy a csehek teljesen megértik a szlovákokat és fordítva,de a csehek olyan dallamosan beszélnek,szerintem 1nagyon szép nyelv.és még az is pozitívum,hogy nem szeretik a szlovákokat,hiába voltak x évig 1állam.

A cseh nyelvet én nagyonis hasonlítanám a franciához.Mivel beszélek csehul,és nekem nagyon hasonlít a franciához.

2011. aug. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

mivel hogy mind a kettő indourópai

amúgy meg pl az orosz közelebb áll a csehhez, a spanyol meg közelebb áll a franciához

2011. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!