Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Spanyolt vagy olaszt érdemeseb...

Spanyolt vagy olaszt érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Minden nyáron Olaszországba megyünk nyaralni a családdal, úgyhogy hasznos lenne az olasz, és szerintem nagyon szép nyelv, viszont a spanyolt többen beszélik (egész Közép- és Dél-Amerika (kivéve Brazília), Spanyolország, Kanári-szigetek, ...)

Nem tudok dönteni, pedig lassan el kell kezdenem tanulni a második nyelvet is, mert kell a diplomához, 1 évem van középfokú szaknyelvi vizsgát tenni (turizmus-vendéglátás szak).


2011. máj. 29. 13:46
 1/8 anonim válasza:
24%

akkor mar olaszt.

Ha nagyon jol beszeled,akar meg a franciat is megerted!!!

es franciaul meg tobb beszelnek a vilagon mint spanyolul!

2011. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A spanyol tényleg hasznosabb a világ nagy részén, talán Közép-Európában pont nem, sokkal több itt az olasz cég. Nekem viszont a spanyol sokkal jobban tetszik, állítólag egyszerűbb is. Én három év tanulás után lefelsőfokúztam belőle.
2011. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy, mert annyira hasonló egymáshoz a kettő, hogy utána minden nehézség nélkül érteni fogod a másikat is, és könnyen meg is tanulhatod.


Én olaszul beszélek, mikor Spanyolországban nyaraltunk, olaszul beszéltem az emberekhez, ők meg spanyolul válaszoltak és értettük egymást. Szóval lehet, hogy nem tudnék magamtól beszélgetést kezdeményezni spanyolul, de ha valaki úgy szól hozzám, akkor megértem (ő pedig az olaszt).


Lehet, hogy a spanyolt több helyen beszélik, de Dél- és Közép-Amerikába talán ritkán megy az ember, az olasz viszont Svájcban is hivatalos nyelv, ami nem egy elhanyagolandó szempont, lévén gazdag ország és igen jó ott az élet (de mégis Európa).


Úgyhogy én az olaszt választanám (ill. választottam :)).

2011. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én spanyollal az írott portugált általában gond nélkül megértem, az olaszt és a franciát valamivel nehezebben. Az meg nem igaz, hogy a franciát többen beszélik, mint a spanyolt, háromszor annyian beszélnek spanyolul.
2011. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

en irtam az elso valaszt.

En ugy tudom h a franciat tobben beszelik, mar csak abbol kiindulva h kb egesz afrikaban beszelik!

2011. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem az a lényeg, hogy HÁNYAN beszélik, hanem hogy ez a sok ember HOL van.


Mert akár Afrikát, akár Dél-Amerikát nézzük, nem olyan országok, ahová gyakran megy az ember, és főleg nem élni, dolgozni (mert nyaralás szempontjából szinte mindegy, hogy beszéled-e a nyelvüket, színfolt ha igen, de nélküle is boldogulsz).


És ha azt nézzük, hogy pl. Svájcban olaszul és franciául is beszélnek (+ német), a spanyol sehol nincs. Mert Spanyolország bár gyönyörű, de kevés ember megy oda a jó megélhetésért, karrierért.

2011. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a spanyolt választottam, de mindegy, mert németet kellett volna. Mindehol azt a szar németet kérik. Amikor nézelődtem a BME állásbörzéjén, akkor kb mindenhol németet akartak. Igaz, hogy a spanyol a második legbeszéltebb nyelv a földön, de európában ugyan annyira mész a kettővel. Esetleg ha amerikába mész, akkor spanyol, mert az USA déli részén is spanyolul beszélnek.

Az állásbörzén spanyol meg olasz az 1-2 helyen volt, de ott is úgy, hogy angol ÉS olasz vagy spanyol.

2011. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem angolból felsőfokom van, szóval az nem gond, ha angol és olasz vagy spanyol. Én ha külföldre mennék dolgozni, akkor semmiképp sem Svájcot vagy német nyelvű országot választanék, ezért német nem kell. De én itt képzelem el a jövőmet, mondjuk egy utazási irodában. Tehát a külföldi szálláshelyekkel kell kapcsolatot tartanom, és mivel utasok sokan utaznak Spanyolországba, Mexikóba és Közép- vagy Dél-Amerikába szerintem az hasznosabb lenne. Főleg ha azt írtátok, hogy azzal tökéletesen lehet érteni az olaszt és a portugált is.


Köszi a segítséget :)

2011. máj. 30. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!