Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemesebb...

Melyik nyelvet érdemesebb tanulni? A franciát vagy spanyolt?

Figyelt kérdés
És melyik nehezebb?
2011. jan. 14. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. 100-szor feltették már ezt a kérdést.


A francia sokkal hasznosabb.


A nyelvtanuk nagyon hasonló, a spanyolé talán valamivel bonyolultabb. Kiejtés, helyesírás, beszédértés szempontjából a francia nehezebb. Összességében a francia talán egy árnyalattal nehezebb, de egy súlycsoportban vannak.

2011. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előző válaszolóval. Én is inkább a franciát javaslom, ráadásul ennek hamarabb hasznát tudod venni. Nem mellesleg pedig szép nyelv szerintem. És ismert. ami szintén fontos, hogy ha esetleg nyelvvizsgára készülsz, legyen aki levizsgáztat, mert szerintem a spanyol nyelvet ritkán beszélik Magyarországon.


Remélem segítettem. (:

2011. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én viszont a spanyolra szavazok. Mindkét nyelven beszélek, és míg a franciául beszélők piaca elég telített, a spanyolosoké sokkal kevésbé. bár spanyollal némileg kevesebb embert keresnek, de szerintem könnyebb vele munkát találni, hiszen jóval kevesebben is beszélik. Ráadásul a spanyoltól csak egy féléves továbbtanulás választja el a portugált, ami pedig igazán ritka, és mégis viszonylag keresett.

A spanyol nyelvtana tényleg nehezebb egy fokkal, mint a franciáé, de egyik sem vészes. 3-4 év alatt felsőfokúzni lehet mindkettőből. Akár egyszerre is...

2011. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

tegnap 22:12


Az igaz, hogy mindkettőt (illetve mindhármat) érdemes megtanulni, hiszen annyira közel vannak egymáshoz, hogy hülyeség kihagyni ezt a lehetőséget.

2011. jan. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem spanyolt, mert tényleg a francia már túltelített, és a spanyol nyelvű országok (Mexikó, Argentína) igencsak erősödőfélben vannak.
2011. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Az argentin gazdaság kisebb az osztráknál, Ausztria viszont itt van a szomszédban. Szóval ennyi erővel akkor inkább a német a nyerő.


Franciaország egyébként egymagában akkora gazdasági hatalom, mint Spanyolország és Mexikó együtt.

2011. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem azt írtam, hogy most erősek, hanem hogy egyre erősödnek!
2011. jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 09:51


Valóban, ha egy országnak egy gyufagyár az ipara, akkor ha melléépít még egy gyufagyárat, az akárhogy is nézzük, 100% növekedés :)))


20-30 éven belül Mexikó nem lesz komolyan vehető gazdasági hatalom, Argentína pedig még kevésbé.

2011. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!