Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy akik új...

Miért van az, hogy akik új autóval mászkálnak, azok igénytelenűl, filléresen öltözködnek? (És az üzletekben is a legolcsóbb élelmiszereket keresik)

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1000-ből kb. hány ilyet láttál?
2010. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a részletet törleszteni is kell.
2010. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez biztos, hogy így van?
2010. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam ilyennel.
2010. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

20:03as


Az autósok 70%-a

2010. nov. 10. 20:30
 6/11 anonim ***** válasza:

20:08-ason jót nevettem! :)) Tetszik, amit írt! :)


Arra gondoltam, hogy nászajándékba kaptunk egy öreg autót, szegény elég viharvert múlttal rendelkezik, én pedig, mivel első autóm (plusz évekkel ezelőtt ez volt az első, amit vezettem), és tudom, milyen szeretettel adták, már az n-edik utolsó esélyt adom neki, és tulajdonképpen csak azért dolgozom, hogy valahogy egyben tartsam. Azóta nemrég szembesültem a ténnyel, hogy a ruhatáram két nadrágra, néhány ingre és olcsó, "egyszer használatos" pólókra redukálódott..:)


És hogy össze is kapcsoljam a kérdéseddel: átlagosan annyit költök rá havonta, mint egy új autónak a havi részlete. Mármost, akiket Te látsz, azok még nálam is szerencsétlenebbek, mert az ők szenvedésük még évekig tart, velem ellentétben, aki tudom, hogy hamarosan menthetetlenül szétesik szegény, és akkor majd veszek egy új nadrágot! :))

2010. nov. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Mert kompromisszumot kötöttek az élettel :)
2010. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

13:48as

Igen igazad van.


Csak azt nem értem,hogy az embereknek megéri elcseszni az életüket 6-10évre amíg fizetik a részleteket?


Miért nem járnak egy 150-200eft-os jó állapotu régebbi autóval,lehet hogy a korából adódóan kicsit töbször van baja (de nem igazán jelemző,meg ha van is pár forintos apróbb hibák) de akkor se kell rákölteni évi:300-400eft ot mint az éves autóhitel.


És azt hiszik milyen jól jártak,hát nem mert egy pici ész és kilehett számolni hogy:egy kb 4milliós autót fizetnek 10évig amire kifizetik 6millió,és tíz év mulva érni fog 500-600eft ot ha megvan becsülve.(tiszta bukás:5,5millió ft)


Ellenben egy régi autó 10év mulva is megér legalább annyitt mint a mostani ára vagy ha már most is nagyon régi akkor akár jóval többet is.(és semmi bukás nincs rajta)

2010. nov. 11. 16:04
 9/11 A kérdező kommentje:

Én egy 79es évjáratu mercedes 200D -vel járok már 6éve fogyasztása 5-6liter 6év alatt kb ráköltöttem max 100eft-ot és igy mostmár teljesen hibátlan motorikusan és esztétikailag is.


És azt a kb 30eft-ot amitt mások törlesztésre költenek én magamra költöm havonta.(és így normlis cuccokba és normális körülmények közt élek)

2010. nov. 11. 16:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert az új autónak fizetni kell a törlesztőjét ami több 10 ezer forint is lehet havonta és a magas hitel mellet nem nagyon lehet költekezni.

Én se értem hogy miért vesz vki új autót hitelre, amikor egy régebbi kocsi se fogyaszt többet és egy jó példánnyal nem sok gond van.

Én hitelre csak akkor vennék kocsit ha pénzt keresek vele, és többet, mint amennyi a hitel.

Még nics kocsim, de amint meg lesz a szakmám és munkába állok akkor gyűjtök egy használt autóra.

2010. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!