Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell hülyének tettetni...

Miért kell hülyének tettetni magunk, ahhoz, hogy társadalmilag elfogadott emberek lehessünk?

Figyelt kérdés

Én nem akarok ember lenni. Az emberek annyira reménytelenek és idióták, és én is az leszek, mikor közéjük kényszerülök. Fogalmam sincs miért, valószínűleg pszichológiai okok miatt, a másokra való reagálás miatt érzem ezt.

Mikor egyedül vagyok és nem kommunikálok semmilyen formában, kizárólag magamban, akkor egy világ nyílik meg előttem, átlátok szinte mindent, képes vagyok mérlegelni, folyton rájövök dolgokra, már-már istennek érzem magam, amikor is vissza kell térjek az emberek közé, ahol hatással vagyok rájuk, ők is rám és emiatt számtalan szánalmasnál szánalmasabb emberi korlátokba ütközöm, míg az érdeklődésem teljesen alá nem fagy.


2011. jún. 2. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem azért egy kicsit gáz,h már-már Istennek érzed magad.Ennyire ne szállj el magadtól.Ember vagy más választásod nincs...Én se nagyon birom az embereket,de vannak kivételek,és el kell fogadnod őket.Úgyhogy elsősorban a hozzáállásodon változtass,mert igy te se leszel jobb az ,,átlag,,embernél..
2011. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Te nagyban hasonlítasz az asszonyra!
2011. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vree ***** válasza:
73%

Tanulj meg átlépni a kommunikációs korlátaidon. Másokkal együtt tudni működni öröm, a közös összeadott tudásotok és teljesítőképességetek pedig túlhalad azon amit egymagad valaha tenni tudnál. Semmiképpen sem "idióták".


Nem kell feladnod a saját fejlődésedet sem. De az a fennsőbbrendűség amit egymagadban érzel csak illúzió.


Egyébként semmi baj nincs azzal ha az ember introvertált és magányosan dolgozni jobban tud. De nem fogod tudni teljesen feladni a másokkal kapcsolattartást. Társadalomban élsz. Hogy a többiekkel együtt mit tudsz tenni az túlhalad fontosságban a magányos képességeiden.

2011. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%

Ismered a mondást "hülye hülyét vonz" na veled is ez van, miután hülye vagy csak magadon nem észleled, ezért akaratlanul is a hülye emberekkel ismerkedsz, barátkozol.

Másként, hogy megérts: a hasonszőrűeket vonzod.

Változtass a hozzáállásodon, és akkor talán normális emberek is szóba fognak állni veled, és akkor meglátod, hogy mennyi jófej, érdekes, okos, szimpatikus, pozitív ember él a földön.

De ha mindenkit lenézel, nem vagy képes társalogni, és istennek hiszed magad, akkor benned van a hiba.

Vagy van még egy ötletem, ezt az üzit is a diliházból küldted, ahol múlthéten még a mikiegérnek képzelted magad.

2011. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ma 20:58


Egy szóval sem írtam, hogy nem ismerek normális embereket, sőt csak velük beszélek. Egy gond van csupán, hogy nem csak ők tartózkodnak a helyen ahová bejárok. Remélem érthető.

2011. jún. 2. 21:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére úgy érzem ők is visszafognak pusztán a jelenlétükkel, de sokkal értelmesebbek mint a többiek.
2011. jún. 2. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:

körülbelül ugyanígy érzek. bizonyos szintig el tudom viselni az embereket, sikerül megőriznem a szellemi függetlenségemet, és csak pár emberrel kommunikálok, akikkel van is miről. de ha sokáig folyamatosan emberek között kell lennem, egy idő után kontrollálhatatlan undor tör rám, el akarok menekülni a pics@ba valami erdőbe lakni, ahol végre kuss van és kibontakozhat a tudatom (:

ezzel semmit nem lehet kezdeni (az erdőbe való rohanáson kívül). és azzal is együtt kell élni, hogy a közösség furcsán néz az ilyenre, a lenézés/félelem/kíváncsiság keverékét érezve.

2011. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pedig ember vagy, ezen nem tudsz változtatni-- tehát tudnod kell kezdeni valamit az emberi lét adottságaival. épp ez a lények: mindannyian gyakran korlátokba ütközünk, van amikor belső korlátokba, van amikor külső korlátokba.


azonban ha jobban belegondolsz, te is be fogod látni hogy amikor magadban vagy, elkülönülsz a világtól, akkor bármit képzelhetsz, hiheted magad nagyon bölcsnek, érezheted úgy hogy átlátsz mindent --- de nem tévedés ez? csak akkor derül ki ha összeveted a realitással. beleértve a többi ember realitását is.


másrészt pedig, mit érnek a nagyszerű meglátások, ha nem közölhetőek???

2011. jún. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!