Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Áruházakban, üzletekben csak...

Áruházakban, üzletekben csak nekem jut eszembe? Lent.

Figyelt kérdés

tehát ha vásárolok a tescoban/lidl-ben, stb. és sok mindent veszek, akkor mindig hátranézek hogy az utánamlévőnek mennyi cucca van és ha kevés akkor elém engedem.

Ezt viszont nem kapom vissza soha másoktól, de nem baj mert nem is várom el, csak ma történt egy olyan hogy 3 zsömlét vettem és siettem mert ment a buszom. ezért mondtam előttem levő nőnek, hogy engedjen már előre mert késésben vagyok. és ezen annyira felháborodott hogy szinte elszégyelltem magamat.

de nem is ezen van a hangsúly hanem azon hogy ez csak nálam szokás hogy előreengedek másokat?:)


2011. jún. 9. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, ez a mi családunkban is igy van, visszakapni sajnos nagyon kevésszer fordul elő. :S hát mit mondjak...kevés van belőlünk :) örülök h más is illedelmes :)
2011. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ilyet :-)
2011. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is mindig kedves vagyok másokkal, de soha nem kapom vissza.
2011. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:

Az a baj, hogy garantáltan a "csak három zsömlém van" típusú vásárlók szoktak félóráig vacakolni utána a bankkártyával vagy bónokkal.


Nyilván ha mondjuk ott állnék a fénymásolónál egy félórás másolás közepén és odajönne valaki hogy csak egy lapom van beengedném, de azért sorbanállás rendszerint nem tart ennyi ideig. Az ideje meg mindenkinek drága.


De pl. orvoshoz rendszerint felszerelkezve megyek olvasnivalóval szabadnapra és beengedem az összes öreg nénit. Szerintem ki hogy, nem vagy azért rossz ember mert nem mindig hagyod hogy mások félrenyomjanak.

2011. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én próbálok illedelmes és mások által elviselhető lenni. Általában magam elé engedem azt, aki nálam kevesebbet vásárol - bár ez ritka, mármint, hogy sokat vegyek.


Viszont van egy jó kis sztorim, orvosi rendelő. Beteg voltam, mi másért mentem volna, de nem tudtam a rendelési időt, és korábban ott voltam két órával. Persze ment a bosszankodás, de kijött nővér (vagy ki, aki mindig ott van a doki mellett, és pötyögi a számítógépet), és megkérdezte, hogy hova várok. Mondtam, ő meg felírt elsőnek, hogy ha visszamegyek rendelésre, akkor egyből bemehessek. (Ez tök jó dolog, ha olyan rosszul vagy, hogy támaszkodnod kell.) Visszamentem, már tele volt a váró nénikkel. Szólítottak, bementem, kijöttem, és nekem támadt a nyanya, hogy mégis mit képzelek, hogy elépofátlankodom. Erre én mondtam a sztorit, meg, hogy szólítottak - mások is bólogattak, hogy tényleg -, de a nyanya egyre csak, hogy ő nem hallotta, és milyen udvariatlanok a mai fiatalok. Mikor örültem, hogy meg bírok állni a lábamon.


A tanulságot vonja le mindenki maga! Na mindegy, ez kicsit más, mint a kérdés eredetije. Egyébként sok helyen magam elé engedek olyan embereket, akiken látszik, hogy sietnek.

2011. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát ilyen orvosos sztorim nekem is van. Éppen kijöttem egy kisebb műtétről és elindultam a legközelebbi székhez hogy leüljek, mert egyrészt rosszul lettem, másrészt fájt az a rész amit felvágtak szikével. Közel volt nagyon, belekaroltam anyumba és elkísért, kb 4-5 lépés volt. amikor kijöttem már láttam hogy egy néni FUT oda, hogy leüljön. aztán hát én mégis hamarabb leültem, ő meg elkezdte mondani, hogy ezek a fiatalok milyen szemtelenek, és hogy még állni sem tudnak a lábukon. ekkor voltam kb 14-15 éves. megszólalni nem tudtam, de anyum azért elmondta neki a véleményét.


visszatérve: persze mindenkinek drága az ideje, de azért én nem teljesen így gondolkodom. nincs abból semmi problémám, hogy 2-3 perccel később fizetek.

2011. jún. 10. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!